dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dooominik1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    50-350
    Posty
    1

    Question Jaka izolacja/folia na sufit?

    Hej. Remontuję salon,łącznie z "wymianą" sufitu i z tego tytułu mam pytanie.
    Mieszkam w domku wolnostojącym,na pierwszym (ostatnim) piętrze. Pomiędzy sufitem a dachem mam wolną przestrzeń, tzw stropodach. Ściągnąłem stary sufit (suprema) plus deski i znajdującą się na niej szlakę.Teraz będę montował nowe legary na których podwiesze nowy sufit z GK, który zaizoluję wełną (jaka grubość?). Dach(płaski) to tylko deski na których położona jest papa. I teraz reasumując zwracam się z zapytaniem co powinienem jeszcze użyć do izolacji sufitu, folię paroizolacyjną?czy może folię paroprzepuszczalną? w ostatnim czasie na starym suficie,w rogu przy ścianie skrajnej domu, pojawiła się pleśń prawdopodobnie w punkcie "rosy". Doradzicie coś? Jestem zielony w temacie "budowlanki" i liczę na pomoc mądrzejszych od siebie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dooominik1 Zobacz post
    Hej. Remontuję salon,łącznie z "wymianą" sufitu i z tego tytułu mam pytanie.
    Mieszkam w domku wolnostojącym,na pierwszym (ostatnim) piętrze. Pomiędzy sufitem a dachem mam wolną przestrzeń, tzw stropodach. Ściągnąłem stary sufit (suprema) plus deski i znajdującą się na niej szlakę.Teraz będę montował nowe legary na których podwiesze nowy sufit z GK, który zaizoluję wełną (jaka grubość?). Dach(płaski) to tylko deski na których położona jest papa. I teraz reasumując zwracam się z zapytaniem co powinienem jeszcze użyć do izolacji sufitu, folię paroizolacyjną?czy może folię paroprzepuszczalną? w ostatnim czasie na starym suficie,w rogu przy ścianie skrajnej domu, pojawiła się pleśń prawdopodobnie w punkcie "rosy". Doradzicie coś? Jestem zielony w temacie "budowlanki" i liczę na pomoc mądrzejszych od siebie
    Wełny jak najwięcej.
    Licząc od środka:
    karton gips
    folia paroizolacyjna *(żeby jak najmniej wilgoci z domu wlazło w tą wełnę)
    wełna
    membrana paroprzepuszczalna, żeby ta wilgoć która jednak wlazła miała jak odparować.

    Wełna z góry musi mieć przewiew powietrza. Wełny nie można szczelnie pokryć papą lub folia nieprzepuszczalną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony