dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mahuk
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    16

    Domyślnie cofka z komina

    witam
    zastanawiałem się w jakim dziale zamieścić pytanie, ale tu chyba najlepiej będzie pasowało.
    Problem polega na cofaniu się powietrza przez przewód kominowy(kominek) obok niego na szczycie dachu jest wyprowadzone odpowietrzenie oczyszczalni fi110. Podczas zmian ciśnienia zasysa mi powietrze do domu przez kominek, co najgorsze powietrze to jest zasysane z kanalizacji. Śmierdzi strasznie w całym domu.
    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
    wkład Amelia kratki
    komin kamionka fi200
    doprowadzenie do paleniska z zewnątrz fi 110 zamykane szczelnym szybrem,

    Proszę o pomoc na chwilę obecną zakorkowałem wentylację oczyszczalni, ale nie mogę tego tak zostawić.

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Idealny przykład z jakich powodów nie powinno się instalować wkładów "klasy" Kratki Amelia.


    Wkład jest nieszczelny a dom z rekuperacją , wspaniały przykład niewiedzy lub olewania wszystkiego , na zasadzie aby tylko sprzedać i zarobić .

    Kominki pobierające z pomieszczenia powietrze do spalania , taki właśnie jest wkład AMELIA z KRATKI , posiadają nieszczelność pomiędzy szybą a ramą drzwiczek . Gdy nie palisz to jest to najniższy punkt wentylacji domu , sam sobie odpowiedz czym takie nawiewane powietrze będzie "pachniało" gdy przeleci przez kanał spalinowy....
    Darek B

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mahuk
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Idealny przykład z jakich powodów nie powinno się instalować wkładów "klasy" Kratki Amelia.
    no właśnie teraz wiem, tyle że jak kupowałem wkład wyraźnie zaznaczałem że w domu będzie rekuperacja.
    Pan w sklepie z kominkami twierdził że ten wkład będzie dobry wystarczy dokupić doprowadzenie powietrza z zewnątrz, co też uczyniłem.
    Niestety nie mam jak zareklamować towaru, gdyż budowałem się dość długo (wkład kupiony 6 lat temu, wprowadziłem się tej zimy).

    Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu (inne niż wymiana wkładu) ?

    Komin z oczyszczalni powinien być wyżej, czy niżej komina dymowego?

    Oglądałem coś co się nazywa regulator ciągu, czy to coś da?

    Na razie spróbuję doszczelnić szybę, zobaczę, czy to coś zmieni.
    Ostatnio edytowane przez mahuk ; 22-03-2017 o 13:16

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahuk Zobacz post
    Czy jest jakieś rozwiązanie mojego problemu (inne niż wymiana wkładu) ?
    ...
    Na razie spróbuję doszczelnić szybę, zobaczę, czy to coś zmieni.
    Nie ma zakazu stosowania kominków z otwartą komorą spalania razem z WM, pod warunkiem, że będzie to wentylacja zrównoważona lub nadciśnieniowa, formalnie z tego powodu kominka zareklamować byś nie mógł.
    Regulator ciągu nic nie pomoże, żadnego uszczelniania szyby nie rób.

    Jedyne co możesz zrobić to zadbać o to, żeby wentylacja nie dawała podciśnienia, najlepiej lekkie nadciśnienie. Jeżeli masz taką możliwość ustaw tak centralę, żeby wentylator nawiewny pracował na trochę wyższych obrotach niż wywiewny. Ewentualnie można wstawić przepustnicę na kanale wywiewnym przed centralą i przymknąć ją na tyle, żeby w budynku nie było podciśnienia. Jeszcze inna opcja to zmniejszenie stopnia otwarcia wszystkich anemostatów wywiewnych.

    Krótko mówiąc trzeba tak wyregulować WM, żeby przy zimnym kominku i zamkniętych oknach powietrze nie wylatywało z za szyby kominka, tylko wlatywało do wewnątrz (możesz to sprawdzić kadzidełkiem, dymem z papierosa itp).
    To powinno rozwiązać problem.

    Pamiętaj, że w miarę zabrudzenia się filtrów w centrali siła nawiewu będzie spadać i może się z czasem zrobić podciśnienie w budynku, czyli trzeba to wyregulować z lekką nawiązką (powietrze ma wyraźnie i jednoznacznie wpadać do kominka bez jego rozpalenia i przy zamkniętych oknach).
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 22-03-2017 o 16:25

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahuk Zobacz post
    no właśnie teraz wiem, tyle że jak kupowałem wkład wyraźnie zaznaczałem że w domu będzie rekuperacja.
    Kratki to ściemniacze. Idą w zaparte, że coś jest szczelne, jak jest nieszczelne i nawet sami o tym piszą w instrukcji.

    klik

    To chyba tak, jak z pytaniem ekspedientki na stoisku mięsnym, czy coś jest świeże. Przecież nawet, jak wie, że nie jest to nie odpowie inaczej, niż szefostwo kazało bo wyleci z pracy. Ale pewnie częściej to błoga niewiedza.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    To chyba tak, jak z pytaniem ekspedientki na stoisku mięsnym, czy coś jest świeże. Przecież nawet, jak wie, że nie jest to nie odpowie inaczej, niż szefostwo kazało bo wyleci z pracy. Ale pewnie częściej to błoga niewiedza.
    Kolega zaiste oświecony jest w temacie wentylacji, aerodynamiki i kominiarstwa.
    Kolega NIC fachowo nie wyjaśnia, tylko jak zwykle stosuje socjotechnikę i przyrównuje problem @mahuka do relacji w osiedlowym sklepie mięsnym.
    Kolega napisał do jakiejś firmy LIST o treści:
    Znalazłem w Państwa ofercie Kozę AB, która ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Jednak zgodnie z instrukcją zaciąga ona również powietrze z pomieszczenia. Czy jest możliwość uszczelnienia (czy to wersji węższej, czy szerszej) tak, by pobierała wyłącznie powietrze z zewnątrz?
    Ewentualnie czy mają państwo inne kozy/piecyki wolnostojące pobierające powietrze w 100% z zewnątrz?

    i myślał, że popełnił pismo DOSKONAŁE. A dostał odpowiedź "z dupy wziętą" - czyli na tym samym poziomie.

    Kolega niepotrzebnie zaczął ze mną dyskusję w innym wątku, na tematy niezwiązane z budową domu. A że ja chamstwa i prostactwa nie toleruję, to będziemy mieli niejedną przeprawę.
    Agata.

    PS. Ekspedientki w mięsnym ci nie pasują? Wolałbyś być obsłużony przez ekspendientów?
    Ostatnio edytowane przez wukazetka ; 22-03-2017 o 19:29

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wukazetka Zobacz post

    Kolega niepotrzebnie zaczął ze mną dyskusję w innym wątku, na tematy niezwiązane z budową domu. A że ja chamstwa i prostactwa nie toleruję, to będziemy mieli niejedną przeprawę.
    Agata.
    Gwoli ścisłości - to jest forum TECHNICZNE i nikogo tu nie obchodzą Twoje animozje z kimkolwiek.
    Od tego jest priv. Nie zaśmiecaj topików.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Nie ma zakazu stosowania kominków z otwartą komorą spalania razem z WM, pod warunkiem, że będzie to wentylacja zrównoważona lub nadciśnieniowa, formalnie z tego powodu kominka zareklamować byś nie mógł.


    Jedyne co możesz zrobić to zadbać o to, żeby wentylacja nie dawała podciśnienia, najlepiej lekkie nadciśnienie. .
    Formalnie to prawo niezabrania popełniania samobójstwa....
    Wciskanie klientowi " nieszczelnego" wkładu wiedząc że posiada on w domu WM z REKUPERATOREM to przykład technicznej głupoty sprzedawcy .

    Reszta porad o "nadciśnieniu" pomoże jak umarłemu kadzidło , właśnie z takich "fachowych porad" biorą się później problemy i........ zagrożenie życia .
    Darek B

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Formalnie to prawo niezabrania popełniania samobójstwa....
    Wciskanie klientowi " nieszczelnego" wkładu wiedząc że posiada on w domu WM z REKUPERATOREM to przykład technicznej głupoty sprzedawcy .

    Reszta porad o "nadciśnieniu" pomoże jak umarłemu kadzidło , właśnie z takich "fachowych porad" biorą się później problemy i........ zagrożenie życia .
    A Twoja "fachowa porada" brzmi...? Kliknij w reklamę obok postu i kup kominek z zamkniętą komorą? W tym celu go napisałeś?
    A sprzedajesz w ogóle otwarte kominki (lub piece) i ewentualnie do jakiej wentylacji, czy ze względów etycznych tego nie robisz? Przy wentylacji grawitacyjnej zaczadzenia się nie zdarzają i tam jest to bezpieczniejsze, szczególnie jak doprowadzenia powietrza nie ma, okna szczelne i bez nawiewników - co nagminne teraz?

    Tak, kominki zamknięte są bezpieczniejsze, ale kolega ma już kominek z komorą otwartą (zamontowany, wykończony), dodatkowo ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz (to ponad standard dla takich kominków), po rozgrzaniu kominka i pojawieniu się ciągu problemu nie będzie. Problem jest jedynie przy zimnym kominku z powodu podciśnienia na WM, ewentualnie podczas rozpalania zanim komin się rozgrzeje. Nawet jeśli nie byłoby doprowadzenia powietrza pod kominek i prądu by zabrakło, to kominek zaciągnie powietrze kanałami wentylacyjnymi (przy niedziałających wentylatorach) pewnie łatwiej niż przy WG - cofki na rozpalonym kominku nie będzie. Jedyna potencjalnie ryzykowna sytuacja to zatrzymanie wentylatora nawiewnego przy działającym wywiewnym, kwestia odpowiedniego zabezpieczenia centrali żeby to nie wystąpiło, ale przy doprowadzeniu powietrza do kominka nawet to nie koniecznie jest groźne.
    Ci producenci central WM z funkcją rozpalania kominka (otwartego) to też do samobójstwa zachęcają? Za to się idzie siedzieć, może zgłoś do prokuratury. Niezgłoszenie (kiedy się wiedziało) chyba też jest karalne, lepiej dmuchać na zimne.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 25-03-2017 o 10:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony