dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Mokra ściana w pokoju i grzyb w kilku miejscach

    Witam! Jestem nowy i to mój pierwszy temat. oczywiście sprawdzałem wyszukiwarkę. Ale przejdźmy do pytania. W zeszłym roku kupiony dom. Dom byl w stanie surowym. Po kilkumiesięcznym mieszkaniu, użytkowaniu, wychodzą pewne niefajne rzeczy, Mianowicie.. Na pietrze domu w jednym z pokoi po nocy wychodzi spora plama na scianie po skosem sufitu. Mogę pokazać zdjęcia. Na parterze domu w dwóch miejscach przy samej podłodze wychodzi także grzyb. Jakie są przyczyny? Już nie będę wspominał, że domy budował deweloper i od samego początku sa jakieś problemy... Sąsiad twierdz, ze jest coś nie tak z izolacją fundamentów. Prosiłbym o pomoc. Jeśli będzie potrzeba to mogę porobić zdjęcia domu jak i ścian. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a jaką masz wentylację w domu jakie okna ocieplenie ? może za szczelny dom ?
    może być coś źle zaizolowane i jest duża różnica temp. woda się skrapla na ścianie i mamy grzyb,

    jak plamy pod skosem sufitu nie ma cały czas tylko w nocy jak śpicie to pewnie słaba wentylacja, a tam jest pewnie największa różnica temp. spowodowana może słabszą izolacją i woda się w tym miejscu skrapla a po czasie pewnie pojawi się grzyb

    weź sobie jakiegoś dobrego budowlańca zanim ci się dom zagrzybi bo później będzie trudniej z tym walczyć
    jak stwierdzi że faktycznie jest coś nie tak pociągnij dewelopera do odpowiedzialności jak masz na to czas

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zdjęcia się przydadzą, dopisz też jak ogrzewany budynek (ciągle, czy okresowo w ciągu doby), jaka temp wewnątrz, jaka wentylacja itp.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejMacko Zobacz post
    Witam! Jestem nowy i to mój pierwszy temat. oczywiście sprawdzałem wyszukiwarkę. Ale przejdźmy do pytania. W zeszłym roku kupiony dom. Dom byl w stanie surowym. Po kilkumiesięcznym mieszkaniu, użytkowaniu, wychodzą pewne niefajne rzeczy, Mianowicie.. Na pietrze domu w jednym z pokoi po nocy wychodzi spora plama na scianie po skosem sufitu. Mogę pokazać zdjęcia. Na parterze domu w dwóch miejscach przy samej podłodze wychodzi także grzyb. Jakie są przyczyny? Już nie będę wspominał, że domy budował deweloper i od samego początku sa jakieś problemy... Sąsiad twierdz, ze jest coś nie tak z izolacją fundamentów. Prosiłbym o pomoc. Jeśli będzie potrzeba to mogę porobić zdjęcia domu jak i ścian. Pozdrawiam
    Najprawdopodobniej niedostatecna izolacja w miejscach wilgotnej ściany . Dodatkowo może zbyt słaba wentylacja grać rolę.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Jak CI już napisano wyłażąca wilgoć to kombinacja niskiej temperatury przedmiotu na którym się woda pojawia (np. zła termoziolacja) i wysokiej wilgotności powietrza przez zazwyczaj nie działająca wentylacje (brak nawieweu w oknach, pozamykane kratki czy insze błędy budowlane)
    .
    To rzeczy które CI napisano dorzucę kilka:
    - jaką masz wilgotność powietrza, zakup nawet najtanszy higrometr w markecie, czesto sa z termometrami
    - kiedy się pojawiaja plamy. Teraz (0-10C na zewnatrz) czy przy wiekszych mrozach tylko? OSobno dół i góra.
    - czy sciana na dole jest mokra w rogu czy na prostym odcinku ściany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony