dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spawel92

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-348
    Posty
    3

    Domyślnie Certyfikowanie budynków pasywnych - szkolenia i praca

    Witajcie,

    Nie miałem bladego pojęcia gdzie dopasować ten temat, więc proszę moderatorów, żeby go ewentualnie przenieśli w odpowiednie wg nich miejsce. Jeszcze kilka miesięcy i zdobędę tytuł inżyniera Energetyka w specjalności techniki cieplnej, chłodnictwa oraz klimatyzacji. Dostałem ostatnio cynk, że mógłbym zainteresować się doradctwem/certyfikowaniem budynków pasywnych po zrobieniu następujących kursów:

    http://www.pibp.pl/?page_id=221

    Chciałbym się spytać, czy warto w coś takiego zainwestować? Ceny są niebanalne, ale temat wydaje się ciekawy i przyszłościowy. Czy ktoś może zajmuje się czymś takim? Jakie są zarobki, możliwości pracy w Polsce ew. za granicą (bardziej jednak interesuje mnie nasz kraj). Muszę przyznać, że pieniądze jakie trzeba wyłożyć są dla mnie bardzo duże, jednak mógłbym przez rok trochę poodkładać jeśli ma to sens.

    Proszę o porady!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    To jest program dla architektów jako uzupełnienie wiedzy o tematykę domów pasywnych. Według mnie jest to temat wart uwagi i warto będąc architektem mieć takie możliwości. Czy to się przyda? Czas pokaże, ale sądzę że tak. Wszystko zależy od architekta i świadomości inwestorów. Jeżeli mając takie możliwości będziesz w stanie zaprojektować domek pasywny który będzie w cenie domu energooszczędnego i będziesz umiał tą wiedzę przekazać to na brak roboty cierpieć nie będziesz. Jak to ma tak wyglądać że trzeba mimo budowy inwestować w pompy ciepła itp by było tanio w użytkowaniu to mija się to z celem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony