dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie Dachówka ceramiczna płaska 2017 którą wybrać ?

    Jakiego producenta dachówkę płaską wybrać? na co zwrócić uwagę przy wyborze?
    dach 180m dwuspadowy z rynnami podtynkowymi. gdzie dobrze kupić - Kraków-

  2. #2

    Domyślnie

    Genralnie prawie każdy producent ma w swojej ofercie pąłską i jeżeli chodiz o jakosć, nie ma jakiegoś dużego rzostrzału. Bardzo dobra jest Plano 11 Bogena, Turmalina Braasa, w Creatonie jest Domino (ale jak ognia wystrzegaj się Simpli, jeżeli ktoś Ci zaproponuje, bo będziesz musiała wymienić dach, a z tym już więcej problemów), Orea z Coramica, jest też Linea z Erlusa. Wszystko to dobre dachówki.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    No właśnie.. Jak jest z tą jakością jest jakaś firma o której można powiedzieć że trzyma wymiary / jakość .
    Na moim składzie twierdzą że ;
    - Orea jest ok a w razie reklamacji nie ma problemu i wymieniają..
    -w creatoenie pod światło widać na zewnetrzenej stronie jakieś wewnętrzne wzmocnienia? z jakością raczej ok ale też zdarzały się trefne partie o simpli mówili własnie że shit ?
    - o pozostałych mówili ze ludzie mało ich biorą więc ciężko powiedzieć .. ..

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    A TONDACH Figaro 11? Macie jakieś doświadczenia? Bo jak dla mnie jest dość ładna, ale podejrzanie tania w porówna z innymi...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar OrzeszkowePole
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niedawno robiłam rozeznanie dachówki płaskiej. Różnice w jakości są i to ogromne. Dobra opinią cieszą się: dachówki Braas, Bogen, Erlus i Meyer-Holsen. Creaton Domino - jak się trafi, większość partii jest OK. My wybraliśmy Piano Meyer-Holsen. Nie znalazłam ani jednej negatywnej opinii na jej temat, a wręcz przeciwnie. Cenowo w hurtowni w której zaopatrywaliśmy się, na nasz dach, wychodziła ciut taniej niż Creaton. Dachówkę mamy już położoną i mogę ją z czystym sumieniem polecić

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał OrzeszkowePole Zobacz post
    Niedawno robiłam rozeznanie dachówki płaskiej. Różnice w jakości są i to ogromne. Dobra opinią cieszą się: dachówki Braas, Bogen, Erlus i Meyer-Holsen. Creaton Domino - jak się trafi, większość partii jest OK. My wybraliśmy Piano Meyer-Holsen. Nie znalazłam ani jednej negatywnej opinii na jej temat, a wręcz przeciwnie. Cenowo w hurtowni w której zaopatrywaliśmy się, na nasz dach, wychodziła ciut taniej niż Creaton. Dachówkę mamy już położoną i mogę ją z czystym sumieniem polecić
    Reklama Piano? Jaka nachalna!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweł 28 Zobacz post
    Witam warto zwrócić uwagę na podobno jedna z prostszych na rynku.
    Kolega to ma "zdrowie". Ile razy jeszcze zamierza pojawiać się pod różnymi nickami w wątkach dekarskich zaśmiecając je spamami?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Reklama Piano? Jaka nachalna!
    A Ty oknoplastu nie reklamowałeś nachalnie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał OrzeszkowePole Zobacz post
    Niedawno robiłam rozeznanie dachówki płaskiej. Różnice w jakości są i to ogromne. Dobra opinią cieszą się: dachówki Braas, Bogen, Erlus i Meyer-Holsen. Creaton Domino - jak się trafi, większość partii jest OK. My wybraliśmy Piano Meyer-Holsen. Nie znalazłam ani jednej negatywnej opinii na jej temat, a wręcz przeciwnie. Cenowo w hurtowni w której zaopatrywaliśmy się, na nasz dach, wychodziła ciut taniej niż Creaton. Dachówkę mamy już położoną i mogę ją z czystym sumieniem polecić
    A to dobre Piano tańsze od Creatona
    DACHArz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Ty oknoplastu nie reklamowałeś nachalnie ?
    Nie widzisz różnicy między nachalną reklamą a opisywaniem tego, o co pytają niektórzy forumowicze? Szkoda. Jesteś zwyczajnie złośliwy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A dlaczego zakładasz, że użytkownik OrzeszkowePole to spamer ?
    Ma założony dziennik budowy, zdjęcia i wypowiada (między innymi) się w wątku w którym inni użytkownicy proszą o pomoc przy wyborze dachówki.
    Może ten użytkownik reklamuje też okna M&S, bo w innym wątku o nich pisze ?

    Ty też okna polecałeś, cboć nawet miesiąc nie minął od zamontowania. I tynk po podobnym okresie.
    Już któryś raz ci radzę - pomyśl, zanim napiszesz....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-05-2017 o 10:28
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A dlaczego zakładasz, że użytkownik OrzeszkowePole to spamer ?
    Ma założony dziennik budowy, zdjęcia i wypowiada (między innymi) się w wątku w którym inni użytkownicy proszą o pomoc przy wyborze dachówki.
    Może ten użytkownik reklamuje też okna M&S, bo w innym wątku o nich pisze ?

    Ty też okna polecałeś, cboć nawet miesiąc nie minął od zamontowania. I tynk po podobnym okresie.
    Już któryś raz ci radzę - pomyśl, zanim napiszesz....
    Tak, to cenna rada. A Ty jesteś nieskazitelny. Wszyscy maja myśleć i czytać ze zrozumieniem oprócz Ciebie omnibusie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja robie tak zawsze, co i Tobie polecam...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aguni

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mi osobiście podobają się najbardziej małe dachówki płaskie z daleka wyglądające jak łupek, czy ktoś może coś polecić.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ted.zapatta

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dachówkę płaską ceramiczną antracytową sprzedają teraz cegielnie prosto do klienta. Ceramiczna z dostawą za 39,99 brutto , gwarancja 50 lat . Znalazłem ogłoszenia na serwisie aukcyjnym i serwisach ogłoszeniowych. Trzeba szukać - wychodzi na dachu taniej jak dostępne w składach budowlanych nawet o 5 tysi. Do tego jak widziałem to nawet równe. Można???

  16. #16

    Domyślnie

    Może osoby, które mają płaską dachówkę napiszą o swoich wrażeniach z wybranego modelu? Ja muszę w ciągu 2 tygodni podjąć decyzję i dobre decyzje zbiera Meyer-Holsen Piano oraz Braas Turmalin, ale są to drogie dachówki. Ciekaw jestem jak z tańszą konkurencją - czy u nich coś się poprawiło, opinie z poprzednich lat nie za za dobre.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeo210570

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-761
    Posty
    16

    Domyślnie

    Creaton - jedna z kilku firm którą chetnie polecę już po zakończonej inwestycji

  18. #18

    Domyślnie

    W relacji cena do jakości chyba najlepiej wychodzi Bogen Plano 11 i Braas Turmalin, z tym że z Turmalinem jest problem z dostępnością często.

  19. #19

    Domyślnie

    A o co chodzi z dostępnością? Jak ktoś potrzebuje to idzie do hurtowni i kupuje.

  20. #20

    Domyślnie łupek

    Cytat Napisał Aguni Zobacz post
    Witam mi osobiście podobają się najbardziej małe dachówki płaskie z daleka wyglądające jak łupek, czy ktoś może coś polecić.
    Najlepiej będzie chyba łupek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony