dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Strzelający bezpiecznik pomocy!!

    Mam problem mianowicie praktycznie co drugi dzień wieczorem wyrzuca mi bezpiecznik automatyczny zarówno w mieszkaniu jak i w piwnicy. Ten w mieszkaniu jest na linii oświetlenia łazienki i ubikacji 16A z kolei w piwnicy jest 25A też automatyczny. W łazience jest kinkiet z trzema halogenami G9 40W i za każdym razem gdy strzeliły korki był zapalony. Zauważyłem też że w ubikacji była przepalona jedna żarówka i że na 6 żarówek 3 były halogenowe 40w a 3 żarowe 25w z tym że gdy wywalal bezpiecznik w ubikacji nie paliło się światło. Co może być przyczyną? Czy mogę założyć w mieszkaniu bezpiecznik np 20A zamiast tego 16A??

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Wymiana bezpiecznika na mocniejszy w przypadku błędów/wad instalacyjnych to zły pomysł, zagrażający życiu i/lub prosta droga do pożaru.
    Potrzeba sprawdzić punkty świetlne i pomierzyć instalację aby znaleźć wszystkie problemy.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Wymiana bezpiecznika na inny to zły pomysł. Gdzieś masz zwarcie, być może na oprawie albo na kablu i to powoduje zadziałanie zabezpieczenia.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4

    Domyślnie

    Mała aktualizacja...na tej linii mam jeszcze oświetlenie dwóch pokoi. Dzisiaj sprawdziłem kinkiet z łazienki i wygląda, że wszystko z nim ok, oprawki halogenów są czyste, nie wyglądają jakby sie grzały. Ostatnio zdejmowałem do malowania w obu pokojach żyrandole ale jestem przekonany , że dobrze je podłączyłem po remoncie. Dzisiaj w południe celowo zapaliłem wszystkie światła na tej linii na ponad godzinę i bezpiecznik nie wywalił, więc juz po prostu głupi jestem. A czy możliwe jest, że bezpiecznik się zepsuł?? I jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić, czy któryś z przewodów nie ma jakiejś wady, zwarcia??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał glary Zobacz post
    . A czy możliwe jest, że bezpiecznik się zepsuł?? I jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić, czy któryś z przewodów nie ma jakiejś wady, zwarcia??
    1. Jest możliwe.
    2. Przeprowadzić pomiary rezystancji izolacji oraz impedancji pętli zwarcia.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    1. Jest możliwe.
    2. Przeprowadzić pomiary rezystancji izolacji oraz impedancji pętli zwarcia.
    Co do 1...jak sprawdzić czy jest dobry czy wadliwy?
    Co do drugiego nawet nie pytam, bo sam nie zamierzam sie za to brać...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Co do 1 to oczywiście możliwe ale w tym przypadku mało prawdopodobne jeśli strzela w jednej lini 16 i zalicznikowe 25. Często przy montażu oczek halogenów "elektryk" nie zwraca uwagi na ułożenie przewodów a i zdarza się że upycha się to w wełnie, efekt taki że przewody są na halogenie lub darddzo blisko, topi się izolacja a z czasem po prostu mamy pożar.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał glary Zobacz post
    Co do 1...jak sprawdzić czy jest dobry czy wadliwy?
    Co do drugiego nawet nie pytam, bo sam nie zamierzam sie za to brać...
    I słusznie - bez odpowiedniego miernika nie sprawdzisz. Tu potrzebny elektryk do sprawdzenia wątpliwych obwodów i punktów świetlnych. Będzie pewniej i bezpieczniej.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony