dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ty chyba nie czytasz tylko chcesz coś udowodnić , powiedz mi jak można w kotle 5-tej klasie spalać śmieci ? nie da się bo tam nie ma i nie da się zainstalować rusztów awaryjnych , więc logiczne wydaje się aby dopłacać biedakom aby zlikwidować smog , można się obrażać ale to najlepsza metoda inne to były i niczego nie załatwiły poza firmami i bankami które na tym coś uszczkły
    co daje dopłata bogatemu do foto czy PC ? nic bo smog dalej bedzie

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ty chyba nie czytasz tylko chcesz coś udowodnić , powiedz mi jak można w kotle 5-tej klasie spalać śmieci ?
    Serio pytasz?
    Wiedzę czerpiesz od polityków czy z ulotek reklamowych?
    https://www.youtube.com/watch?v=6akSnSKEhn8

    IMO dopłaty to zło. To zabieranie jednemu podatnikowi i dawanie drugiemu.
    Co gorsza, w tej sytuacji dajemy nagrodę temu, co spala śmieci. Więc mu się to opłaci.

    Spalanie śmieci powinno być karane i tyle. A nie nagradzane dotacją.
    To samo z kotłami - te o gorszych parametrach powinny być obłożone większymi podatkami, niż te lepiej spalające paliwo. I same wypadną z rynku.

  3. #43
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Serio pytasz?
    Wiedzę czerpiesz od polityków czy z ulotek reklamowych?
    https://www.youtube.com/watch?v=6akSnSKEhn8

    IMO dopłaty to zło. To zabieranie jednemu podatnikowi i dawanie drugiemu.
    Co gorsza, w tej sytuacji dajemy nagrodę temu, co spala śmieci. Więc mu się to opłaci.

    Spalanie śmieci powinno być karane i tyle. A nie nagradzane dotacją.
    To samo z kotłami - te o gorszych parametrach powinny być obłożone większymi podatkami, niż te lepiej spalające paliwo. I same wypadną z rynku.
    No to życzę powodzenia , ten sposób walki ze smogiem nigdy się nie sprawdzi , jak skontrolujesz wszystkich ? po nocach bedą palić oponami i śmiać się tobie w twarz , a robiąc mu dotację pozbawiasz go oręża i twój filtr z reku jest czysty ty zadowolony przyroda też
    dasz bogatemu dopłatę do foto poprawi się powietrze ? nie nie poprawi się

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Zależy kto finansuje
    Zwolniona z daniny jest tylko dotacja z urzędu gminy. Dofinansowanie z funduszu jest opodatkowane.
    Dotacja idzie przez bank, z którym można negocjować warunki kredytu, np. natychmiastowa spłatę, co nie oznacza braku opłat /ok. 2%/
    Przyczepiłeś się do tej dotacji i pierniczysz bez sensu w kółko do urzygu. Program w gminie Nadarzyn OZE jest bez podatku i nic nie idzie przez bank.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przyczepiłeś się do tej dotacji i pierniczysz bez sensu w kółko do urzygu. Program w gminie Nadarzyn OZE jest bez podatku i nic nie idzie przez bank.
    Cos taki nerwowy. Nie piszę o Tobie i gminie Nadarzyn
    Napisałem która jest opodatkowana.

    Fragment.

    Wnioskodawczyni otrzymała tę dotację bezpośrednio z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bez pośrednictwa jednostek samorządów terytorialnych. W myśl art. 400 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 ze zm.), Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, zwane dalej "wojewódzkimi funduszami", są samorządowymi osobami prawnymi w rozumieniu art. 9 pkt 14 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240). Zgodnie z art. 400q ust. 1 ww. ustawy, Narodowy Fundusz i wojewódzkie fundusze prowadzą samodzielną gospodarkę finansową, pokrywając z posiadanych środków i uzyskiwanych wpływów wydatki na finansowanie zadań określonych w ustawie oraz kosztów działalności. Podstawą gospodarki finansowej Narodowego Funduszu i wojewódzkich funduszy jest roczny plan finansowy (art. 400q ust. 3 ustawy Prawo ochrony środowiska). Z treści złożonego wniosku wynika, iż przedmiotowa dotacja została wypłacona z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak wyżej wskazano Fundusz ten jest państwową osobą prawną. Tym samym dotacje udzielone przez ten Fundusz, jako uzyskane od podmiotu niewymienionego w art. 21 ust. 1 pkt 129 ww. ustawy, nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania.


    Na co dzień mam z tym do czynienia.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Powtarzam po raz ostatni program mojej gminy nie jest oparty na dotacji i koniec. mam umowę przystąpienia do tego programu i nie ma tam 1 słowa dotacja , przytaczany przez ciebie przypadek być może związany jest z dotacją .

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Nie lubie nachalności i głupoty zajmuję finansami publicznymi całe życie niedługo wybieram się na emeryturę i mam "bulszit detektor co do niektórych treści wypowiadanych przez osoby z nieco mniejszym doświadczeniem.

    Uczestnikiem programu oZE jest Gmina nie osoby fizyczne, instalacje będa stanowiły własność gminy przez 3 lata, jak łatwo się domyśleć zastosują przyspieszona stawke amortyzacji i kiedy wartośc księgowa będzie 1 zł to przekażą użytkownikom. Już pomijam tytuł dotacji jako przychodu bo w tym przypadku nie ma to miejsca, ale mój majątek zwiększy się księgowo o 1 zł nie ma więc podstawy do opodatkowania jako przychodu z innego źródła.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    No to życzę powodzenia , ten sposób walki ze smogiem nigdy się nie sprawdzi , jak skontrolujesz wszystkich ? po nocach bedą palić oponami i śmiać się tobie w twarz , a robiąc mu dotację pozbawiasz go oręża i twój filtr z reku jest czysty ty zadowolony przyroda też
    dasz bogatemu dopłatę do foto poprawi się powietrze ? nie nie poprawi się
    Deklaracje i wysokie kary za kłamstwo, plus wyrywkowe kontrole. Dodatkowo za spalanie śmieci kary tak wysokie żeby z butów wyrywało. Ponadto edukacja przede wszystkim. Na mnie nikt się nie składa mimo iż nie jestem bogaty i ja się również nie chcę składać na innych.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    jak skontrolujesz wszystkich ?
    Drony, zdjęcia lotnicze - nie takie cuda są wykrywalne przez odpowiednie czujniki z dużych odległości z wystarczającą precyzją. Pewnie nawet analiza osadu wewnątrz komina czy pieca byłaby wystarczającym dowodem. A może nawet sam obowiązek pobrania przez kominiarza próbki i ostre kary za brak przeglądu kominiarskiego byłby wystarczającym batem.
    Tylko trzeba zainwestować kasę w wykrywanie, a nie chować głowę w piasek dotując pseudo-skuteczne zakupy. IMO nie byłoby problemu, jakby w przyzwoitych kotłach (nie koniecznie super hiper) był palony węgiel i drewno. Podstawowy problem to wrzucanie tam tego, czego palić się nie powinno. To też pokazuje bezsensowność rozwiązania z podatkiem śmieciowym, bo ciągle śmieci są palone.

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    twój filtr z reku jest czysty ty
    Okazujesz brak szacunki mi czy językowi polskiemu?

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    @gaweł
    Czy do Ciebie coś dociera, czy trzeba bardziej łopatologicznie?
    W PL są dwa rodzaje dotacji.
    Gmina i NFOŚiGW.
    Pierwsza jest zwolniona z PIT, druga idzie poprzez bank /kredyt/ i ta jest obciążona podatkiem od dotacji.
    WYRAŹNIE TO NAPISAŁEM.
    Inwestor nawet papiery składa w banku i to bank jest dla wykonawcy płatnikiem z kredytu udzielonego inwestorowi
    W #45 masz fragment interpretacji US.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2017 o 18:20 Powód: @

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ale dlaczego upierasz się na dotację czy nie można finansować PC z innych środków? To wątek o pompach ciepła do cuw a nie o dotacjach

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    instalacje będa stanowiły własność gminy przez 3 lata
    Ciekawe, kiedy fiskus zacznie egzekwować PDOF (a może i VAT) od takiego użyczenia?

  13. #53
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Drony, zdjęcia lotnicze - nie takie cuda są wykrywalne przez odpowiednie czujniki z dużych odległości z wystarczającą precyzją. Pewnie nawet analiza osadu wewnątrz komina czy pieca byłaby wystarczającym dowodem. A może nawet sam obowiązek pobrania przez kominiarza próbki i ostre kary za brak przeglądu kominiarskiego byłby wystarczającym batem.
    Tylko trzeba zainwestować kasę w wykrywanie, a nie chować głowę w piasek dotując pseudo-skuteczne zakupy. IMO nie byłoby problemu, jakby w przyzwoitych kotłach (nie koniecznie super hiper) był palony węgiel i drewno. Podstawowy problem to wrzucanie tam tego, czego palić się nie powinno. To też pokazuje bezsensowność rozwiązania z podatkiem śmieciowym, bo ciągle śmieci są palone.



    Okazujesz brak szacunki mi czy językowi polskiemu?
    Bez obrazy ale z twoim podejściem smogu nigdy by nie zwalczono bo to co proponujesz to jest kilkukrotnie droższe niż dotacja do tych biedaków , kto zapłaci za te drony co całą dobę będą latać po 10-ciu milionach dachów , dodatkowo zatrudnić ze 2000 ludzi kupić kilkanaście tysięcy dronów , próbki do analiz kosztują krocie , daremny i chybiony pomysł ,
    Czechy dały 94% dotacji do wymiany kotłów i gitara bez straszenia karania gnebienia i obrzydzania , a dopiero na sam koniec można dotować inne fanaberie

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciekawe, kiedy fiskus zacznie egzekwować PDOF (a może i VAT) od takiego użyczenia?
    Nigdy bo to nie stanowi podstawy opodatkowania, a nawet gdyby była to przy 80 proc dotacji to i tak się opłaca.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ale dlaczego upierasz się na dotację czy nie można finansować PC z innych środków? To wątek o pompach ciepła do cuw a nie o dotacjach
    Nie upieram przy niczym, Po prostu opisuję sytuację.
    Dobrze, nie mówmy o dotacji, tylko o dofinansowaniu.
    Teraz lepiej?
    Jak nie ma innych środków, np, w gminie to korzystać można z dofinansowania z NFOŚiGW. To jest jedna z możliwości, z większym zakresem /termomodernizacja obiektu, kotłowni/. I takie dofinansowanie ma społeczne uzasadnienie.
    To z którego korzystasz w Nadarzynie jest wg. mnie wyrzucaniem pieniędzy.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie upieram przy niczym, Po prostu opisuję sytuację.
    Dobrze, nie mówmy o dotacji, tylko o dofinansowaniu.
    Teraz lepiej?
    Jak nie ma innych środków, np, w gminie to korzystać można z dofinansowania z NFOŚiGW. To jest jedna z możliwości, z większym zakresem /termomodernizacja obiektu, kotłowni/. I takie dofinansowanie ma społeczne uzasadnienie.
    To z którego korzystasz w Nadarzynie jest wg. mnie wyrzucaniem pieniędzy.
    Nieprawda że to jest jedyna możliwość , budżet nie jest jedynym źródłem dofinansowania mogą to być fundusze zewnętrzne strukturalne. Te fundusze nie są tworzone na poziomie gminy , gminy są jedynie uczestnikami i beneficjentami tych projektów.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Wielki Boże. Znowu?
    Przecież sam podkreśliłeś w mojej wypowiedzi to jest jedna z możliwości.

  18. #58

    Domyślnie

    Widzę że mój temat się rozwinął.
    Panowie jeżeli chodzi o dofinansowanie to dla przykładu ja chce skorzystać z dofinansowania oferowanego przez stowarzyszenie pseko w naszym Regionie.
    Proszę oto link do ich strony.. tam jest wszystko ładnie wyjaśnione


    http://pseko.org.pl

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Przejrzałem i podtrzymuję.

    Hasła piękne - obniżenie emisji PM, eko, ekologiczne systemy ogrzewania, tramta tamta.

    A jednocześnie oferta ogranicza się do paneli PV, co z punktu widzenia sąsiada i gminy nic nie załatwia. Dalej syf z komina.
    Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że wśród założycieli stowarzyszenia są importerzy paneli i firmy montujące.

    @Grajek.
    Oczywiście to nie pod twoim adresem. Korzystaj jak dają.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wielki Boże. Znowu?
    Przecież sam podkreśliłeś w mojej wypowiedzi to jest jedna z możliwości.
    i co z tego jedna z możliwości lub niejedyna to znaczy dokładnie to samo, nie widzę związku z tematem wątku.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony