dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Wady i zalety prysznica bez brodzika ?

    W nowym domu myślimy od kabinie prysznicowej bez brodzika. Miały by być płytki i odpływ liniowy ..

    Fajnie to wygląda ale zastanawiam się czy nie ma to jakiś wad ?

    Nasuwają sie mi pytania ...

    Aby zrobić odpowiedni spadek pod odpływ liniowy chyba trzeba stosować jakieś małe płytki albo mozaikę , bo chyba przy pomocą płytę 30x60 czy też 60x60 nie ma takiej możlwości ?
    Druga rzecz jak wygląda sprawa brudzenia sie płytek i fug ...
    Czasami woda jest twarda , zawiera sporo kamienia lub innych związków , czy wtedy nie robią się ciężkie do usunięcia wykwity i plamy ?
    Jak później z zachowaniem czystości ...

    Może to dziwne pytania , ale obecnie mamy brodzik i widzę na nim jak mnóstwo jest kamienia , ale z akrylowego brodzika można to szybko i bezproblemowo usunąc , natomiast obok na ścianie masakrycznie cięzko usunać kamień i inne związki a z fug zero problemu

    Czy do prysznica bez brodzika musi być jakaś specjalna kabina prysznicowa ? Bo chyba drzwi muszą się jakoś podnosić aby szyba nie "szurała" po podłodze ?

    Pytanie do użytkowników kabin prysznicowych bez brodzików jakie macie spostrzeżenia ? Czy jesteście zadowoleni ? Jak z zachowaniem czystości i czyszczeniem podłogi ?

    Może to dziwne pytania , bo chcieliśmy kabinę bez brodzika , ale sami nie wiemy czy później nie będzie męczące zachowanie czystości i czy zamiast tego nie kupić jakiegoś cienkiego (5cm) brodzika i tyle ...

    Plusem brodzika jest to że jest on wyprofilowany od razu i łatwy w czyszczeniu ...

    Tyle że mniej "nowocześnie" wygląda

    A jak jest u Was ? brodzik czy bez brodzika ???

    Dzięki !
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    http://www.muratorplus.pl/technika/p...osc_76826.html

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzik-z-płytek

    mam dwa brodziki z płytek 60x60 i dwa odpływy - kratka i liniowy.
    oba brodziki tylko z zasłonką. Ale widzę, że na górze lepiej byłoby szybę, bo jednak pryska na łazienkę. Szyba ma gumową, elastyczną uszczelkę dopasowująca się do podłogi lub robisz minimalny próg. Albo robisz tak duży brodzik, że drzwi niepotrzebne.

    Kamień zmywam wodą z octem lub przecieram cytryną.

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania, bo też stoję przed wyborem

  4. #4

    Domyślnie

    Pierwszy link pokazuje że brodzik jest łatwiejszy w czyszczeniu i bardziej higieniczny a płytki (a główne fugi) to zbiorowisko bakterii , grzybów i itd ...

    Drugi linkj częściowo przeczytałem i raczej są tam zwolennicy odpływów , ale z tego co czytam to wymaga to bardzo dobrego zabezpieczenia przed wodą i naprawdę dużej "dyscypliny" w dbaniu o czystość po kąpieli ...

    U mnie nikt nie czyści brodzika po kąpieli , co najwyżej lekko spłukuje ...

    Widziałem taką kabinę bezbrodzikową z mozaiką na podłodze to szczerze mówiąc wyglądała podłoga paskudnie , bo fugi były mocno powybarwiane

    A wiem że nikt u mnie nie będzie po kąpieli czyścił fug i wycierał do sucha kafli i fug w kabinie

    Wiem że to ładnie wygląda , tylko pytanie jak długo ???

    Cóż trzeba będzie temat przemyśleć ale poważnie zastanawiam się czy jednak cieniutki brodzik 5cm nie będzie lepszym rozwiązaniem ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    W nowym domu myślimy od kabinie prysznicowej bez brodzika. Miały by być płytki i odpływ liniowy ..

    Fajnie to wygląda ale zastanawiam się czy nie ma to jakiś wad ?

    Nasuwają sie mi pytania ...

    Aby zrobić odpowiedni spadek pod odpływ liniowy chyba trzeba stosować jakieś małe płytki albo mozaikę , bo chyba przy pomocą płytę 30x60 czy też 60x60 nie ma takiej możlwości ?
    Druga rzecz jak wygląda sprawa brudzenia sie płytek i fug ...
    Czasami woda jest twarda , zawiera sporo kamienia lub innych związków , czy wtedy nie robią się ciężkie do usunięcia wykwity i plamy ?
    Jak później z zachowaniem czystości ...

    Może to dziwne pytania , ale obecnie mamy brodzik i widzę na nim jak mnóstwo jest kamienia , ale z akrylowego brodzika można to szybko i bezproblemowo usunąc , natomiast obok na ścianie masakrycznie cięzko usunać kamień i inne związki a z fug zero problemu

    Czy do prysznica bez brodzika musi być jakaś specjalna kabina prysznicowa ? Bo chyba drzwi muszą się jakoś podnosić aby szyba nie "szurała" po podłodze ?

    Pytanie do użytkowników kabin prysznicowych bez brodzików jakie macie spostrzeżenia ? Czy jesteście zadowoleni ? Jak z zachowaniem czystości i czyszczeniem podłogi ?

    Może to dziwne pytania , bo chcieliśmy kabinę bez brodzika , ale sami nie wiemy czy później nie będzie męczące zachowanie czystości i czy zamiast tego nie kupić jakiegoś cienkiego (5cm) brodzika i tyle ...

    Plusem brodzika jest to że jest on wyprofilowany od razu i łatwy w czyszczeniu ...

    Tyle że mniej "nowocześnie" wygląda

    A jak jest u Was ? brodzik czy bez brodzika ???

    Dzięki !

    Dobry kafelkarz zrobi spadki z płytek 60x60.
    Takie mam u siebie.
    W czyszczeniu jest łatwy, jeżeli po 3-4 miesiącach płytki pokrywają się białym nalotem, to wystarcza woda z octem, czy płynem do czyszczenia fug.
    Na szkle, ścianach nie ma tego problemu.
    Drzwi mają podnoszone zawiasy, więc nic nie szura.

    Fugi są silikonowe, więc łatwe w utrzymaniu czystości. Niestety w paru miejscach na podłodze przebarwiły się punktowo z brązowych na czarno (fuga silikonowa Mapei). Na ścianie fuga mineralna Mapei i bez problemów. Być może zastosowanie fugi epoksydowej rozwiązałoby ten problem.

    Na pewno kolejnym razem też zrobiłbym prysznic bezbrodzikowy - chyba, że jakiś ładny niski kamienny brodzik wkomponowałby się do wnętrza.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-03-2017 o 09:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    Użytkuję taką kabinę od 15 lat i wiem że musi być bardzo dobrze wykonana przez fachowca. Przede wszystkim chodzi o szczelność od strony ścian - w obecnym domu była robiona 15 lat temu, fachowiec jak dobrze pamiętam kładł pod spód na całej powierzchni 3 ścian i podłogi jakąś masę nieprzepuszczającą wodę. Potem jak to wyschło dopiero klej, płytki, fugi, silikon. Fug niestety nie pociągnął już lakierem nieprzepuszczalnym...mieliśmy kiedyś sytuację że coś przekraplało na piętro niżej przy wiatrołapie, tak też myśleliśmy że od prysznica. Na niezabezpieczonych fugach łatwo osadza się pleśń, a przy czyszczeniu już gąbką z szorstką stroną (kamień trzeba jakoś z nich usuwać) łatwo się wypłukują. Bądźmy jednak szczerzy, sprzątanie raz na tydzień jest niewystarczające dla utrzymania 100% higieny. Silikon na łączeniach ścian i podłogi to największa bolączka użytkowania takiej kabiny, bo szybko pokrywa się czarną pleśnią, którą trudno usunąć jak wżera się to pozostaje tylko jego wymiana. Fugi łatwiej doczyścić, wystarczy spryskać środkiem na pleśń lub zalać wybielaczem do toalet. Płytki bez szorowania myje się płynem do kamienia. Łazienka musi mieć bardzo dobrą wentylację żeby kabina wysychała dokładnie po każdym prysznicu, nie mówię tu nawet o elektrycznym wentylatorze do komina, bo on nic nie daje, ale uchylonym oknie i porządnym przeciągu. Ja w swoim własnym domu takiej kabiny z płytek z fugami bym nie chciał.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja mam bez brodzika, bez kabiny. Spadek owszem, po to, żeby nie wypłynęło w hen. Ale i tak trzeba po kąpieli ściągaczką ściągnąć wodę.Więc spadek nie musi być dokładnie i nawet lepiej ściągać z dużych kafli.
    Zrobiłem błąd i dałem zwykłą fugę - następnym razem będzie epoksydowa.

    Kamień owszem, odkłada się co nieco. Chociaż u mnie nie jestem pewien, czy to nie bardziej fugi się rozpuszczają a potem osadzają, bo jak chciałem to doczyścić parownicą to fugi się wymywały (Mapei). Ale w domu zamierzam zrobić zmiękczacz.

    Pleśni nie stwierdziłem i silikon akurat po 5 latach nie ma oznak zużycia. I pewnie bardziej to kwestia wentylacji niż rodzaju silikonu. Wnioskuję to z doświadczeń w poprzednim mieszkaniu gdzie regularnie zimą miałem wsteczny ciąg i zatkanie kratek wentylacyjnych błyskawicznie doprowadziło do smrodu stęchlizny i pleśni.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 19-03-2017 o 09:59

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja mam bez brodzika, bez kabiny. Spadek owszem, po to, żeby nie wypłynęło w hen. Ale i tak trzeba po kąpieli ściągaczką ściągnąć wodę.Więc spadek nie musi być dokładnie i nawet lepiej ściągać z dużych kafli.
    Zrobiłem błąd i dałem zwykłą fugę - następnym razem będzie epoksydowa.

    Kamień owszem, odkłada się co nieco. Chociaż u mnie nie jestem pewien, czy to nie bardziej fugi się rozpuszczają a potem osadzają, bo jak chciałem to doczyścić parownicą to fugi się wymywały (Mapei). Ale w domu zamierzam zrobić zmiękczacz.

    Pleśni nie stwierdziłem i silikon akurat po 5 latach nie ma oznak zużycia. I pewnie bardziej to kwestia wentylacji niż rodzaju silikonu. Wnioskuję to z doświadczeń w poprzednim mieszkaniu gdzie regularnie zimą miałem wsteczny ciąg i zatkanie kratek wentylacyjnych błyskawicznie doprowadziło do smrodu stęchlizny i pleśni.
    Fugi nie rozpuszczają się, masz kamień. Ja mam stację zmiękczającą i broblemu brak.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nic nie ściągam ściągaczką. Nie mam pleśni. Ale mam wentylację mechaniczną i podgrzewaną podłogę.
    Bardziej mnie irytowało mycie szyby z mydła i kamienia.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Dobry temat, sam sie wlasnie nad tym zastanawiam, u mnie woda mocno z kamieniem, chyba postawie jednak na brodzik (stalowy czy akrylowy ?).
    Tu jest ciekawe rozwiazanie, choc drogie (nie reklamuje tego) :
    http://www.fachowyinstalator.pl/inst...ysznicowa.html

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobry kafelkarz zrobi spadki z płytek 60x60.
    Takie mam u siebie.
    W czyszczeniu jest łatwy, jeżeli po 3-4 miesiącach płytki pokrywają się białym nalotem, to wystarcza woda z octem, czy płynem do czyszczenia fug.
    Na szkle, ścianach nie ma tego problemu.
    Drzwi mają podnoszone zawiasy, więc nic nie szura.

    Fugi są silikonowe, więc łatwe w utrzymaniu czystości. Niestety w paru miejscach na podłodze przebarwiły się punktowo z brązowych na czarno (fuga silikonowa Mapei). Na ścianie fuga mineralna Mapei i bez problemów. Być może zastosowanie fugi epoksydowej rozwiązałoby ten problem.

    Na pewno kolejnym razem też zrobiłbym prysznic bezbrodzikowy - chyba, że jakiś ładny niski kamienny brodzik wkomponowałby się do wnętrza.
    Dobry kafelkarz nie musi robić spadków, gdyż zrobi je dobry posadzkarz.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Fugi nie rozpuszczają się, masz kamień. Ja mam stację zmiękczającą i broblemu brak.
    Jesteś Jackowski czy Wróż Maciej? Nie mów mi, co się u mnie rozpuszcza.




    To nie jest kamień - przetarłem palcem na sucho tam, gdzie woda nie spływa. Myślałem, że to kamień, ale jak zacząłem to szorować parownica, to fugi było coraz mniej, i mniej...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fuga.jpg
Wyświetleń:	22238
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	384532  

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jesteś Jackowski czy Wróż Maciej? Nie mów mi, co się u mnie rozpuszcza.





    To nie jest kamień - przetarłem palcem na sucho tam, gdzie woda nie spływa. Myślałem, że to kamień, ale jak zacząłem to szorować parownica, to fugi było coraz mniej, i mniej...
    W takim razie coś Ty za bubla nawpychal pomiędzy płytki. Ja zastosowałem fugę Sopro DF10 i takie cuda nie mają miejsca.

  14. #14

    Domyślnie

    Hmmm ....

    Z tego co wyczytałem to jak zawsze opinie są podzielone , ale ...

    Wygląda że musi być dobrze wykonany spadek i dobrze "uformowany" aby cała woda trafiała tam gdzie powinna. Następna rzecz z tego co czytam to wymagane jest bardzo dobre zabezpieczenie przed wodą miejsca gdzie będzie kabina (nastepne wydatki) , następne fuga najlepiej epoksydowa aby dało się jakoś zachować czystość oraz staranie się aby woda nie stała za długo ...

    Myślę że za dużo "zabawy" z tym ...

    Widziałem że są cienkie brodziki 5cm i sądze że chyba będzie to kompromis. Będzie mało widoczny i nie trzeba będzie kombinowac ze spadkami , świetnym uszczelnienie , bardzo dobrymi fugami a wyczyszczenie akryu jest bezporblemowe i szybkie ..

    Trochę szkoda bo chcieliśmy nie chcieliśmy mieć w 2 kabinach brodzików , ale z drugiej strony nie chcemy być "niewolnikami" prysznica i jakoś specjalnie o to dbać ...

    Wygląd ok , ale komfort użytkowania najważniejszy ...

    Jeszcze poczytam , ale chyba skłaniam się jednak ku brodzikom 5cm ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W takim razie coś Ty za bubla nawpychal pomiędzy płytki. Ja zastosowałem fugę Sopro DF10 i takie cuda nie mają miejsca.
    Być może. Ważne w tym wątku jest to, że mam wątpliwości, czy to kamień muszę czyścić z płytek.

    Podsumowując co najważniejsze - w jednej łazience (małej) będzie prysznic bez brodzika, bez kabiny. Znacznie to powiększa i praktycznie i optycznie łazienkę i jest wygodne (w nic nie walę łokciem, jak myję włosy). Ważne jednak materiały i wykonanie. Również impregnowanie - ale wystarczająco hydrofobowego pokrycia nie znalazłem, żeby woda spływała, dlatego spadek IMO jest o tyle ważny, żeby woda nie wypłynęła gdzieś za daleko, a z dużych kafli łatwiej i lepiej ściągnąć niż z małych, ciętych czy mozaiki.
    A, i jeszcze ważny jest odpływ a tak naprawdę jego syfon - żeby jak najwięcej syfu i włosów w nim się mieściło zanim przytłumi przepływ.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Być może. Ważne w tym wątku jest to, że mam wątpliwości, czy to kamień muszę czyścić z płytek.

    Podsumowując co najważniejsze - w jednej łazience (małej) będzie prysznic bez brodzika, bez kabiny. Znacznie to powiększa i praktycznie i optycznie
    Nie wyobrażam sobie prysznica bez kabiny prysznicowej lub specjanie przygotowanego do tego zamykanego miejsca. Po co ma się wszedzie lać woda a dodatkowo nieprzyjemnie czuć chłód podczas kąpieli ?

    Dlatego skreśliliśmy od razu "modne" prysznice typu "walk-in" czyli częściowo otwarte ...

    Dla mnie prysznic tylko zamknięty i to zamknięty taflą szkła a nie jakaś wiszącą szmatą
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie prysznica bez kabiny prysznicowej lub specjanie przygotowanego do tego zamykanego miejsca. Po co ma się wszedzie lać woda a dodatkowo nieprzyjemnie czuć chłód podczas kąpieli ?
    Ja sobie nie wyobrażam. Mam
    I dalej chcę mieć.

    Zimna nie czuję - mam w łazience ciepło (i będę miał). Nie wyobrażam sobie, że z kabiny miałbym wyjść do zimnej łazienki
    Ani tym bardziej ze miałbym się wycierać i ubierać w tak ciasnej i mokrej po prysznicu przestrzeni

    W sumie to brak kabiny miał być przejściowy - miałem nawet wybraną taką kabinę półokrągłą, że dałoby się złożyć skrzydła do wewnątrz pomimo baterii na ścianie. Ale okazało się, że wcale tak daleko nie chlapie się jak obawialiśmy się i spodobała nam się ta przestrzeń.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Pawelekziom
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    mieszkam w bloku. Nowe budownictwo i mam taki właśnie prysznic. Spadek jednostronny zrobiony z płytek 60x60 . Od 3 lat nier mam żadnego problemu. tylko czyszcze odpływ raz na tydzień.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Widziałem w amerykańskim programie, chyba "burzyciele łazienek" specjalną plastikową matę pod płytki w prysznicu, która była ze spadkiem. Mata zbudowana tak jakby z pionowych sklejonych rurek od 3 cm ze spadkiem do zera. Matę montowali na klej do płytek na równym podłożu, a na uzyskanym spadku płytki na ten sam klej. Mata, tak na oko, o wymiarze 1.5 m X 2 m.
    Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie nabyć taką matę w Polsce?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w Polsce można kupic wytłoczkę styropianową pod prysznic, ze spadkiem.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony