dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Lightbulb Stary Dom z lat 30.

    Witam ,

    Przeglądam forum Muratora od dłuższego czasu, dziś postanowiłem się zarejestrować i zasięgnąć waszej opinii.
    Jesteśmy w trakcje poszukiwania domu, najlepiej jak by był to stary dom razem z żoną lubimy wyzwania, zrobić co z niczego a zarazem zachować klimat starego domu.

    Wpadł nam oczy dom z potencjałem na działce 46 arów, w cichej okolicy, tuż przy lesie i niedalekiej odległości od miasta.

    Chcielibyśmy się dowiedzieć czy warto pakować się, jakie będą koszty doprowadzenia domku do stanu mieszkalnego.

    Zakładamy że musimy wymienić dach zrobić poddasze użytkowe, podciągnąć wodę, wymienić instalacje, tynki.

    Cenna domu to 180 tyś.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5bb0f_1a49_big.jpg
Wyświetleń:	791
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	384433
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5bb0f_601_big.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	384434
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5bb0f_d0bc_big.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	384435

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zapłacicie tyle, co za postawienie nowego
    180 tyś to cena działki.

  3. #3

    Domyślnie

    Pięknie położony dom
    Remont to długa droga, z często kiepskimi wykonawcami i zawsze kosztuje więcej niż chce się wydać. Bardzo trudno wycenić remont starszego domu, bo zależy od tego czego oczekujecie i co trzeba zrobić. U nas wydawało się, że wystarczy przełożyć dachówki i kominy zrobić, wyszła generalka. Dobrze jest wziąć miejscową ekipę żeby zobaczyli co trzeba zrobić i za ile zrobią.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal213

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-340
    Posty
    10

    Domyślnie

    Temat kupna starego domu nie jest łatwy. Tak jak pisał kolega wyżej - cenowo wyjdzie na równi z budową nowego domu. A w większości przypadków taki dom nadaje się tylko do wyburzenia. Na 90% do wymiany będzie kwalifikował się cały dach, raczej też strop, pewnie remontu będzie wymagała podłoga na gruncie - lub piwnice, jeśli są i jeśli nie będzie trzeba ich zasypać. Zostaną same ściany (kamienne?), które będzie trzeba na nowo docieplić i położyć nowy tynk. Nie macie gwarancji, że dom jest dobrze zaizolowany od wilgoci ciągnącej od ziemi. Projekt przebudowy/rozbudowy wyniesie was tyle samo albo drożej co indywidualny projekt domu, który na pewno bardziej podpasuje waszym wymaganiom. Dodatkowo nie wszystko da się zinwentaryzować, sporo problemów/ciekawostek może wyjść dopiero podczas prac remontowych. Moim zdaniem więcej sobie narobicie problemów niż zyskacie satysfakcji.
    Na waszym miejscu poszukałbym fajnego projektu domu w starym stylu - bo jeśli dobrze zrozumiałem lubicie takie klimaty
    A co do kupna działki z tymże domem - jeśli lokalizacja faktycznie jest świetna, to może przeważyć o decyzji, ale weźcie pod uwagę jeszcze koszty wyburzenia istniejących budynków.

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jak to jest dom poniemiecki to dlaczego nie , oni inaczej budowali nie z biedy , sam kupiłem poniemiecki dom i nie żałuję ale ja mniej zapłaciłem , dom z cegły klinkierowej z podwójnymi ścianami i pustką w środku , suchy ciepły , na normalnym fundamencie i z izolacją poziomą a wiem że u nas potrafili stawiać cegły wprost na gruncie bez izolacji poziomej potem wilgoć i zawsze zimno

    bardzo proszę nie bierz tego dosłownie jak ktoś ci powie zburzyć i postawić nowy bo to takie internetowe bohaterstwo palnąć byle się dowartościować , na nowy dom i działkę dziś potrzeba co najmniej 600 tys , a w starym na samych durnych papierach uzgodnieniach stracisz ze 30 tys w powietrze a za tą kasę da się zrobić już nowy dach , no i nie wszystko musi być robione w 1 rok (chociaż sam zrobiłem) pozostało tylko kostę na placu położyć
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 01-04-2017 o 20:01

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Skoro twój dom jest ciepły z samą pustką powietrzną, to ile płacisz za ogrzewanie rocznie?

  7. #7
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Skoro twój dom jest ciepły z samą pustką powietrzną, to ile płacisz za ogrzewanie rocznie?
    On ma pustkę powietrzną ale ja już zdążyłem go docieplić 12 cm grafitowy 0,032 i w dach poszło 30 cm wełny , palę narazie węglem , niespełna 2 tony po 630zł za tonę , więc za 1200 może niecałe bo to nie pełne dwie tony ciepło w domu i woda CWU w tym więc jest zdecydowanie taniej niż na blokach niecałe 2 lata temu o połowę ba nawet taniej bo tam płaciłem za ciepłą wodę 33zł za kubik a ogrzewanie jak to można tak nazwać wychodziło ponad 2800zł na rok

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli nie był ciepły. Tylko go ociepliłeś.

    Autor pewien też dołożyć ocieplenie do swojej listy "co trzeba zrobić"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-04-2017 o 19:31

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    czyli nie był ciepły. Tylko go ociepliłeś.
    W zasadzie był ciepły bo pierwszą niecałą zimę mieszkałem już w nim jeszcze nie docieplonym ale strasznie ziąb leciał ze strychu i tak jak by wiatr zimny spływał z sufitu takie dziwne wrażenie tym bardziej że ja nie mam kaloryferów tylko ogrzewanie podłogowe , ale teraz już gitara i wystarczy rozpalić niepełne wiaderko węgla aby ciepło było cała dobę ,

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Byłem zobaczyłem i stwierdziłem że koszty doprowadzenia tego domu do stanu mieszkalnego będą bardzo duże.
    Dom jest w pięknej okolicy to za nim przemawiało, ściany wydają się zawilgocone, dach do wymiany, i ciężko by było zrobić dogodny układ pomieszczeń.
    Nic zostaje nam dalsze poszukiwanie naszego wymarzonego domu.

    P.s Czasami wydaję mi się że koszty kupna i remontu są porównywalne z budową nowego domu, ale jednak trzeba szukać dalej.

    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo są.
    Jak napisałam na początku 180 tyś to koszt działki. Nieruchomość na niej jest gratis - nic nie zyskujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony