dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie Podziemna i naziemna linia kroplująca w duecie

    Witam.
    Mam pytanie.Planuje nawadnianie ogrodu (byliny,krzewy rabaty) ok 6 ar i dwóch trawników łącznie 0,5 ara.Problem jest taki,że chciałbym użyć prostego systemu nawadniania pozbawionego elektrozaworów sterowników itd.Obowiązki programatora zał/wył.pompę w zbiorniku 10m3 (napełnianego deszczówką lub zalewanego wodą ze studni) miałby przejąc programator systemu nawadniania z Fibaro.Tam jest cały Panel programatora ,pogodynka itd.Wiem,że nie można tego zrobić bez sekcji i elektrozaworów tak,aby jednocześnie działały linie kroplujące i zraszacze.Pomyślałem aby zamiast zraszaczy umieścić pod trawnikiem podziemne linie kroplujące,a na reszcie ogrodu naziemne.Wtedy o określonej porze dnia włącza się pompa i zasila cały układ.Uniknąłbym całego systemu zaworów,programatora nawadniania itd.Łatwo i prosto.Długość nawadniania można by definiować metodą prób i błędów.
    Pytanie jest tylko takie,czy taki układ ma prawo działać poprawnie (ciśnienia,odpowiedni dobór pompy,czasu podlewania).Jako takiego nadmiaru wody się nie obawiam,pod 20-30cm gleby jest sam piasek.
    Czy jest to do ogarnięcia?
    Pozdrawiam i dziękuję.
    Marek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale linia kroplująca też ma ograniczony zasięg swojej długości.

  3. #3
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale linia kroplująca też ma ograniczony zasięg swojej długości.
    Zakładam ,że Rain Bird XFS/XFD i ich max długości spokojnie wystarczą.Nie dodałem,że z tych 5 ar,nie wszystko wymaga nawadniania powierzchniowo,częściowo jest tam lasek
    Zostanie pewnie jakieś 2-3ar.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XFS.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	384713  
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 20-03-2017 o 20:51

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzeba policzyć jaka to jest długość.

  5. #5
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Mnie ciekawi,czy takie linie kroplujące mogą pracować w duecie nawadniając jednocześnie trawnik i pozostały ogród.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widziałam system nawadniania dachu z trawnikiem linią kroplującą, ale to była osobna sekcja ze względu na różnice w potrzebach wodnych między szybko przesychająca trawą a resztą ogrodu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony