dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Koszty realne a z projektu, czy ktos pomoze?

    Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc oszacować koszty i ilosci materiałow na fundament? Czekam na pozwolenie na budowe.
    W projekcie mam np. 7,49m3 EPSa, ja zamowiłam 7,7m3 xps.
    Stal to chyba razem z lanym stropem:
    12 - 1,36t
    10 - 0,93
    16 - 0, 04
    8 - 0,88
    Beton ok. 50m3 w projekcie są sciany fundamentowe lane na mokro, ale zastanawiam sie czy może wziąć bloczek betonowy?
    Deski to prawie 3m3 25 i 38mm.
    Nie wiem ile mogą potem wynieść rury.
    Ogółem ten stan zero mnie interesuje ile może wynieść.
    Stal 10-16- 2300 a 8- 2400 xps 380zł beton 170zl netto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170322_112933.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	384808
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170322_113100.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	384807

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Takie masz ceny na ofertach? To kupuj (no, za wyjątkiem betonu - bo go trudno przechować ) na szybkości. Ostatnio drożał i XPS, i cement, i stal

  3. #3

    Domyślnie

    Stal i xps juz kupialam, betonu jeszcze nie zamawialam. Mozna wplacic teraz jakas tam kwote i podac ilosc a oni przywioza nawet za pol roku. Podane wyzej ilosci są z rozpiski z materialami dołączanej do gotowego projektu. Na skladzie budowlanym mi powiedzieli, ze z regóły te ilości co są dołączane do projektow maja sie nijak do rzeczywistosci. Czasem brakuje, a czasem niby polowa tych rzeczy jest niepotrzebna. Nie znam sie na budowlance. Nie wiem czy do ław to wchodza same prety 12 czy 8 i w jakich ilosciach. Zastanawiam sie ile mnie wyniosą te fundamenty, chociaz tak mniej wiecej 15tys bez robocizny? Moja wiedza o gundamentach wyglada tak: musze kupic stal, beton, xpsa, dysperbit, deski do szalowania i jakies rury do kanalizacji i wody i chyba wsio? Ktos kto juz budowal moglby mi pomoc przeliczyc co i jak i o czym zapomnialam?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.310
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co do ilości i rodzaju, to teoretycznie zgodnie z projektem. W praktyce wykonawcy coś tam poprawiają wieszając psy na projektantach - czy to gęściej, czy grubszy pręt. Czasami odwrotnie. Pytanie, do kogo masz większe zaufanie Ty i kierbud. Czy pozwolisz wykonawcy modyfikować, czy zażądasz dokładnego trzymania się projektu.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie architekt i kierbud to ta sama osoba, ale ciezko uchwytna, poki co. Hmm np. wg rozpiski potrzebuje 2tys pustakow, a przeliczajac podana na stronie z projektem ilosc mkw scian x ilosc pustakow wchodzacych na mkw to wychodzi 1,6tys pustakow. Betonu wg. moich obliczen to chyba by wyszlo z 10m3 wiecej niz jest to podane w rozpisce. Dlatego poszukuje mądrej głowy, ktora obliczy mi koszt tych fundamentow, by potwierdzic moje wyliczenia. W koncu jestem kobieta, nie o wszystkim mam pojecie. Duzo szacuje niestety na oko.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    investor1

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    19

    Domyślnie

    U mnie stan zero 38000 projekt doskonały 3. Rury 1000, beton ławy 23 m, wieniec 7,i chudziak 15. Xps 3000,stal 3500 i 950 bloczków betonowych dolicz sobie jeszcze piach do zasypu i koparkę

  7. #7

    Domyślnie

    Raczej ciezko chyba porownywac fundamenty, bo mozesz miec skoplikowane, albo wiecej scianek itd. Dalam fotki moich fundamentow. Tylko nie wiem o co chodzi z tym 60x40 na rysunku a pod nim jest napis, ze glebokosc posadowienia 1m. Scianki beda pod mur 25cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony