dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Question Tłuczeń na podjazd 200 m2 - koszty i materiały

    Witajcie,

    zdecydowałem się na to aby zrobić podjazd z tłucznia. To chyba najtańsza i najładniejsza metoda na podjazd do domu. Obecnie mam w ogrodzie bagno po kostki. Wjeżdżające auta przeorały mój ogród na wiosnę lepiej niż nie jedna brona. Muszę zatem coś z tym zrobić, a nie chcę zbankrutować. Powiedzcie mi jaki może być koszt zrobienia takiego podjazdu (placu do parkowania) w ogrodzie na powierzchni 200 m2 już uwzględniając robociznę, materiał i piasek na warstwę odsączającą? Wiem, że w każdym mieście mogą być inne koszta, ale mniej więcej chciałbym wiedzieć ile kasy szykować na to. Jaki materiał polecacie? Słyszałem, że tłuczeń dolomitowy byłby dobrym rozwiązaniem.

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja też chyba z kostki brukowej zrezygnuję bo sam dobrze tego nie zrobię a firmy za bardzo sobie to cenią , mam już 150m2 wysypana cegła potłuczona , teraz jakieś obrzeże fajny tłuczeń i olewam temat

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ja też chyba z kostki brukowej zrezygnuję bo sam dobrze tego nie zrobię a firmy za bardzo sobie to cenią , mam już 150m2 wysypana cegła potłuczona , teraz jakieś obrzeże fajny tłuczeń i olewam temat
    A nie boisz się, że po 2-3 sezonach z cegły zostanie pył? Woda, mróz i te sprawy.

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ona tam leży od zeszłego lata i jest gitara , tam gdzie jej nie było błoto pod kolana przez 2 tygodnie było , teraz jest na razie ok , gadają o tej cegle różne rzeczy a ja wyciągałem z ziemi cegły które jak myślę leżały w niej ze 80 lat i były całe i zdrowe jak dzwon , a z drugiej strony jak to mmawiają strachu ani pieniędzy nie mam , na to dam ze 15 cm fajnego kamienia i bedzie ok
    dodam że ja tłukłem cegłę klinkierową z rozebranego budynku gospodarczego , kilnkier poniemiecki nie ten nasz

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    Witajcie,

    zdecydowałem się na to aby zrobić podjazd z tłucznia. To chyba najtańsza i najładniejsza metoda na podjazd do domu. Obecnie mam w ogrodzie bagno po kostki. Wjeżdżające auta przeorały mój ogród na wiosnę lepiej niż nie jedna brona. Muszę zatem coś z tym zrobić, a nie chcę zbankrutować. Powiedzcie mi jaki może być koszt zrobienia takiego podjazdu (placu do parkowania) w ogrodzie na powierzchni 200 m2 już uwzględniając robociznę, materiał i piasek na warstwę odsączającą? Wiem, że w każdym mieście mogą być inne koszta, ale mniej więcej chciałbym wiedzieć ile kasy szykować na to. Jaki materiał polecacie? Słyszałem, że tłuczeń dolomitowy byłby dobrym rozwiązaniem.
    Mnie wyceniali na około 60-70zł/m2 na klińcu wiślanym
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mnie wyceniali na około 60-70zł/m2 na klińcu wiślanym
    Kurcze to chyba trochę drogo. Ja dziś podzwoniłem po firmach i powiedzieli mi, że spokojnie zmieszczę się w 10tys. Nawet dostałem na maila od jednej z firm kompleksową wycenę. Więc jak poproszę kogoś z okolicy (to małą wioska jest) kto zna się na temacie i dysponuje koparką i zagęszczarką to moze wyjdzie jeszcze taniej. Chyba, że ten Twój materiał jakoś drogi moze jest?

    teraz patrze to ten kliniec wiślany kosztuje 69 zł za tone.
    Ponoć na 200m powinno wystarczyć jakieś 30 ton kruszywa. To by wyszło jakieś 1200 zł materiał (przy cenie 40 zł za tonę). Do tego Piasek na warstwę odsączającą, a reszta to robocizna. Chyba, że jeszcze o czymś zapomniałem?
    Ostatnio edytowane przez magisterson ; 21-03-2017 o 22:13

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    A tak jeszcze z innej beczki. Co myślicie o tej ekokratce? Sporo się o tym teraz słyszy. Może to lepsze rozwiązanie? Większa stabilność podłoża, kamień mniej będzie się rozwalał po ogrodzie itp. ??

  8. #8
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał magisterson Zobacz post
    A tak jeszcze z innej beczki. Co myślicie o tej ekokratce? Sporo się o tym teraz słyszy. Może to lepsze rozwiązanie? Większa stabilność podłoża, kamień mniej będzie się rozwalał po ogrodzie itp. ??
    To było by dobre bo w przyszłości dowalić mogli by podatek od deszczu i tu tego problemu by nie było ale z drugiej strony to cena podobna do kostki brukowej
    ja chyba zdecyduję się na tłuczeń z granitu
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 22-03-2017 o 09:03

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    A jak to jest z tym tłuczniem? Potrzebne jest jakieś pozwolenie czy plan zagospodarowania na to żeby wysypać sobie kamyczki w ogrodzie?

  10. #10
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    No jeszcze czego , co komu do mojego placu , robię i tyle

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magisterson

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    93-000
    Posty
    85

    Domyślnie

    No wiesz, lepiej zapytać bo w Polsce nigdy nic nie wiadomo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony