dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Schomburg vs. Remmers

    Do znawców - czy ci producenci są porównywalni jakościowo w zakresie hydroizolacji?

    Poszukuje dobrego szlamu elastycznego do izolacji fundamentów (pionowa i pozioma) i wybieram pomiędzy AQUAFIN-2K/M a Elastoschlämme 2K.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    Do znawców - czy ci producenci są porównywalni jakościowo w zakresie hydroizolacji?

    Poszukuje dobrego szlamu elastycznego do izolacji fundamentów (pionowa i pozioma) i wybieram pomiędzy AQUAFIN-2K/M a Elastoschlämme 2K.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia?
    Witaj kurtz !
    Z racji bardo ciężkich warunków wodno-gruntowych (w niektórych okresach roku poziom wód gruntowych na "0") szukałem bardzo dobrych materiałów hydroizolacyjnych (budowa dla siebie). Wtedy był to czas budowy stadionu narodowego, na którym używano właśnie do hydroizolacji materiałów Remmersa - stąd się o nich dowiedziałem. Dziś po kilku latach z ręką na sercu mogę polecić ich produkty !
    Przedstawiciel przyjechali na budowę, przeszkolił ekipę budowlaną a na następny dzień podjechał sprawdzić czy wszystko było ok
    Generalnie ich materiały wykorzystałem jeszcze min. na dach, do zabezpieczenia elewacji drewnianej itp.

    Z notatek pozostało i tak było wykonywane zabezpieczenie fundamentów:
    Zużycia materiałów:
    przepona pozioma - szerokość 50 cm
    nasączyć podłoze Kiesolem, popczekać na wniknięcie i malować pędzlem izolcję Dichtschlamme w systemie "świeże na świeże"
    Kiesol ( dla suchego podłoża rozcieńczyć 1 :1 wodą ! )- 0,05 kg/mb
    Dichtschlamme - ( malowac 2 razy ) 1,5 kg/mb

    Faseta izolacyjna
    gruntować ścianę i ławę kisolem; po wniknięciu malować Dichtschlamme
    po lekkim wyschnięciu układać fasetę z Dichtspachtel i po rozpoczęciu wiązania tek spachli nałożyć pędzlem na ławę i ścianę Dichtschlamme
    Kiesol - 0,05 kg/mb
    Dictschlamme - 0,5 kg/mb
    Dichtspachtel - 1,5 kg/mb

    Pas na linii terenu - szerokośc 50 cm
    lKiesol - 0,05 kg/mb
    Dichtschlamme - 0,75 kg/mb

    Warstwy bitumiczno-polimerowe K2 Diclbeschichtung - zawsze nakładamy pacą stalową 2 warstwy; przerwa min. 4 godziny
    - zalecane grubośći dla powierzchni stale pod wodą 5 mm tzn 5,5 l/m.kw
    - dla powierzchnie bez wody napierającej - 3 mm ; tzn. 3,5 l/m.kw
    - dla mocowania styropianu - 1 l/m.kw
    - dla ścian wewnątrz budynku 2 - 3,5 l/m.kw

    Szlamem także odcinałem poziomą przestrzeń na wylanych betonowych słupach obszar zbrojenia (zdjęcie poniżej).

    Ceny do negocjacji i co ważne dziś wysyłam zapotrzebowanie pojutrze jest na budowie !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0695.jpg
Wyświetleń:	752
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	384773

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 17.jpg
Wyświetleń:	749
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	384772
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zaś polecam materiały Schomburga. Aquafin 2K jest bardzo dobrym materiałem, jednak lepszym wydaje mi się byś Aquafin RS300.
    Nie jestem przedstawicielem Schomburga ale bardzo dużo pracuję na tych materiałach stosując jako hydroizolacja niecek basenowych.
    Pamiętaj że izolacja fundamentów może zostać uszkodzona mechanicznie podczas prac związanych z zasypywaniem. Są materiały zdecydowanie lepsze od izolacji szlamowych i mechanicznie praktycznie nie do ruszenia, ale ich koszt niestety jest bardzo wysoki (ok 120 - 150 zł/m2)

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Dzięki za info!

    A co lepszego od szlamów polecasz do hydroizolacji?

  5. #5

    Domyślnie

    Natrysk poliuretanu albo poliurey. Niestety, do tego jest wymagana specjalistyczna maszyna i doświadczona brygada. Często maszyny firm które robią izolacje piana PU dają sobie radę, czego niestety nie można powiedzieć o ludziach... materiał świetny ale wiedza i doświadczenie brygady musi byc jeszcze lepsza.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Ja zaś polecam materiały Schomburga. Aquafin 2K jest bardzo dobrym materiałem, jednak lepszym wydaje mi się byś Aquafin RS300.
    Nie jestem przedstawicielem Schomburga ale bardzo dużo pracuję na tych materiałach stosując jako hydroizolacja niecek basenowych.
    A gruntujecie czymś powierzchnie pod szlam minerlany?
    Z tego co czytałem Schomburg nie wymaga gruntowania a Remmers tak.

  7. #7

    Domyślnie

    Schomburg nie wymaga gruntowania- należy zachować podstawowego zachowania zasad. Podłoże spójne, odpylone itp.
    Jak masz wątpliwości to dzwoń do doradcy technicznego działającego na Twoim regionie, polityka tej firmy jest na tyle fajna że nieodpłatnie może ktoś przyjechać doradzić, sprawdzić, wykonać podstawowe badania a czasami i nadzorować.
    W ogóle radzę żebyś kogoś do siebie zaprosił, kogoś kto po zapoznaniu się z problematyką zaproponuję właściwą technologie i materiały hydroizolacyjne- u nich to nic nie kosztuje.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Ja zaś polecam materiały Schomburga. Aquafin 2K jest bardzo dobrym materiałem, jednak lepszym wydaje mi się byś Aquafin RS300.
    Nie jestem przedstawicielem Schomburga ale bardzo dużo pracuję na tych materiałach stosując jako hydroizolacja niecek basenowych.
    A czy nakładanie szlamu na mur z bloczków wymaga wielkich umiejętności? Chciałbym to zrobić samemu, ale przedstawiciel mówi, że łatwiej jest robić masa bitumiczną niż szlamem i że nałożenie szlamu wcale nie jest takie proste. Czy to potwierdzasz?

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze mówią- bitumem łatwiej jak szlamem.Ale samo nakładanie szlamu nie jest specjalnie trudne. Możesz to zrobić na wcierając dużym pędzlem w kilku warstwach lub nanosząc szpachlą.
    Ważne abyś uzyskał wymaganą grubość i zachował czasy pomiędzy warstwami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony