dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musztarda po obiedzie wobec prawidłowego rozwiązania tego problemu.
    Sam napisałeś, że twój sposób ma sens tylko jak warstwa gliny nie jest gruba.

  2. #22

    Domyślnie

    A skąd wiesz Elfir jaką grubość gliny ma kolega?? Ja tam widzę kałuże stojącej wody nie staw.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ty skąd wiesz?
    Po prostu nie pisałabym tak kategorycznej opinii "Nieprawda". Bo prawdy nie znasz.

  4. #24

    Domyślnie

    Bez stresu proszę Państwa. Jak będę miał więcej czasu wrzucę zdjęcia jak mniej więcej, mnie to wyszło, W weekend biorę się za dokładniejsze wyrównanie i póznij zostanie siać trawę, No i stąd moje pytanie.... Jaka trawę najlepiej zasiać... odmian jest sporo.. Dla takiego laika jak ja to trudny wybór. W sklepie często spotykałem się, z poradami sprzedawców, żeby kupować to, a nie tamto, w wiekszości przypadków polecali towar co po prostu nie schodzi. Dlatego proszę jeszcze raz o pomoc! JAKA TRAWA??

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kiepenkerl. Ewentualnie Barenbrug.
    Polecam wątek "Trawa -jaką trawę wybrać" i kilka innych o zakładaniu, nawożeniu i pielęgnacji.

  6. #26

    Domyślnie

    ooo szukałem trochę i cały czas czytam, ale w międzyczasie postanowiłem zapytać.. Mam Małego Szkraba juz sam chodzi i na pewno trawa będzie sporo użytkowana. Dlatego czy wybrać mieszankę traw , jak to opisują , Sportowych, czy nie ma to znaczenia?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sportowa to na boiska nie przy domu.

  8. #28

    Domyślnie

    Trawa bedzie sporo uzytkowana. Czesto chodzona, a I w pilke z synem troche grac bede. Czyli nie musi byc ta trawa sportowa?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak będziecie tam grali codziennie w 24 osoby to tak.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A ty skąd wiesz?
    Po prostu nie pisałabym tak kategorycznej opinii "Nieprawda". Bo prawdy nie znasz.
    Na twoim miejscu też nie byłbym tak kategoryczny, bo prawdy też nie znasz. To działa w obie strony .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak będziecie tam grali codziennie w 24 osoby to tak.
    A jak zagrają w 12 tylko 5 razy w tygodniu to sportowa niepotrzebna ? Oj Elfir przyganiał kocioł garnkowi .
    PS. nie byłbym tak kategoryczny.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Surgi - może jednak poczytaj, kto tam będzie grać, a nie gdybaj sobie i wymyślaj fantazje, co?

  13. #33

    Domyślnie

    Dlaczego w/g Ciebie Elfir nie można użyć trawy sportowej w miejscu obok domu gdzie będzie mocniej eksploatowana?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo taka trawa rośnie jak dzika - właśnie po to by się błyskawicznie regenerować. Ma ogromne potrzeby wodne i pokarmowe. Nie sądzę by komuś się chciało kosić trawnik co 3 dni. I wynajmować kogoś do koszenia jak wyjedzie na wakacje. I robić kilkukrotną wertykulację w roku, by zachować ładny wygląd.
    Bo tak się pielęgnuje murawy sportowe.

    Mieszanka uniwersalna jest tak dobrana, by poradzić sobie z rekreacyjnym, przydomowym użytkowaniem. Bo powiedzmy sobie szczerze - z synkiem to się pobiega w weekendy za piłką a nie codziennie po kilka godzin.

    Oczywiście można sobie posiać sportową, jak ktoś lubi. Tyle, że nie ma takiej potrzeby.
    A na częste chodzenie i wydeptywanie ścieżek to nawet sportowa nie pomoże (widać to na boiskach przy bramkach - trawa jest wytarta do gołej ziemi)). Dlatego w miejscach intensywnie użytkowanych przejść robi się chodniki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-04-2017 o 19:08

  15. #35

    Domyślnie

    Nie przesadzaj Elfir - chociaż nie mam sportowej to w sezonie koszenie 1 raz na tydzień bywa za rzadkie i aby trawa nie była za wysoka to koszę co 4-5 dni . Utrzymanie trawy w dobrym stanie nie jest zajęciem dla leniwych.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Utrzymanie trawy w dobrym stanie nie jest zajęciem dla leniwych.
    No chyba że sobie ktoś kupi automatyczną kosiarkę

    Po tym jak kupiłem sobie taką, patrzę czasem jak jeździ i robi, przeciągam się i myślę sobie: "Że też się ludziom chce..."

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciejMacko Zobacz post
    Bez stresu proszę Państwa.
    Czy bez stresu to okaże się dopiero po kilku tygodniach deszczowego lata. U mnie na części działki po wyrównaniu też wyszła glina, którą firma od ogrodów przykryła 20cm ziemi. Skarpę obok zadrenowali, ale terenu już nie. Przerwsze dwa lata było ok i trawnik pięknie rósł ale potem przyszedł jeden deszczowy miesiąc i często stała w tym miejscu woda. Trawnik zmarniał i musiałem robić dosiewki. Niestety w następnym roku było to samo. W końcu wziąłem firmę z koparką łańcuchową, która w jeden dzień zrobiła drenaż francuski (bez rury, tylko piasek do wykopu) i wyrównała trawnik.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie przesadzaj Elfir - chociaż nie mam sportowej to w sezonie koszenie 1 raz na tydzień bywa za rzadkie i aby trawa nie była za wysoka to koszę co 4-5 dni . Utrzymanie trawy w dobrym stanie nie jest zajęciem dla leniwych.
    Ok, skoro wiesz lepiej ode mnie, nie mając doświadczeń z trawnikiem sportowym, to nie będę się kłócić ze znawcą.

  19. #39

    Domyślnie

    Sorki Elfir nie wiedziałem że na Narodowym w Warszawie i tych pozostałych po Euro 2012 w Polsce to Ty odpowiadasz za trawę . Teraz będę wiedział.
    Ps. forum jest otwarte dla wszystkich i nikt - również ja i Ty nie mamy monopolu na prawdę , wyluzuj trochę .

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oczywiście, to sa jedyne boiska sportowe jakie znasz, prawda?
    Bo o boiskach gminnych to już niewiele wiesz?
    A takim boiskiem zajmuje się firma, która jest moim wykonawcą.
    Tutaj instaluje nawodnienie, kiedy gmina przekonała się, że posiadanie boiska nie polega tylko na posianiu trawy, która sama będzie rosła:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-04-2017 o 14:00

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony