dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asmagus
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    49

    Domyślnie Aerożel (Aerogel) 10mm np. POROGEL SPACELOFT

    Mam taką sytuację, że wykonawca "wytargał" mi prawie cały styropian z nadproża by tam wmontować roletę podtynkową, która już została zrobiona. By nie wdawać się w szczegóły, miało być inaczej, wyszło jak wyszło. Stan faktyczny jest taki, że mam między tyłem puszki rolety a nadprożem trochę miejsca na wciśnięcie izolacji. Muszę tam wkleić aerożel 10mm (0,016 W/mK) lecz tu zaczyna się problem. Potrzebuję około 1m2 a wszędzie sprzedają tylko kilkudziesięciometrowe rolki (szerokość około 1,5m) a m2 kosztuje około 180 zł!!. Wiem, ze za granicami naszego kraju dostępne są też kawałki 1m2 ale w Polsce tego nie mogę namierzyć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1276759473.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	286887

    Pytam więc czy ktoś wie gdzie mogę kupić aerożel w kawałkach 1m2 lub na mb?? Będę wdzięczny za informację. Może komuś zostało trochę tego materiału po budowie, chętnie odkupię!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja kupuje od nich jak potrzebne na budowe, przygotowuja tak jak potrzebujesz i w malych ilosciach:

    I Z O M A T
    Andrzej Mickiewicz

    POLSKA, 89-300 Wyrzysk
    ul. Staszica 14, ul.Leśna 28 (biuro)

    NIP: PL 7641742638, REGON: 570106620
    Tel: 67 286 27 89, fax : 67 286 72 74

    mob: 695 643 483
    mail:[email protected]
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    10mm to z lambdą 0,016 to tak samo ciepłe coś z eps'a grafitowego będzie miało~ 20mm
    Może to chodzi o sztukę detalu ? czy może odpowiednia kształtka z ESP'a dała by radę ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asmagus
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Dzięki za rady.
    Znalazłem i użyłem Aerogelu (przed zimą) wydaje się że zdał egzamin.

  5. #5

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy nie użyć aerogelu do ocieplenia małych przestrzeni koło okien dachowych. Tylko szczelne ułożenie w takich miejscach może być naprawdę trudne.

  6. #6

    Domyślnie

    Odgrzewam temat bo też podobna sytuacja. Wydaje się, że aerogel mógłby ładnie docieplić wokół okien połaciowych, lepiej niż jakakolwiek wełna biorąc pod uwagę jak mało miejsca jest między ramą okna a krokwią. Czy ktoś to robił?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony