dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zmiana pochylenia dachu a zmiana powierzchni użytkowej

    Dzień dobry. Proszę mi powiedzieć dlaczego zmiana kąta nachylenia dachu z 35 na 37 stopni zmieniała powierzchnię użytkowa poddasza z 64 na 73 m2. Dach przez tą zmianę podniósł się nieznacznie bo o 30cm a powierzchnia poddasza o prawie 10m2.

  2. #2

    Domyślnie

    zmieniło Ci sie miejsce gdzie wysokość od podłogi do wysokości 1,90m dokąd liczona jest powierzchnia użytkowa lub w/g starszej normy
    Według starszej normy PN-070 B-02365, powierzchnia netto poddasza obliczana jest z uwzględnieniem różnych wysokości w pomieszczeniu. Część pomieszczenia o wysokości 2,20 m wliczana jest w całości, część o wysokości od 1,40 m do 2,2 m wliczana jest już tylko w połowie, natomiast część o wysokości poniżej 1,4 m nie jest wliczana w ogóle.
    Nowsza norma PN ISO 9836 nie uwzględnia już wysokości pomieszczeń " obliczana jest w stanie wykończonym, łącznie z tynkami na poziomie podłogi. Jeżeli poddasze obliczone jest według tej normy, warto uzyskać dodatkową informację o tym, jaka część poddasza ma wysokość 1,9 m, a jaka poniżej tej wysokości.


  3. #3

    Domyślnie

    No to powiem ci że mnie zaskoczyłeś. Nie myślałem że taka zmiana zmieni powierzchnie aż o 10m2. Oczywiście dopytuję dlatego że banki wyliczając kredyt biorą pod uwagę m2 x jakaś suma PLN. Te 10m2 może trochę namieszać

  4. #4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kat nachylenia-powierzchnia.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	384835tak to mniej wiecej wyglada


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Te 10m2 może trochę namieszać
    Nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, aczkolwiek brwi bym se nie dał ogolić, że mam 100% racji.

  6. #6

    Domyślnie

    raczej nie, bank liczy powierzchnie netto lub całkowita, a ta się nie zmienia, zmienia sie tylko uzytkowa


  7. #7

    Domyślnie

    Jak rozmawiałem z doradcą to pytał ile jest użytkowej i czy garaż jest w bryle budynku bo jeśli jest to tez sie liczy.
    W projekcie mam tak:
    Pow zabudowy 133m2

    pow użytkowa 145m2

    pow całkowita 241m2 + tarasy , sp. wejściowy 51,5m2 - tego nie rozumiem o co chodzi. Czy do tych 241m2 wchodzi wszytko razem z podjazdem, kostką w okół budynku itd? Garaż + kotłownia to 30m2 a tu 241m2 całkowitej?

  8. #8

    Domyślnie

    całkowita to po obrysie na zewnatrz x ilośc kondygnacji, czyli 133x2=266m2 minus tarasy


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony