dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie taras z kostki brukowej a ocieplenie drzwi tarasowych

    witam,
    jak powinno być właściwie wykonane połączenie tarasu z drzwiami tarasowymi ?
    aktualnie mam wykonywany taras na gruncie, tzn piach, na to kilkanaście cm piachu z cementem i na górę kostka.
    Fachowcy chcą wyciąć mi styropian przyklejony poniżej drzwi tarasowych ( jakieś 15 cm tzn 6 cm na kostkę i 10 na beton) i dojechać w ten sposób kostką pod same drzwi.
    Ładnie to by wyglądało i mówią że zawsze tak robią ale ja się zastanawiam czy przez to nie bedzie przemarzania. Może lepiej kostką dojechać do styropianu a na styropian położyć jakąś płytkę żeby połączyć drzwi z tarasaem bez utraty ocieplenia?
    jak wy macie to zrobione?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    witam,
    jak powinno być właściwie wykonane połączenie tarasu z drzwiami tarasowymi ?
    aktualnie mam wykonywany taras na gruncie, tzn piach, na to kilkanaście cm piachu z cementem i na górę kostka.
    Fachowcy chcą wyciąć mi styropian przyklejony poniżej drzwi tarasowych ( jakieś 15 cm tzn 6 cm na kostkę i 10 na beton) i dojechać w ten sposób kostką pod same drzwi.
    Ładnie to by wyglądało i mówią że zawsze tak robią ale ja się zastanawiam czy przez to nie bedzie przemarzania. Może lepiej kostką dojechać do styropianu a na styropian położyć jakąś płytkę żeby połączyć drzwi z tarasaem bez utraty ocieplenia?
    jak wy macie to zrobione?
    Też nawet wczoraj nad tym myślałem bo zrobie sobie taras z kostki ,kostke można przecież chlasnąć po grubosci i taki cienki paseczek 1 cm lub 2 wkleić na klej a do okna pewnie jakieś taśmy są uszczelniajace żeby woda nie wchodziła pod posadzkę w budynku są na fm mądre głowy to pewnie parę rozwiązań podsuną.Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie tak ale na tym styro jakby przykleic kostke to sie moze ugiąć , bo raczej nie uniknie chodzenia po tym

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zadbać o ocieplenie od wnętrza domu. Można dać np. 5 cm styropianu pomiędzy drzwi a wylewkę i przykryć to wykończeniem podłogi. Od zewnąrz przy kostce granitowej to nie widzę zbytnich możliwości. Przy kamieniu i płytkach to tak, ale przy kostce ??? Nie wiem.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5

    Domyślnie

    Dom juz wykończony, od srodka jest 20 cm styro ktore dochodzi do okna i na tym ok 8-9 cm wylewki

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    W sumie tak ale na tym styro jakby przykleic kostke to sie moze ugiąć , bo raczej nie uniknie chodzenia po tym
    Ja to normalnie położył bym na stabilizacji piasku z cementem i jak sie wszystko sklinuje powinno być oki tym bardziej że to bedzie tylko pasek przy samych drzwiach tylko mnie ta izolacja zastanawia z czego najlepsza by była

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Pamowie czym najlepiej uszczelnić rame okna tarasowego od zewnątrz żeby woda pod posadzkę sie nie dostała?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Może coś takiego? U mnie dom jest na płycie ale myślę że przy fundamentach też można to zastosować.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARAS.jpg
Wyświetleń:	4297
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	385233

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2122 Zobacz post
    Może coś takiego? U mnie dom jest na płycie ale myślę że przy fundamentach też można to zastosować.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TARAS.jpg
Wyświetleń:	4297
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	385233
    Jeśli jest plytae kamienna to oki a jesli kostka ma odchodzić do ramy okna to nie bardzo woda i tak sie przesączać bedzie myślę nad taśmami chuba bardziej pewne albo jakąś folia płynna? Widzę u ciebie ze.masz z ytonga podmuurowane okno lepsze takie rozwiazanie niż zastosowanie poszerzenia okna chyba był by cieplejsze już sam nie wiem

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Ja mam coś jak marek2122, tylko u mnie jest styrodur 10cm, a na to właśnie niedługo będę kładł kątownik aluminiowy, połączenie z oknem tarasowym zabezpieczę silikonem, a kostką dojadę do tego kątownika, a sam kątownik przykręcę na ślimakach do styroduru żeby nie "uciekał" i powinno być gitara. Tak właśnie zrobiłem przy drzwiach wejściowych, tylko tam musiałem zabezpieczyć 1cm styroduru, ale też dałem kątownik alu.

  11. #11

    Domyślnie

    Może warto zastanowić się nad tarasem betonowym? Niedawno taki zrobiłem i muszę przyznać, że wygląda elegancko oraz nowocześnie. Beton kupiłem od firmy, którą polecił mi brat i bez problemu dowieźli mi beton do Trójmiasta. http://www.cemex.pl/sprzedaz.aspx Dla mnie najważniejsza jest jakość materiałów i cieszę się, że kupiłem akurat u tej firmy beton, ponieważ mam pewność że cement kupiony u nich jest zgodny z specyfikacją.

  12. #12

    Domyślnie

    Podniosę wątek. Na pytanie autora wątku jak byście dzisiaj odpowiedzieli? Też mi szkoda tego styropianu wycinać. A może parapet kamienny 3 cm na klej tam wkleić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony