dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Immergas victrix x24 2l - jaki sterownik?

    Dzień dobry,
    Mam piec Immergas victrix x24 2l do ogrzewania podłogówki na parterze i grzejników na pietrze.
    Szukam jakiejś alternatywy dla sterownika Car V2. Wiem ze to dedykowane urządzenie pod ten piec, ale szczerze średnio podoba mi się wizja czegoś takiego wiszącego w salonie. Szukam sterownika bardziej estetycznego, z panelem dotykowym no i oczywiście kompatybilnego z tym piecem.

    Macie jakieś pomysły?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bociankruk Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam piec Immergas victrix x24 2l do ogrzewania podłogówki na parterze i grzejników na pietrze.
    Szukam jakiejś alternatywy dla sterownika Car V2. Wiem ze to dedykowane urządzenie pod ten piec, ale szczerze średnio podoba mi się wizja czegoś takiego wiszącego w salonie. Szukam sterownika bardziej estetycznego, z panelem dotykowym no i oczywiście kompatybilnego z tym piecem.

    Macie jakieś pomysły?

    Pozdrawiam
    Pomysł mam taki, żeby nie wieszać tego "czegoś" w salonie tylko w holu i byle nie w miejscu gdzie przebiegają wszystkie nieizolowane dobiegi (bo tak często "fachowcy" robią, że w holu, zasilania i powrotów innych pomieszczeń nie izolują).
    A tak poważnie, nie wiem jak masz rozwiązany rozdział podłogówki i grzejników i jak chcesz tym sterować? Jeśli nie masz dedykowanego rozdzielacza strefowego DIM, to CAR, jako jeden z dwóch sterowników, też nie załatwia sprawy. Jeśli nie zależy tobie na funkcjach typu programowanie czasowe grzania zasobnika, bardziej precyzyjne krzywe, czy zdalne zarządzanie kotłem, to CAR niewiele wnosi w sytuacji gdy są układy o zróżnicowanych temperaturach zasilania, ponieważ i tak powinien być ustawiony w tryb pracy termostatu typu ON/OFF. W każdym razie w miejsce dedykowanego CAR-a, nic innego nie podepniesz, ale możesz oba układy sterować każdym z osobna jakimkolwiek, bardziej lub mniej estetycznym sterownikiem (termostatem) typu ON/OFF, jeśli zastosujesz dedykowaną płytkę elektroniczną, którą wpina się w odpowiednie miejsce na płycie głównej kotła.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 21-01-2021 o 08:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony