dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z SZAMBEM!

    Witam.
    Niedawno zakupiłem domek z rynku wtórnego. Właściciel mówił że on opróżnia szambo 5m3 raz na trzy miesiące. A ja przy opadach deszczu raz na tydzień.
    Szambo jest betonowe nie widać żeby od góry wlewała się woda chodź stan się zwiększa zauważalnie raz na 24h. Dowiedziałem się że właściciel je obkleił cementem anie klejem do betonu].


    moja myśl
    Szambo rozszczelniło się po zimie cement pościł.

    czy mam odkopać sam kołnierz i okleić go klejem do betonu ?
    na ile powinno wystarczyć 3 osobowej rodzinie taka poj 5m3 ?


    Proszę o jakąś poradę

    DZIĘKI

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie jest szambo o pojemności 12m3. Opróżniam je średnio raz na 5 tygodni. Nie wyobrażam sobie sytuacji podobnej do Twojej.
    Moim zdaniem powinieneś wykopać to co w "spadku" dostałeś i zainwestować w szambo lane z betonu w wykop.
    Nie ma szans by po wszystkim woda dobijała Ci rachunek za wywóz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    wykopanie i zwiększenie szamba na obecną chwile odpada to jest ostateczna ostateczność.

    Jak mogę uszczelnić je i czy jest możliwe że w szambie betonowym po 2 latach woda dostaje się od spodu przez grunt ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szambo z kręgów?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    z tego co wiem to nie
    jest to gotowa forma tylko kołnierz dokładany.

    Możliwe że leci od góry przy ścianie muszę się przyjrzeć jeszcze raz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bospatrykziom Zobacz post
    wykopanie i zwiększenie szamba na obecną chwile odpada to jest ostateczna ostateczność.

    Jak mogę uszczelnić je i czy jest możliwe że w szambie betonowym po 2 latach woda dostaje się od spodu przez grunt ?
    To się nie przyznawaj, że szambo może mieć taką konstrukcję to jest niedopuszczalne, a wręcz karalne.

    Moje gospodarstwo zużywa średnio od pięciu lat - 11m3/mc więc Twoje 5m3 powinno wystarczyć na 2 tygodnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy obiór budowy był rok temu robione wszystko zgodnie z projektem.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał bospatrykziom Zobacz post
    z tego co wiem to nie
    jest to gotowa forma tylko kołnierz dokładany.

    Możliwe że leci od góry przy ścianie muszę się przyjrzeć jeszcze raz.
    Może warto byłoby uchylić wieko i dokładnie się przyjrzeć jak to naprawdę wygląda. Zrób zdjęcie, powiększ je może coś zobaczysz.
    Mogę się mylić ale wydaje mi się, że szambo składa się z dwóch kręgów uszczelnionych pianką.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9

    Domyślnie

    całkiem możliwe że posiada dwa kręgi które pewnie były złączone nie na piankę ani klej tylko cement.

    jak opróżnię przyjże się dokładniej.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pianka szybciej przepuści do środka szamba wodę opadową niż cement czy klej.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Pianka szybciej przepuści do środka szamba wodę opadową niż cement czy klej.
    Wszystko zależy jaka, ta dedykowana ma być szczelna kilkadziesiąt lat. Ja mam uszczelnioną kaskadę i sprawdza się znakomicie. Piankę kupowałem na portalu aukyjnym coś ok.40 zł.
    Myślę że tak jak koledzy radzą,wypompować i sprawdzić co niepokojącego się dzieje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak wywoził 5m3 co trzy miesiące, to pewnie szambo nieszczelne (celowo - i masz syf na działce). Pewnie na wiosnę poziom wód się podnosi i działa w drugą stronę (albo przynajmniej nie wsiąka).
    Porównaj ze swoim zużyciem - 5m3 to przy bardzo oszczędnej trzyosobowej rodzinie i oszczędzających wodę urządzenia raz na miesiąc trzeba by wywozić. Raczej częściej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony