dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Dom z poltora pustaka pianowego z pustka powietrzną

    Witam. Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć budowę takiej przegrody jak w temacie? Jedni twierdzą że ta pustka powietrzna pomiędzy pustakami jest dodatkową izolacją a drudzy ze to mostek termiczny? Dlaczego skoro ta pustka jest w środku i dodatkowo ściany izoluje się na zewnątrz styropianem lub wełną.. A więc czy to powietrze jest ruchome czy stoi w miejscu między pustakami? Proszę o pomoc czy takie ściany są cieplejsze od jednowartwowych z takich pustaków?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    To czy powietrze jest ruchome czy stoi zależy jak sie to wymuruje. Generalnie rozwiązanie z zamierzchłych czasów bez styro, teraz kompletnie bez sensu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brixon Zobacz post
    Witam. Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć budowę takiej przegrody jak w temacie? Jedni twierdzą że ta pustka powietrzna pomiędzy pustakami jest dodatkową izolacją a drudzy ze to mostek termiczny? Dlaczego skoro ta pustka jest w środku i dodatkowo ściany izoluje się na zewnątrz styropianem lub wełną.. A więc czy to powietrze jest ruchome czy stoi w miejscu między pustakami? Proszę o pomoc czy takie ściany są cieplejsze od jednowartwowych z takich pustaków?
    Scian nie izolowało się na zewnątrz ponieważ zewnętrzna warstwa przed pustką powietrzną była robiona zazwyczaj z cegły klinkierowej, a jeśli nie to była zwyczajnie otynkowana bez dodatkowego ocieplenia.
    Ze względu na migrację wilgoci i posadowienie w takiej ścianie punktu skraplania się pary wodnej od dołu istniały kanały wentylacyjne którymi owa pustka powietrzna była wentylowana a nadmiar wilgoci usuwany.
    Powietrze wewnątrz było izolacją a nie mostkiem termicznym.
    Podobnie jest z materiałami ściennymi w których pełna cegła jest materiałem zimnym, natomiast dziurawka lub ceramika poryzowana właśnie ze względu na ilość pustek powietrznych są materiałem cieplejszym

    Tak jak zaznaczył poprzednik konstrukcja ściany raczej z czasów zamierzchłych i teraz w przegrodach trójwarstwowych stosowane wewnątrz są wełna lub styropian.
    Ściana była cieplejsza od jednowarstwowej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja mam taką pustkę powietrzną czyli cegła klinkierowa pustka powietrzna i cegła taka jakaś puszysta rok temu położyłem jeszcze styro grafit ale aż takiej różnicy na plus nie było bo ta pustka robiła też swoje , moim zdaniem ta pustka to rewelacyjna sprawa a po dociepleniu to nawet co 3 dni mógłbym rozpalać ogrzewanie , temp spada minimalnie bo akumulacja duża no i wilgotność na poziomie 40-60% , super sprawa , dodam że dom z lat 30-tych poniemiecki

  5. #5

    Domyślnie

    Pytam dlatego że wykanczam dom który zbudował dziadek w 2010 roku z półtora pustaka pianowego czy tam betonu komorkowego i zamierzam go jeszcze docieplic 12 grafitowa. Jest to 24 cm pustak - pustka - 12 cm pustak.

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    To będziesz miał prawie pasywniaka i rozpalał kocioł co 3 dni , klej ten styro bo energia już nigdy tańsza nie będzie to się opłaca wiem coś o tym

  7. #7

    Domyślnie

    Moze nie pasywniaka ale bedzie cieplo okna sa dwuszybowe ale mysle ze nie bedzie tak zle, przykladam sie bardzo do ocieplenia domu porzadnie

  8. #8

    Domyślnie

    Wazne tez zeby docieplić góre budynku jeśli to stropodach to usunąć wszystko i połozyc styropape lub zrobić lekko podniesioną konstrukcje dachu i ułozyć wełnę

  9. #9

    Domyślnie

    Strop ocieplony, wylewka juz dawno na to zalana strych bedzie nieuzytkowy ale planuje jeszcze docieplic dach, dach juz jest, ogolnie bardzo nisko stropu w niektorych miejscach na stojaco nie wejde

  10. #10

    Domyślnie

    W stropie jest ok 15 cm styropianu, troche malo ale zawsze moge dolozyc na wylewke jeszcze, i tak beda tam tylko stare smieci lezaly

  11. #11
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ta 15-ka już też swoje zrobi a dowalić możesz kiedyś tam nie trzeba wszystkiego na raz

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ta 15-ka już też swoje zrobi a dowalić możesz kiedyś tam nie trzeba wszystkiego na raz
    Dokladnie Bede ogrzewal gazem na 99%. Berthold a Ty czym grzejesz?

  13. #13
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja grzeję kotłem węglowym totalnie przewymiarowanym , jak obliczałem to wychodziło 23kw ja kupiłem 20kw a niespodziewanie dociepliłem dom i teraz potrzeba max 8kw z ciepłą wodą , na dobę wystarczy jedno wiadro węgla ok 10kg i w domu całą dobę 23-25 st ale teraz powoli dojrzewam do założenia palnika pelletowego do obecnego kotła prawdopodobnie kipi aby szło palić peletem przemysłowym po 300 zł/tonę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony