Dobry wieczór.
Przejrzałem, no w sumie to przeglądam odkąd kupiłem dom wiele wątków tutaj, jednak nadszedł czas by się zapytać Was otwarcie, bo osoby tutaj to tak w 99,7% osoby posiadające większą wiedzę ode mnie

Rok po zakupie domu w końcu odłożyliśmy z żoną jakieś pieniądze by stworzyć ogrodzenie frontowe dla naszej działki (na pozostałych 3-ch mamy panele, które gwarantował developer (jdg)).

Staraliśmy się pytać ludzi, słuchać czytać, ale im dłużej czytam, tym mniej rozumiem. Może ktoś z Was niedawno robił ogrodzenie lub zlecał to komuś i może się pochwalić - ile wychodziło Wam koszt ogrodzenia 1m zlecając to "komuś"?

Interesują mnie wyceny za normalne ogrodzenie, nie panele(na całej szerokości) i nie siatkę, nie wiem... pustaki + profile poprzeczne metalowe, beton + panele, etc. uwzględniając koszt bramy, furtek etc.

Dostałem wycenę od paru firm i ceny wahają się od 30 000 zł do 45 000 zł (oczywisćie wiem, że znajde i za 100 tys ) za 33 m bieżących ogrodzenia, co wydaje mi się cenami kosmicznymi.
Totalnie głupieję, tak wiele czynników jest wplywających na cene nawet gdy chec zwykłe pustaki + profile że totalnie wariuje.

Mógłby mi chociaż ktoś podpowiedzieć jak wy się do tego "zabraliście"? Co jest ważne przy otrzymywaniu wycen?