dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Styropian na skosy betonowe.

    Witam ,
    Zamierzam ocieplić skosy betonowe w domu jednorodzinnym, pod krokiew zmieści się 10 cm między nie 15-18 cm ,jaki styropian zastosować chodzi mi o parametry twardości i izolacyjności .Sorki że przynudzam ale ceny styro poszybowały troszeczkę a chciałbym to zrobić dobrze i tanio

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Witam ,
    Zamierzam ocieplić skosy betonowe w domu jednorodzinnym, pod krokiew zmieści się 10 cm między nie 15-18 cm ,jaki styropian zastosować chodzi mi o parametry twardości i izolacyjności .Sorki że przynudzam ale ceny styro poszybowały troszeczkę a chciałbym to zrobić dobrze i tanio
    Rozważ piankę OK. Nie zamknie zawilgoceń (dwudziestokrotnie mniejszy opór dyfuzyjny) które może spowodować EPS, zwłaszcza nad łazienką, uszczelni i wpasuje się pod krokwie i co najważniejsze nie będzie przyczyną ewentualnego butwienia więźby. Kosztowo, biorąc pod uwagę solidnych monterów styropianu, porównywalne.
    Pozdrav
    SM

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem o pianie ale jakoś bardziej styro mi pasuje więc jeżeli można to proszę o podpowiedź jaki styro przy tej grubości zapodać?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Im lepszy tym lepiej. To normalne. Nie wiem o co dokładnie pytasz. O lambde?
    W/g mnie dużo lepiej będzie wykonać to pianą tak jak to podpowiada mat3006. Cenowo może wyjść podobnie.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  5. #5

    Domyślnie

    Czym miałbym taką piane zabezpieczyć siatka i klej tak jak przy styro.
    Tak chodzi o lambde i twardość

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter 7474 Zobacz post
    Czym miałbym taką piane zabezpieczyć siatka i klej tak jak przy styro.
    Tak chodzi o lambde i twardość
    A po co? Teoretycznie można farbą natryskową ale nie jest to wskazane. W tym kierunku, im niższy opór dyfuzyjny tym lepiej. Twardość? Na skosach? Po co?
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 25-03-2017 o 20:00

  7. #7

    Domyślnie

    A zwierzaczki mi tego nie rozniosą w pył jak niezabezpieczę?

  8. #8

    Domyślnie

    Dom ogrzewany będzie gazem ,ściany z maxa 30cm ,izolacja 15styro.Więc na pewno na skosach będzie styropian ok 25 cm. Prosze niech ktoś podpowie jaki zastosować elewacyjny wystarczy? czy raczej coś twardszego np dach/podłoga.I oczywiście jakie U przy tej grubości izolacji 0.31 czy może 0.40 by wystarczyło,różnica w cenie jest spora więc jakby sie dało troche przoszczędzić..

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Chyba nie ma sensu kłaść dach podłoga bo i po co. Ja na betonowe skosy kladlem 20cm elewacyjny grafitowy + 10cm welny

  10. #10

    Domyślnie

    Też myślałem o grafitowym więc taki zamówie nie wiedziałe tylko jak będzie sięz achowywał pod dachówką ze względu na wys, temp. jaka tam pewno będzie panowała.Przy 25 cm jaką lambdę zastosować 0,40 wystarczy czy coś lepszego?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    pod dachówką nie będzie ąz tak wysokiej temperatury. Z resztą styropian bedzie zabezpieczony siatka i klejem.Ja mam blachodachówkę i dlatego na styropian grafitowy połozyłem jeszcze dla wszystkiego 10cm wełny

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ...... co najważniejsze nie będzie przyczyną ewentualnego butwienia więźby.
    SM
    Witam
    właśnie widzę, że nikt nie porusza ewentualnego przyszłego problemu na styku drewno (deskowanie więźby) - styropian (włożony do styku z deskami)
    czyżby problem nie istniał ?
    Pozdrowienia

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_071 Zobacz post
    Witam
    właśnie widzę, że nikt nie porusza ewentualnego przyszłego problemu na styku drewno (deskowanie więźby) - styropian (włożony do styku z deskami)
    czyżby problem nie istniał ?
    Ależ właśnie na ten temat pisałem. Problem może zaistnieć i dlatego należy go traktować jako znaczący.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony