dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Za niskie pomieszczenia

    Witam,
    trwa u nas remont generalny budynku z lat 90tych. Podłogi skuliśmy do żywego piasku, żeby je ocieplić. Fundamenty mamy grube, solidnie wylane, bardzo twarde. Wszystkie pomieszczenia mają 250 cm. Pewien fachowiec zasugerował nam, że to nisko i jak jesteśmy na etapie gołej ziemi to, żeby podkuć fundamenty przy każdej ścianie do równego i obniżyć podłogę o 10 cm w skutek czego pomieszczenia będą miały 260 cm. Ja poparłam ten pomysł. Wiem, że skucie fundamentów przy ścianach i na łączeniach pokoi będzie kosztowało mnóstwo pracy, ale uważam, że te 10 cm jest tego warte dla późniejszego efektu. Obawiam się, że teraz będzie efekt ciemnej nory :-/ Mój partner jednak stanowczo jest przeciw, bo uważa,ze te 10 cm nie robi absolutnie żadnej różnicy za to skucie tego wszystkiego to ogromny kłopot i że jest to wręcz moja fanaberia. A wy jak uważacie? Skuć te fundamenty i obniżać czy zostawić tak jak jest? Co radzicie? Warto je kuć czy zostawić tak jak jest?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mury z czego?
    Jak ocieplony fundament?
    Będzie podłogówka?

    Tak czy inaczej zafundujecie sobie mostek cieplny z wnętrza domu fundamentem do gruntu. Pytanie tylko, jak duży. To nie tylko podniesie koszty ogrzewania, ale też ryzyko skraplania wilgoci i w konsekwencji grzyb i pleśń.

  3. #3

    Domyślnie

    Zastawiam się czy tak naprawdę fachowiec wie co chce kuć. Czy to są ściany fundamentowe czy ławy fundamentowe? Czy macie projekt zbrojenia i wiecie jaka jest otulina zbrojenia? Czy znacie rzędne posadowienia ław i ścian fundamentowych? Możecie zafundować sobie ładny mimośród.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony