dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie błoto POMOCY!

    Witam! Szukam porady odnośnie co zrobić z ogrodem, a dokładniej z ziemią, a raczej błotem które się w nim znajduje. Czy przekopywać ogród,? A może nawozić od razu ziemie? Notabene, w ogrodzie docelowo ma być tylko trawa i jakieś tuje.. Z góry wszystkim dziękuję i dodam zdjęcie poglądowe. pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zczczczcczczc.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	384829

  2. #2

    Domyślnie

    Jak wiosna mokra minie, przyjdzie słońce, wyższa temperatura to woda powinna zniknąć a razem z nią błoto. Nie masz nic na działce prócz gołej ziemi i stąd takie błotko. Uwierz mi masz komfortowe warunki, ja mam zdecydowanie gorzej. Jak zasadzisz trawę to powinno to trochę ustabilizować grunt. Na poprzedniej działce zrobiłem sobie studnię chłonną, jakieś 3-4 kręgi wkopane do warstwy przepuszczalnej, odprowadziłem tam też wodę z dachu i problem wody na działce praktycznie zniknął. Ale teraz to trzeba jakieś pozwolenia, papiery, projekty i inne utrudnienia.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To co widzę jakieś 200m2
    Weż to zbierz na głębokość 20-25 cm i zastąp inną urodzajniejszą i mniej gliniastą ziemią
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    a po co wybierać, dosypać z 15cm ziemi, posadzić trawę i po problemie, przy okazji dodatkowo wyrówna powierzchnie. Tam nie ma wiecej jak 100-150m2


  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm.. ponad 200 m2 jest.. 30 ton ziemi już czeka. Stąd moje pytanie... czy w jakiś sposób przekopywać ziemię, żeby ja spulchnić( tak słyszalem) czy na taki stan dosypywać ziemie i wyrównywać? Nie musi być idealnie równe jak boisko, ale żeby to jakoś wyglądało no i w miarę jak najszybciej siać trawę?

  6. #6

    Domyślnie

    napisze jak ja bym to zrobił:
    wsypał ziemie na to co jest(do wysokości 5-10cm poniżej górnej krawędzi tej podmurówki systemowej), wyrównał, zagrabił, przejechał jakimś walcem aby lekko ubić i zobaczyć gdzie są dołki i górki, znów zagrabić niwelując te dołki i górki, posiać trawę, jeszcze raz przejechać walcem do trawników i.... napiłbym sie piwa po skończonej pracy


  7. #7

    Domyślnie

    Sławko bardzo dziękuję za radę. Dziękuję także innym, za cenne wskazówki... Czekać, aż ziemia wyschnie czy mogę sypac tak jak jest? Z tym piwkiem, naprawdę świetny pomysł, czteropak Tobie wiszę heheh

  8. #8

    Domyślnie

    Ale zanim wysypiesz piasek i ziemię to warto przejechać glebogryzarką i wymieszać, później nawieźć ziemi i znów glebogryzarka, znów wymieszać. Później równanie i docelowo co tam ma być, jak trawa to nie trzeba użyźniać chyba.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    jak masz możliwość, to ja bym sypał teraz, na nic nie czekał, chyba, ze ta ziemia jak tak błotnista, ze zapadasz sie po kostki. Pytanie czy ziemia która czeka na wsypanie jest gliniasta, czy raczej taka "chuda", sypka, nie maże sie w rekach. Jesli ta druga opcja, to robiłbym od razu, woda wsiaknie w nią, ale jesli jest taka gliniasta, mażąca się to bym poczekał az troche przeschnie.

    a co do piwka to


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wnik-na-glinie

    Gdzie masz odprowadzaną wodę z dachu?

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystki dziękuję za pomocne rady! Ogródek cały skopany, przegrabiony i " nowa" ziemia nawieziona. Teraz tylko walcowanie i wyrównanie nierównosci a pózniej trawa... A co do odprowadzenia wody z rynien to niestety nie mam na nie pomysłu. dość sporo czytałem ale nie wiem czy się to sprawdzi w moim przypadku!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Niektórzy zmagają się z błotem, a ja z ciągłą suszą. Ile by wody nie wlał, to mój ogród wszystko wchłonie, leci jak przez sitko. Żadna ulewa nie jest w stanie utworzyć kałuży, mimo rur spustowych z dachu, skierowanych wprost na ogródek.
    Wszystko co w nadmiarze nie jest dobre. Ale trudno, zamawiam właśnie nawodnienie, będzie z górki, tylko w ziemię pójdą $.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego ja mam nawiezioną glinę.

  14. #14

    Domyślnie

    Wszyscy Ci radzą zrób to i tamto. A to niestety bzdurne rady, bo nikt nawet nie zapytał jaką masz ziemię na działce i co pod spodem.

    Jak pod spodem masz nieprzepuszczalną glinę to napierw trzeba zadrenować a dopiero potem robić trawnik.


    Ale skoro ziemia już nawieziona, to musztarda po obiedzie. Wszystko będzie wiadomo po kilku deszczowych tygodniach

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Niektórzy zmagają się z błotem, a ja z ciągłą suszą..
    Przywieź sobie gliny
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #16

    Domyślnie

    Nieprawda. Jeżeli nie masz 1,5 metrowej nieprzepuszczalnej warstwy gliny to wystarczy w wątpliwych miejscach ( gdzie stała woda ) zwykłym świdrem do sadzenia roślin zrobić mini studnie chłonne ( trochę piachu , żwir ) 1-1,2 m głębokie . Przerywasz ciągłość gliny i woda idzie niżej.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    studnia chłonna nie jest formą zdrenowania terenu?

  18. #18

    Domyślnie

    Jest i co z tego ? Można ją wykonać nawet po nawiezieniu ziemi ( czyli nie jest to musztarda po obiedzie ) bez dużego nakładu czasu i srodków.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo nie bardzo wiem czego tyczy się cytuję: "nieprawda"

  20. #20

    Domyślnie

    Słowo nieprawda tyczy się postu kolegi piszącego że po nawiezieniu ziemi to już musztarda po obiedzie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony