dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie 4 cm do izolacji akustycznej ściany - pomysły i propozycje

    Witam,

    wiem, że temat izolacji od hałasów sąsiada za ścianą był wałkowany 2^10 razy. Wiem też, że zawsze lepiej wyciszać od strony źródła dźwięku oraz najlepiej wybudować ściankę na stelażach + płyta GK i wełna mineralna 7cm w górę.


    ---- historyjka (można ominąć, jeżeli nie chcesz czytać) -----
    Mam pokój, który jest bardziej długi, niż szeroki i chodzi o wyciszenie jednej ściany. Jest to pokój dziecka i słychać w nim nawet rozmowy sąsiadów. Czasami jak grają na gitarze to też się to rozchodzi. Dodam, że rozmawiałem z sąsiadem i to nie jest tak, że on gra za ścianą pokoju mojej córki, on gra w innym pomieszczeniu, więc prawdopodobnie dźwięk się niesie ścianami (ewentualnie sąsiad ma otwarte drzwi i dźwięk wpada w taki sposób do pokoju, który dzieli ścianę z pokojem córki i tam rezonuje). Uprzedzam też propozycję wzywania policji lub rozmowy o zaprzestaniu, bo po 1) córka jest mała i zasypia przed 20, więc nie mogę komuś kazać być cicho w mieszkaniu najlepiej po 19... 2) U córki słychać nawet zwykłe rozmowy, a tego nie mogę zabronić nawet o 23. Sąsiad nie robi pod górę, więc ja tym bardziej nie zamierzam
    ---- koniec historyjki -----

    Ok, teraz konkrety. Zakupiłem w Castoramie wszystkie potrzebne materiały, planowałem użyć wełny 70 mm. Niestety kiedy zacząłem montować stelaże, to nagle wcześniejsza wizualizacja gdzieś się ulotniła. Zdałem sobie sprawę, że już i tak wąski pokój będzie przypominał korytarz, jak postawię tam dodatkową ściankę. Materiały zwróciłem i pomysł porzuciłem. Stwierdziłem, że nawet cieńsza wełna 50 mm, to w finale około 10 cm pokoju mniej i to jest zauważalne. Czy mając do dyspozycji 4 cm maksymalnej grubości, da się w jakimś stopniu wyciszyć ten pokój? Chodzi głównie o wysokie i średnie częstotliwości, a nie niskie, jak z reguły chcą ludzie Wiem, że na temat korka są różne opinie, ale czy korek gruby np. na 3 cm może coś zmienić? Ewentualnie jakieś płyty lub specjalne farby (takie jak stosowane do tłumienia wibracji karoserii samochodowej) na ściany i na to korek? Jakieś pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    byłem niedawno na targach budma w poznaniu, bo przymierzam się do budowy własnego domu i obczajałem różne patenty. Natrafiłem na taką firmę isola, która wystawiała się z rozwiązaniami do wygłuszania. Pomacałem te maty (takie pianki z jakichś przemielonych opon czy odpadów) i wtedy stwierdziłem, że koniecznie muszę to zamontować u siebie tak mi się to spodobało. Typek twierdził że 2 cm wystarczą (cenę podawał mi w euro, nie było to jakoś szczególnie drogie, chyba 4 euro za m2 przy 2 cm ale nie dam sobie ręki uciąć) do komfortowego wygłuszenia. Może takie rozwiązanie Cię zainteresuje. Patrze u nich na stronie, to się nazywa ACCORUB.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej i jak robiles moze cos tymi matami? Jaki jest efekt?

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz próbować wyciszyć tą ścianę matami, ale nie spodziewaj się cudów. Dźwięk (a głównie niskie częstotliwości) przenikają nie tylko przez ścianę ale przez sufit i podłogę również. Jeżeli masz aż tak duży problem to prawdopodobnie wynika on z błędów konstrukcyjnych budynku i nie da się tego łatwo (a tym bardziej tanio) wyeliminować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony