dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Angry Za wysoki otwór pod drzwi wewnętrzne?!

    Witam. Nie wiedząc czego moi murarze zostawili mi wysokość otworu pod drzwi wewnętrzne licząc od ślepej posadzki 2,38 cm.
    Odliczając od tego 10 styro, 7 wylewka, plus ewentualny panel 1 - 1,5 cm i tak zostaje 20 cm.
    I pytanie co z tym zrobić?
    Podmurować od góry, czy może przykręcić do ściany kawałek płyty k-g z jednej i drugiej strony o grubości 6 mm i wypełnić wełną. Potem i tak to by było otynkowane.
    Ma to sens, czy proponujecie jakieś inne rozwiązania?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    Nie wiedząc czego moi murarze zostawili mi wysokość otworu pod drzwi wewnętrzne licząc od ślepej posadzki 2,38 cm.
    Odliczając od tego 10 styro, 7 wylewka, plus ewentualny panel 1 - 1,5 cm i tak zostaje 20 cm.
    Ile masz w projekcie? Nie 210cm od podłogi?

  3. #3

    Domyślnie

    80/205 ale pomińmy to bo otwór ma wysokość tak jak podałem 2,38

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    80/205 ale pomińmy to bo otwór ma wysokość tak jak podałem 2,38
    To masz jakieś nielegalne wymiary.
    § 75. 1. Drzwi do pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi oraz do pomieszczenia kuchennego powinny mieć co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy.

    Jak masz otwór 80cm, to ościeżnica trochę zabierze, więc nie spełnisz tego wymogu. Na wysokość też ciężko będzie.
    Pewny jesteś, że podajesz wymiary otworu?
    To w końcu te 2,38 to już mierząc od powierzchni panela, czy od chudziaka?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    80/205 ale pomińmy to bo otwór ma wysokość tak jak podałem 2,38
    To jest zapewne wymiar na kresce wymiarowej narysowany poprzecznie do drzwi na rzucie kondygnacji i oznacza światło przejścia drzwi. Wysokość otworu należy odczytać z przekroju pionowego.

    Jeżeli będzie prawidłowy to wina leży po stronie wykonawcy stanu surowego i to on ma obowiązek to poprwić (czytaj - wstawić dodatkowe nadproża albo obniżyć istniejące).

  6. #6

    Domyślnie

    2,38 od chudziaka

  7. #7

    Domyślnie

    Szerokość otworu mam 90/91 czyli pod typowe skrzydło 80. Tylko pomylili się co do wysokosci, 2,38 od chudziaka

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też uważam że czas zacząć wymagać od murarzy a niestety często spotykam oczekiwanie, że to poprawi ekipa od drzwi, przecież to po ich pracy widać dziurę

    W 20 cm to można już wstawiać nadproże. Zwykle dokleja się płytę kg(bo jest już po tynkach) lub wstawia twardy styropian +klej i siatka. Nie wiem po co pchać tam wełnę?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli najlepiej i najprościej byłoby teraz wkleic styropian najlepiej twardy zaciągnąć siatka z klejem a potem mi to otynkuja, dobrze rozumiem?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    Czyli najlepiej i najprościej byłoby teraz wkleic styropian najlepiej twardy zaciągnąć siatka z klejem a potem mi to otynkuja, dobrze rozumiem?
    Nie do końca, będą najprawdopodobniej pęknięcia dostawki. Miałem podobną sytuację, otwory z gotową już posadzką i płytkami podłogowymi miały około 214 cm a montaż drzwi wymagał 206-208. Zrobiłem obniżenie na 207 cm stelażem z płytą G-K, nad nią została luka ale o to chodziło. Zamówiłem drzwi Porta z ościeżnicą Level (nadstawka górna 20 cm), która doskonale wszystko przykryła.
    Tak to wygląda na gotowo:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1588.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	384736

    a tak wyglądało przed:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1526.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	384738
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #11

    Domyślnie

    Z tym że ja jestem przed tynkowaniem wiec zastanawiam się nad obnizeniem z płyty k-g i zrobić gotowe otwory na 2,07

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    Z tym że ja jestem przed tynkowaniem wiec zastanawiam się nad obnizeniem z płyty k-g i zrobić gotowe otwory na 2,07
    Przed czy po tynkach to bez różnicy. Nie tynkujesz przecież otworu po wewnętrznych krawędziach.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartass_88 Zobacz post
    Z tym że ja jestem przed tynkowaniem wiec zastanawiam się nad obnizeniem z płyty k-g i zrobić gotowe otwory na 2,07
    Ja bym robił przed tynkowaniem a jeśli drzwi będą bez opasek - to na 100% przed tynkowaniem. Chyba, że wiesz ile cm wybrane przez Ciebie drzwi zakrywają. U mnie chyba 3-4 cm
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  14. #14

    Domyślnie

    Przed tynkowaniem ok. Ale stelaż z płyt k-g a w środku ewentualnie czymś wypełnić tak

  15. #15

    Domyślnie

    Nie ma sensu dawać wypełnienia. Jak nie masz co z wełną zrobić i będziesz czuł, że za 10 lat może coś Ci dzwonić w stelażu to napchaj tam wełny dla uspokojenia sumienia.
    Nie piszesz nic o grubości ściany. Zakładam, że stelaż pochłonie większość przestrzeni.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    po co utrudniać sobie zadanie stelażem
    Przycinasz paski płyty GK
    Kleisz najpierw jedną do nadproża, jak klej gipsowy złapie, kleisz kolejną aż osiągniesz zakładaną wysokość

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak taką płytę gipsową ładnie wykończyć? Jesteśmy już po tynkach, mamy listwy metalowe na nadprożach.
    Potrzebuje obniżyć 3 otwory o 2-4cm.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Jak taką płytę gipsową ładnie wykończyć? Jesteśmy już po tynkach, mamy listwy metalowe na nadprożach.
    Potrzebuje obniżyć 3 otwory o 2-4cm.
    Wklejasz paski z płyty gipsowej i znowu obrabiasz tynkiem. Nie patrz na to, że jesteś po tynkach i są one nie do ruszenia. Uwierz mi, że przez kolejne pół roku kilka razy będziesz co musiał poprawiać, bo Ci drabina upadnie albo nie zmieścisz się z szafką w drzwi.

  19. #19

    Domyślnie

    A jakby tak wkleic twardy styropian i zaciągnąć go siatka razem ze ścianą? Bo brakuje mi jednak około 11 cm wiec styro i klej by pasowało

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    tak też można przy takiej dziurze
    GK to kilka cm a nie 11

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony