dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Gotowa zaprawa tynkarska CW , warstwy ?

    Witam muszę otynkować około 50m^ powierzchni na klatce schodowej , oczywiście ręcznie ,a na to jakiś tynk ozdobny .Mam jakieś tam pojęcie kilka razy pomagałem jednak robiłem zaprawę zawsze na miejscu budowy przy betoniarce.Teraz u siebie zdecydowałem się na gotową zaprawę z prostego względu - wygody.Jednak nie korzystałem jeszcze z gotowych mieszanek i tutaj mam pytanie.Jak to wygląda z warstwami ? Po zagruntowaniu z tej samej zaprawy , którą będę tynkował należy wykonać obrzutkę ? Czy stosuje się jakieś inne tej samej firmy ? Bo po przeczytaniu paru informacji na internecie sam już nie jestem pewien jak wykonywać warstwy po kolei.Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Obrzutka i tynk właściwy.
    I tyle
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli nic nadzwyczajnego Dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli to silikat lub beton komórkowy to grunt po min 24 godzinach obrzutka i po kolejnych 24 godzinach zaprawa właściwa. Pamiętaj że takie tynki robi się troszkę inaczej niż ręczne. Tzn czekasz aż podeschną (zazwyczaj od 6 do 16 godzin- w zależności od podłoża i pogody) ale dadzą się drapać i równasz powierzchnie a potem z dodatkiem wody zacierasz.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Witam

    Mam do zatynkowania ręcznie ok 40 m 2 ścian zrobionych z suporka. szukałem jakiegoś gotowego tynku i trafiłem na KTB ZA2 w OBI i DIALL w Castoramie oba tynki są w porównywalnych cenach ale pytanie co one są warte. Używałem już tynku z Neotherma i nie narzekam a był to mój debiut w tynkowaniu ręcznym ale płaciłem za niego więcej niż te co są w Obi i Castoramie. Czy ktoś używał tych tynków KTB i DIALLa ??

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    kluczowa kwestia to rodzaj podłoża w miejscach przeznaczonych do tynkowania. Czy jest to cegła czy też np. stary tynk? Standardowo przed nałożeniem zaprawy podłoże należy oczyścić i zagruntować je gruntem głęboko penetrującym, np. ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący. Zaprawę aplikuje się zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu lub w karcie technicznej wyrobu. Do stworzenia warstwy wykończeniowej może Pan następnie wykorzystać sypką gładź ACRYL-PUTZ® ST10 START. Po wyschnięciu gładzi konieczne jest jej przeszlifowanie, dokładne odpylenie i pokrycie cienką warstwą gruntu. Jeśli chciałby Pan zastosować tynk ozdoby, polecam zapoznanie się z ofertą struktur dekoracyjnych MAGNAT Style.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Szanowny Panie,

    kluczowa kwestia to rodzaj podłoża w miejscach przeznaczonych do tynkowania. Czy jest to cegła czy też np. stary tynk? Standardowo przed nałożeniem zaprawy podłoże należy oczyścić i zagruntować je gruntem głęboko penetrującym, np. ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący. Zaprawę aplikuje się zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu lub w karcie technicznej wyrobu. Do stworzenia warstwy wykończeniowej może Pan następnie wykorzystać sypką gładź ACRYL-PUTZ® ST10 START. Po wyschnięciu gładzi konieczne jest jej przeszlifowanie, dokładne odpylenie i pokrycie cienką warstwą gruntu. Jeśli chciałby Pan zastosować tynk ozdoby, polecam zapoznanie się z ofertą struktur dekoracyjnych MAGNAT Style.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    To że trzeba je oczyścic i zagruntowac to ja wiem pytałem razcej o to czy ktoś używał tynków KTB i Diala oferowanych w OBI i Casto.

    Podłoże w tym pomieszczeniu mam różne w większości suporeks, jedna ściana pustak żużlowy oraz komin z czerwonej cegły.

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    To że trzeba je oczyścic i zagruntowac to ja wiem pytałem razcej o to czy ktoś używał tynków KTB i Diala oferowanych w OBI i Casto.

    Podłoże w tym pomieszczeniu mam różne w większości suporeks, jedna ściana pustak żużlowy oraz komin z czerwonej cegły.
    Szanowny Panie,

    jeśli chodzi o wspomniane przez Pana wyroby, nie mogę pomóc. Rozwiązaniem może być samodzielne ich przetestowanie, najpierw na niewielkiej powierzchni – aby sprawdzić efekt końcowy.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony