dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jakie rury do podłogówki ?

    Witam !

    Za jakiś czas hydraulik będzie kładł mi podłogówkę (rozstaw co 10cm).
    Obecnie w domu mam podłogowkę na rurach PEX Waviva.

    Myślałem też nad kupnem Wavina ale widzę że obecnie Wavin nie robi już "prawdziwych" rur PEX a jedynie PEX-c-/AL/PE .

    Zbaczyłem że obecnie od pewnego czasu pojawiły się w ofercie (także u Wavina) rury PERT-II/EVOH/PERT-II

    Z tego co czytam są bardziej elastyczne i nowocześniejsze . Przxy montażu też myślę że jest wtedy duża mniejsza szansa na uszkodzenie , choć u mnie będzie kładł hydraulik więc chyba potrafi odpowiednio wyginać rury

    Ale wracajac do tematu ,,,

    Znalazłem polskiego producenta Capricorn który też robi rury PERT-II/EVOH/PERT-II i to calkowicie w Polsce , wiec nie jest to jakiś import ...
    Także produkuje rozdzielcze do podłogowki ..

    Wszystko produkowane w PL , przez dużego PL producenta ..
    Nie żadna chińszczyzna ...
    Móglbym wtedy wszystko kupić od jednego prawdziwego producenta ...

    Zastanawiam się wiec czy nie warto kupić Polskie rury , Rury Capricorna są trochę tańsze od Wavina .

    Boję się że w przypakdu Wavina płaci sie za marketing i markę , bo same rury i tak są produkowane w Chinach i z tego co widzę ich konstrukcja pod wpływem lat się zmienia i nie są to już "prawdziwe" PEXy jak kiedyś ...

    Czy ktoś z Was ma doświadczenia z rurami PERT-II/EVOH/PERT-II no i oczywiście Capricornem ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuje zapoznać się z ofertą firmy KAN - rury PE-RT Blue Floor dla instalacji ogrzewania podłogowego.
    Rury produkowane z wysokiej jakości granulatu PE-RT typu I, dzięki czemu rura jest elastyczna podczas układania.
    Dostępne są zwoje o długości nawet do 600 mb.

    Producent w 100% polski, uznany na świecie, produkcja Polska - Białystok, gwarancja na produkt 10 lat.

    Posiadamy kompletne systemy dla każdego rodzaju instalacji -szczegóły na stronie www.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    PERT to chyba obecnie juz calkowity standard i nawet mniej markowi producenci maja go jako glowny produkt na podlogowke. Takze niewazne jako firme wybierzesz bo wedlug mnie z wyjatkiem calkowitej chinszczyzny po 1zl za metr cala reszta jest na podobnym poziomie. Moi instalatorzy rozlozyli przez kilkanascie lat tysiace km rur od przeroznych producentow i nie sa w stanie przypomniec sobie jakichkolwiek awarii i nieszczelnosci samych rurek. Jesli mialby poradzic cos na co warto doplacic to na pewno zlaczki. Bo od ich jakosci zalezy duzo wiecej i duzo czesciej sa zrodlem problemow i nieszczelnosci. No ale malo kto decyduje sie na umieszczanie takich zlaczek pod wylewkami. Zwyklego pexa praktycznie sie juz nie stosuje do podlogowek. Byl zbyt malo elastyczny. Sczegolnie jak ktos robi rozstawy co 10cm. Po co ci tak gesto? Masz w ogole nieocieplony budynek?
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 23-03-2017 o 08:45

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Następny, co położy co 10cm, a potem skręci przepływy na 30-40%
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Następny, co położy co 10cm, a potem skręci przepływy na 30-40%
    Lobby "10cm" na forum ma sie dobrze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Robiłem na KAN - rury PE-RT Blue Floor i mogę polecić.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Następny, co położy co 10cm, a potem skręci przepływy na 30-40%
    A niech kładzie i co 5 oraz skręca na 20%. Nic nikomu do tego, nic! Dopóki nikt nie płaci za niego choć złotówki w rachunkach, dopóty guzik mu do tego co, ile, za ile i co ile.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A niech kładzie i co 5 oraz skręca na 20%. Nic nikomu do tego, nic! Dopóki nikt nie płaci za niego choć złotówki w rachunkach, dopóty guzik mu do tego co, ile, za ile i co ile.
    Forum jest po to by pomagać a nie szkodzić. Ty szkodzisz swoimi podpowiedziami. Tu nie chodzi tylko o kase. Tu dzielimy się doświadczeniem by zrobić dobrze a nie byle jak / na wyrost
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Forum jest po to by pomagać a nie szkodzić. Ty szkodzisz swoimi podpowiedziami. Tu nie chodzi tylko o kase. Tu dzielimy się doświadczeniem by zrobić dobrze a nie byle jak / na wyrost
    A Fotohobby to niby jak pomógł mu swoim wpisem?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Gdybym ja był adresatem wpisu fotohobby raczej dał by mi on (wpis) do myslenia...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Następny, co położy co 10cm, a potem skręci przepływy na 30-40%
    Obecnie hydraulik robi mi instalacje wodno-kanalizayjną.

    Zapytałem się ile by wziął za położenie podłogówki i cena mi odpowiada (14zł za m2 + 200zł za "skrzynkę"). Styropian sam będę rozkładał.

    Pytałem się co ile daje rurki to powiedział że robi co 10cm ...

    Na forum wyczytałem że "poleca" sie dawanie rurek co 10cm , bo dzieki temu można obniżyć temperaturę jaka idzie na podłogę a tym samym zwiększyc wydajnośc pompy ciepła PW ..

    Rura nie jest bardzo droga i szkoda by było "zaoszczędzić:" bo potem przecież juz tego poprawić się nie da ...

    Oosbiście nie wiem czy nie jest to "przerost formy nad treścią" . Obecnie w domu sporo gorzej ocieplonym i gorszym "energetycznie" mam rozstaw rurek chyba co 20cm i nie narzekam ...

    Czyli jak co 10cm to "zło" to co ile 15-20 ????

    Ale wtedy będzie szła chyba sporo wyzsza temperatura w podłogę a co za tym idzie wydajnośc pompy PW bedzie gorsza ???

    Podłogówka będzie robiona zapewne pod koniec kwietnia .
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-03-2017 o 13:53
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może projekt/przeliczenie wg zapotrzebowania budynku będzie najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Może projekt/przeliczenie wg zapotrzebowania budynku będzie najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie?
    Mam OZC wykonane programem Sankom , mam też częściowy projekt podłogówki , bo w oryginalen zaprojektowano ogrzreanie mieszkane ...

    Moce mam podane ale dla kotła na gaz .

    OZC:

    Wylicznia dla strefy IV - 22 stopnie.

    prokektowa strata ciepła przez prezenikanie 0T - 5866W
    projektowa wentylacyjna strata ciepła 0V - 1139W
    Całkowita projektowa strata ciepła - 7000W
    Projektowe obciążenie ciepllne budynku - 0HL - 7000W

    Wskaźnik 0HL odniesiony do powierchni - 62,9W/M2
    Wskaźnik 0HL odniesiony do kubatury - 21,5W/M3

    Tyle że te dane są nieaktualne , bo dom będzie jeszcze cieplejszy niż w projekcie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #14

    Domyślnie

    To moze inaczej , i to pytanie do posiadaczy pomp ciepła , jaki rostaw rur macie w podłogówce ?

    Bo tego co czytam średnio daje się co 15-20cm , choć są też tacy który polecają dać 10cm bo wtedy nizsza temp zasilania = lepsze COP pompy i mniejsze rachunki

    Obecnie w dużo zimniejszym domu mam rostaw co 20cm (chyba) i raczej nigdy nie osiągnałem temp w podłodze powyżej 35 stopni ...

    Dzięki i liczę na Waszą pomoc ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A niech kładzie i co 5 oraz skręca na 20%. Nic nikomu do tego, nic! Dopóki nikt nie płaci za niego choć złotówki w rachunkach, dopóty guzik mu do tego co, ile, za ile i co ile.
    Wiesz - reprezentujesz grupę ludzi, których wyjątkowo sobie nie cenię - odzywających się tylko po to, by cokolwiek powiedzieć, kiedy de facto nie mają nic pożytecznego do przekazania.
    Zwracam uwagę na to "10cm", żeby ktoś niepotrzebnie nie władował sobie paru stówek w podłogę.
    Jeśli ktoś ma taki kaprys - niech właduje. Byle w pełni świadomie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-03-2017 o 18:19
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Obecnie hydraulik robi mi instalacje wodno-kanalizayjną.

    Zapytałem się ile by wziął za położenie podłogówki i cena mi odpowiada (14zł za m2 + 200zł za "skrzynkę"). Styropian sam będę rozkładał.

    Pytałem się co ile daje rurki to powiedział że robi co 10cm ...

    Na forum wyczytałem że "poleca" sie dawanie rurek co 10cm , bo dzieki temu można obniżyć temperaturę jaka idzie na podłogę a tym samym zwiększyc wydajnośc pompy ciepła PW ..

    Ale tylko w pomieszczeniach, które determinują temperaturę zasilania - czyli tych o największym obciążeniu cieplnym, czy najmniejszym stosunku powierzchni podłogi do obciążenia.
    Najczęściej jest to łazienka.

    A nei na przykład sypialnia, kuchnia, czy wiatrołąp, gdzie (aby uzyskać np 20-22C) będziesz skręcać przepływy.

    U mnie rozstaw waha się od 10cm w łazience do 15 (salon) i 20 (sypialnie, pom. techniczne)
    i gdybym w tych sypialniach też zrobił co 10cm miałoby to ZEROWY wpływ na Tz

    EDIT:
    Skoro masz OZC, to masz obciążenie cieplne dla POSZCZEGÓLNYCH pomieszczeń - i te dane są podstawą do doboru rozstawów.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-03-2017 o 18:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    EDIT:
    Skoro masz OZC, to masz obciążenie cieplne dla POSZCZEGÓLNYCH pomieszczeń - i te dane są podstawą do doboru rozstawów.
    Mam podane moce w danych pomieszczeniach , ale to mi nic nie daje , bo nie mam pojęcia jak te moce "przeliczyć" na odpowiedni rozstaw rurek ..

    Bawiłem się na stronce chyba KanTermu i wychodzą jakieś abstrakcje typu rozstaw co 30cm , ale tez tam nie można ustawić temperatury "zasilania" a przecież wiadomo że przy temp zasilania 30/20 a 55/45 jest zupełnie inna moc oddawana wiec przy większej temperaturze może być sporo większy rozstaw ...

    Nie chcę bez sensu "topić" kasy w podłodze , ale też nie chce "zaoszczędzić" i potem żałować ..

    Myślę że albo dam 10cm w łazienkach i w reszcie pomieszczen 15cm ..

    Dom ma być dobrze ocieplony , w podłodze 30cm styropianu , ściany 22 grafit , sufit minimum 30cm wełna lub celuzoza , duże przeszklenia na południe.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Purmo SDG 2.0 lub tablice producentów (no ROTH, czy Kan)
    One są dla różnych temperatur zasilania.

    A 30 cm to nie abstrakcja - dokładnie taki rozstaw ogrzałby mi salon i kuchnię przy Tz, którą i tak wyznacza łazienka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To moze inaczej , i to pytanie do posiadaczy pomp ciepła , jaki rostaw rur macie w podłogówce ?

    Bo tego co czytam średnio daje się co 15-20cm , choć są też tacy który polecają dać 10cm bo wtedy nizsza temp zasilania = lepsze COP pompy i mniejsze rachunki

    Obecnie w dużo zimniejszym domu mam rostaw co 20cm (chyba) i raczej nigdy nie osiągnałem temp w podłodze powyżej 35 stopni ...

    Dzięki i liczę na Waszą pomoc ...
    Mam przy PC rozstaw od ok 7cm (łazienka) do 15 w kuchni. Z projektu wychodziło, że może być i 30 ale co z tego jak wtedy jedna pętla ma ok. 100m, a druga 50 i trzeba dławić przepływ na rotametrach.
    Druga rzecz - dobra PC ma funkcję chłodzenia i u mnie przy rozstawie 10/15cm fajnie się to sprawdza latem. A jakoś słabo to widzę przy rozstawie 30cm. Musiałbym ustawić Tz 10C, a w tedy wiadomo wykraplanie wilgoci...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #20

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyboru rur do podłogówki i jest ich kilka rodzajów. Wszyscy piszą PEX jaka rura by to nie była i za bardzo nie idzie znaleźć informacji, które rzeczywiście są najlepsze. Zebrałem różnego rodzaju rury różnych (chyba dobrych) producentów oraz ich szacunkowe ceny za metr. Które z nich się najlepiej układa lub będą najlepsze do ogrzewania podłogowego? Cenowo wszystkie wychodzą podobnie oprócz jednej wybijającej się rury z TECE.

    1) Wavin
    PE-RT/EVOH - 2,40zł/m
    PEX/AL/PE-RT - 2,80zł/m

    2) Kan-Therm
    Blue Floor PE-RT/EVOH - 2,30zł/m (ponoć dobrze je się układa jak są ciepłe chociaż na zimno niby też da radę)
    PERT/AL/PERT - 2,50 zł/m

    3) TECE
    PERT/EVOH SLQ - 2,90zł/m
    PE-Xc/EVOH - 3,45zł/m
    PERT/AL/PERT - 2,65zł/m
    PE-Xc/AL/PERT - 5,50zł/m

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony