dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja piwnicy - grubowarstwowa masa bitumiczna

    Jestem przed izolacją piwnicy w moim nowo wybudowanym domu. Na działce mam sporo wody gruntowej. Działka ze spadkiem terenu.
    Projekt mojego domu:
    https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...-na-stoku-nf40

    Piwnica jest ćżeściowo zasypana i częściowo otwarta (garaż w piwnicy).
    Drenaż już mam zrobiony.
    Wykonawca będzie mi robił izolację piwnicy. Poleca mi grubowarstwową masę bitumiczną Bornit. Mówi, że będzie drogo, ale porządnie.
    Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś odpowiednika tańszego dla tego specyfiku. Co innego byście polecili?
    Od razu mówię, że na to będzie położony specjalny styropian niebieski i na koniec folia kubełkowa i na koniec zasypane.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć dobrze to nie ma alternatyw cenowych, możesz zastosować masy KMB, czyli ten bornit, albo szlamy mineralne, ale cena podobna.

    Taniej wszyłaby papa termozgrzewalna, ale podobno nie daje takiej ochrony, gdyż zawsze jest problem z łączeniami oraz z narożnikami fundamentów i nigdy nie osiągnie się pełnej ciągłości.

  3. #3

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze inny odpowiednik dla Bornit - SOPRO KMB. Cenowo trochę lepiej KMB 650 można kupić dużo taniej. Jest jeszcze KMB 651 dwuskładnikowa, ale już 100 zł droższa. Z opisu nie widać różnicy miedzy 650 a 651. Nie wiem czy warto dopłacać. Wychodzi mi zużycie na piwnicę ok 6 wiaderek 30l. Jest jeszcze IZOHAN IZOBUD WM 2K.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 21-03-2017 o 08:32

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    poczytaj o zawartości wody w składzie, sopro ma 15%, izohan 45%, wiec jak nałożysz warstwę grubości 1mm to po wyschnięciu zostanie trochę ponad 0,5mm,

    tu masz wyroby marki Remmers:
    http://www.remmers.pl/3860.0.html
    https://www.infoarchitekta.pl/artyku...y-remmers.html
    Ostatnio edytowane przez kurtz ; 21-03-2017 o 11:50

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za konkretne porady Zastanawiam się nad Remmers Multi-Baudicht 2K 25kg.
    Czy mogę zrobić tak izolację:
    1. Zagłębienia > 5 mm, jak spoiny,otwory lub ubytki, wypełnić odpowiednią zaprawą: np Sopro AMT 468 (znajomu mówi, że może być klej do płytek zewnętrzny).
    2. Grunt - dysperbit lub Izobud WL z wodą 1:1?
    3. Remmers Multi-Baudicht 2K - pierwsza warstwa
    4. Remmers Multi-Baudicht 2K - druga warstwa po wyschnięciu pierwszej.
    5. Styropian nakładany na 5 placków z remmersa (Styropian aqua EPS 120)

  6. #6

    Domyślnie

    Jednak sprawdziłem cenę Remmers i wychodzi dużo drożej niż myślałem. Jednak zdecyduję się na Sopro KSP 652 lub Izohan WM 2k.
    Potrzebuję 180 L masy. Sopro ma zużycie 3,5L na m2, a Izohan 4kg na m2 na potrzeby warstwy 3mm.
    Sopro wyjdzie za całość 80 zł więcej. Więc raczej zdecyduję się na tą opcję.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 05-04-2017 o 13:32

  7. #7

    Domyślnie

    Będzie jednak Sopro KSP 652. Mam jeszcze jedno pytanie pytanie. W instrukcji napisane jest, żeby kleić też na Sopro KSP 652, ale to wychodzi drogo. Co można zastosować jako zamiennik?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony