dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    coachu13

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie Internet po przewodzie

Hej,

Czy Waszym zdaniem warto ciągnąć internet po przewodzie do kuchni i pomieszczenia gospodarczego ?

ELITA FORUM (min. 1000)
    berthold61

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

A po co ? kto teraz ma kompa bez wifi , czy tableta ,

Domyślnie

Wifi ma ograniczony zasięg i przepustowość zależną od sprzętu, anteny, przeszkód jakie musi pokonać, oraz od otoczenia w jakim się znajduje. Ja mam wszystko po kablu, sieć domową którą ogranicza jedynie prędkość dysków. Poza tym kabel przydaje się do innych spraw, można wpiąć kamerę IP, jakieś sterowniki od pomp, ogrzewania itd. Kiedyś miałem po wifi neta ale mimo że router widział się z anteną komputera (jakieś 6 m) to transfer miałem słabszy, max 50 Mb, po kablu mam 70 Mb i bez opóźnień. Po kablu można wpiąć TV i mieć full HD bez zakłóceń. Z resztą kabel nie kosztuje majątku i wg mnie warto.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm grafitu pod dachówką, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    coachu13

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

OK. Ale co z dwoma pomieszczeniami, o które się pytam ?

ELITA FORUM (min. 1000)
    berthold61

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Wifi ma ograniczony zasięg i przepustowość zależną od sprzętu, anteny, przeszkód jakie musi pokonać, oraz od otoczenia w jakim się znajduje. Ja mam wszystko po kablu, sieć domową którą ogranicza jedynie prędkość dysków. Poza tym kabel przydaje się do innych spraw, można wpiąć kamerę IP, jakieś sterowniki od pomp, ogrzewania itd. Kiedyś miałem po wifi neta ale mimo że router widział się z anteną komputera (jakieś 6 m) to transfer miałem słabszy, max 50 Mb, po kablu mam 70 Mb i bez opóźnień. Po kablu można wpiąć TV i mieć full HD bez zakłóceń. Z resztą kabel nie kosztuje majątku i wg mnie warto.
    Ale terasz masz routery z bgn 300mb więc nie wiem w czym by to miało spowalniać , nie ma takiej opcji , ja mam router w domu ale jak diagnozuję auto 30 metrów od domu to normalnie net działa

Domyślnie

No normalnie net działa, ale prędkości nie będziesz miał takiej jak po kablu no i opóźnienie związane z szyfrowaniem. Sprawdzałeś prędkość łącza i ping wpinając się kablem a później po wifi ? Z resztą jest taka sprawa jeszcze z tym że jak masz net radiowy i w domu router i rozsyłasz sygnał po wifi to wtedy ma to sens. Ja mam światłowód i nie po to go zakładałem żeby tracić go po wifi . Co do pomieszczeń kto wie do czego może się przydać kabel za kilka lat.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm grafitu pod dachówką, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    coachu13

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

Wracając do tematu ?

Domyślnie

No ale co jeszcze ? masz zalety kabla. A do czego go wykorzystasz to już fantazja. Możesz mieć TV z dostępem do neta w kuchni, lodówkę robiącą zakupy online, ekspres do kawy online i pewnie jeszcze inne sprawy. W pomieszczeniu gosp. też może się przydać, dziś masz tam składzik a za rok możesz mieć kino domowe, albo pokój dla dzieciaków żeby luzik mieli.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Kod pocztowy
    96-330

Domyślnie

Może ktoś podpowie czy jest sens kupowania wzmacniaczy/zew anten itd by "zasilić" w internet budynek oddalony o 60-70 metrów?
    Kabel odpada - droga powiatowa - brak możliwości przekopania.

W domu sąsiada jest neostrada przez livebox.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 21-03-2017 o 11:45
    ~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12760kWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) raz dziennie do 46*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 (sezon 2016/2017-odpalony: 11)

Zużycie sezon 16/17=4400kwh

Lider FORUM (min. 2800) Avatar CityMatic
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,

Czy Waszym zdaniem warto ciągnąć internet po przewodzie do kuchni i pomieszczenia gospodarczego ?
    No.... w pomieszczeniu gospodarczym internet jest niezbędny
    Po co? w jakim celu? nowoczesne lodówki mają karty prepaid aby zamówić zakupy czy brakujące produkty. Tak samo piekarnik czy mikrofalówka odbiera sms nie potrzeba im internetu przewodowego. Co innego gdy chcesz system "inteligentnego domu" ten musi mieć kabelki.
    Spokojna przystań M36aL
    Jeśli coś wiem i wiem, że mogę pomóc udzielam porad wynikających z własnego doświadczenia i posiadanej wiedzy. Nigdy nie byłem, ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy handlową związaną z powstawaniem domu. Nigdy nic nie promuję, ani nie namawiam do zakupu jakichkolwiek produktów. Jeśli używam nazw własnych produktów mam na myśli tylko to, że takich używałem i jestem zadowolony(lub nie) nie cytuję opini osób trzecich!

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria

Domyślnie

Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    OK. Ale co z dwoma pomieszczeniami, o które się pytam ?
    Jedni mówią warto, zrób sobie gdzie możesz, a inni mówią, że nie warto, bo po co.

Nawet jeżeli nie zrobisz gniazd LAN w tych pomieszczeniach to są inne metody podciągnięcia internetu w dane miejsce i można sobie poradzić.

Kabel jest najstabilniejszym medium gwarantującym znacznie większa szybkość i stabilność połączenia niż inne rozwiązania takie jak WiFi, PowerLine Ethernet, mini PC z kartą/modemem SIM/WiFi itp.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 21-03-2017 o 19:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia