dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Z334 10km od Krakowa

    Witam. Mam na imię Kuba/ Jakub, jak kto woli Pod koniec ub roku postanowiłem, że zamiast kupować mieszkanie w Krakowie, wybuduje sobie dom pod Krakowem. Ułatwieniem było to, że babcia zamierzała podarować mi działeczkę. Trochę było szarpania się z powodu scalania, dzielenia działek, ale wychodzi na to, że za jakiś tydz, góra dwa, udam się wraz z babcią do notariusza. Przepisane zostaną mi dwie działki 6arowe. Od razu pytanie. Czy mogę wybudować dom na granicy tych dwóch działek? W oczekiwaniu na sprawy papierkowe, zastanawiam się wciąż nad projektem. Wiem, że już dawno powinienem mieć wybrany, ale nie mogę się zdecydować. W założeniu ma to być parterówka, około 100metrowa o prostej bryle. Na poddaszu jakaś graciarnia (choinka, pudła itp). Prawdopodobnie padnie na projekt Z334 z pracowni z500.
    https://z500.pl/projekt/1157/Z334,do...ne-ogolne.html

    Nie wiem tylko co jest z nim nie tak, bo nie znalazłem w sieci nikogo kto by budował taki domek Może czegoś nie dostrzegam... Zmiany w projekcie mniej więcej takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z334 przerobka.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	384775

    Kominka w salonie nie będzie. Gaz, reku, gwc
    Fundamenty: ławy + bloczki
    ściany: ytong
    jeśli chodzi o strop i dach to jeszcze myślę terriva i więźba, albo wiązary i strop drewniany.

    Jeśli chodzi o działkę to wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka z334.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	384778
    Dom chcę postawić w granicy dwóch działek, część za linią przerywaną oddam bratu.

    Fundamenty i ściany wybuduję sam(+brat i ojciec), dach komuś zlecę, instalacje, wykończenia: trochę sam, trochę ekipa.

    Wszelkie komentarze, pytania, rady, krytyka itp. mile widziane. Zapraszam.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam kolegę, ja jestem też na podobnym etapie co Ty czyli formalności z działka mam nadzieje że w tym roku uda mi się dołączyć do grona samorobow. Na twoim mjejscu zanim wybierzesz projekt zapoznaj się z WZ lub z MPZP , bo jeżeli jest ustalony MPZP to może się okazać że plany planami ,a rzeczywistość to inna bajka. Koleżanka taki błąd popełniła zakupiła gotowy projekt za około 2000zl, a puzniej zapłaciła 6k za adaptacje wiec prawidłowa kolejność może oszczędzić czas i pieniądze. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć Leo. Z MPZP się zapoznałem i wszystko gra. Chodzi tu bardziej o mój brak zdecydowania. A ty Leo co budujesz? Napisz coś więcej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć. Nasz wybór padł na Z7 z delikatnymi powiedziałbym kosmetycznymi zmianami czyli dodatkowe okno w jadalnio-salonie powiekszenie pomieszczenia gospodsarczego (kotlowni). Czemu Z7 wystarczająca wielkość na nasze potrzeby prosty i tani w budowie. No i to co Ciebie martwi czyli brak realizacji to ja mam ich aż nadmiar i można się wzorować czy coś ściągnąć podpatrzyc. Tutaj link do realizacji na której będę się wzorowal szczególnie jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny https://z500.pl/plac-budowy/Z7/68/tablica/z7-90m2.html

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten wygląd zewn. Ciekaw jestem co to jest za ogrodzenie za domem. A z czego będziesz budował, jak ogrzewał, jaki dach itp..

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Kuba jeżeli chodzi o wbudowanie domu w granicy dwóch działek to może nie jest to 100% informacja (przynajmniej, ze względu na godzinę, nie w tym momencie), ale z tego co kojarzę moja żona pracowała nad podobnym projektem i dom musiał zachodzić na drugą działkę lub odsunięcie od granicy. W samej granicy stanąć nie mógł.

  7. #7

    Domyślnie

    Budowa zaczynając od dołu to fundament puzniej ściany zew. To BK Ytong P+W na pianę z puszki ściany wew. silika tez na pianę strop i dach to gotowe wiazary dachowe (gdzie dolny pas wiazarami jest jednocześnie stropem) np. Mitek zaprojektowane tak aby była przestrzeń na mały strych na jakieś graty. Ogrzewanie to w tej chwili największą zagwoztka. W projekcie podstawowym jest gaz i rekuperacja. Jak wentylacji mechanicznej z reku mowie tak to niestety o gazie przy działce mogę pomarzyć. Dlatego pierwsza moja myśl była taka ,wodna podłogowka w całym domu zasilana z bufora min. 1000litrow grzanego prądem w taniej taryfie do tego bufora wpiety kominek z płaszczem wodnym. Ale to jest jeszcze temat do mocnych przemyśleń i analiz.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam sąsiadów na przeciw działki rekreacyjnej i mają pobudowany dom w płowie na jednej, w połowie na drugiej działce. Czyli można....

    PS. Gratuluję decyzji. Pamiętaj nie jesteś sam, masz forum do pomocy i nie zwracaj uwagi na ludzi, którzy będą się pukać w czoło jak im powiesz o samorobieniu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Mam sąsiadów na przeciw działki rekreacyjnej i mają pobudowany dom w płowie na jednej, w połowie na drugiej działce. Czyli można....
    Ale to nie jest w granicy ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Mam sąsiadów na przeciw działki rekreacyjnej i mają pobudowany dom w płowie na jednej, w połowie na drugiej działce. Czyli można....

    PS. Gratuluję decyzji. Pamiętaj nie jesteś sam, masz forum do pomocy i nie zwracaj uwagi na ludzi, którzy będą się pukać w czoło jak im powiesz o samorobieniu.
    Przesledzilem kilka dzienników osób które nie miały styczności z budowlanka i jakoś dom wybudowaly, więc doszedlem do wniosku że się da. Jako że mam dwie sprawne ręce, dwie sprawne nogi i na dodatek mam się za dość bystrego jestem pewien że i mi się uda. Ojciec puka się w czoło i jest przerażony moja decyzja, ale ja sobie z tego nic nie robię. Oczywiście wiem że nadejdą trudne dni, mimo to wiem że dam radę. Jestem pewny w stu procentach.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Ale to nie jest w granicy ...
    to dam cm na jednej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony