dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrakow

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    5

    Domyślnie wymiana okien w starym domu na Oknoplast Pixel

    Witam
    zamierzam wymienić okna w domu z lat 80'tych ( duża kostka), dom ocieplony jakie 8 lat temu - 20cm .
    Okien do wymiany w sumie jest 130m2, Zdecydowaliśmy się na oknoplast pixel, montaż raczej standardowy.
    czy jest sens montowania pixeli z pakietem 3 szybowym zamiast 2 szybowego? rozmawiałem ze sprzedawcami w 3 salonach oknoplastu i każdy mowi co innego. Od jednego uslyszałem ze tylko 3 szybowy i tylko z cieplą ramką; drugi powiedział że akurat w moim przypadku 3 szybowego pakietu nie warto zakładać i 2 szybowy spokojnie wystarczy; trzeci że 2 szybowy może być ale tylko z tą najcieplejszą ciepłą ramką.
    różnica w wycenach między pakietami to 5k. Czy możecie poradzić w którą stronę iść?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Niech Ci wyliczą różnicę strat jakie generują 2 czy 3 szyby
    Przy okazji przetestujesz ich wiedzę

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Skoro zdecydowałeś sie na wymianę okien to podejrzewam,że głównym powodem jest podniesienie termoizolacyjnosci domu. W tym także celu te kilka lat temu położyłeś styropian. Gdybyś mieszkał w budownictwie wielorodzinnym,budynek podłączony do sieci ciepłowniczej to mógłbyś się zastanawiać. Mieszkasz w domku. No chyba,że opał masz za darmo, a środowisko naturalne masz gdzieś .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrakow

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    5

    Domyślnie

    co do samej wymiany - to niedawno kupiłem ten dom i ocieplony juz był.Nie mam pojęcia jeszcze jakie generuje koszty jeśli chodzi o ogrzewanie - nie mieszkam tam jeszcze- remontuję. Póki co mam miks okien, cześć to kilkuletnie plastiki; część skrzynki a reszta to drewniane okna. Od znajomych budowlańców słyszałem że w przypadku mojego domu 3 szybowy pakiet nie zrobi wielkiej różnicy. Ale zawsze lubię porównać opinie. Z jednej strony 5000 to nie jest ogromna kwota przy koszcie remontu, z drugiej - zawsze można by było ją ulokować gdzie indziej.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Przy takiej ilości okien wydane teraz 5000 na różnice parametrów zwrócić ci się bardzo szybko
    Jak znasz Podaj mi ogólną powierzchnię okien i skoro sprzedawcy ci tego wyliczyć nie potrafią to w wolnej chwili ja ci wyliczę

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Będzie to bardzo pobieżne wyliczenie gdyż do dokładnego musiałbym znać wszystkie okna jakie masz by móc dokładnie porównać
    W wyjątkowym uproszczeniu przyjmuje się że trzecia szyba powoduje obniżenie UW okna o 20%
    Nie ma co dokładnie przełożenia na koszty bo powiedzenie że dzięki temu poniesione nakłady zwrócą się po pięciu latach nie będzie prawdziwe ale może się okazać że nie będzie też błędem
    Czyli po mniej więcej 5 i 7 latach okna zaczną zarabiać na siebie

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrakow

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie tematem..

    powierzchnia okien to 132 m2
    z tego co widzę średnia róźnica na UW na oknie na tym profilu to 0.2 . Mi wyszlo straty 437kWh miesiecznie. ( o ile dobrze policzyłem) ale oczywiście to trochę teoria.

    Mam pytanie jeszcze - w domu mam wentylację grawitacyjną i nie wiem w sumie jak działa bo tam nie mieszkałęm - w plastikowych oknach zamontowane mam nawietrzniki, i zastanawiam sie czy przy montaży nowych okien z 2 czy 3 szybowym pakietem muszę też od razu montować nawietrzniki ( nawietrznik to najzimniejsze miejsce w oknie wtedy, tak? )

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkrakow Zobacz post
    powierzchnia okien to 132 m2
    To dom czy szklarnia?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Jesli sa to duze kubatury i lubisz wietrzyc to niekoniecznoe
    Wymien
    Zacznij mieszkac i zobacz czy sa niezbedne
    To najlepszy sposob sprawdzenia czy nizbedne sa nawiewniki

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To dom czy szklarnia?
    Oczywiście kolega żartuje, bo taka ilość m2 wskazuje faktycznie na szklarnię, ew nieduży blok Może 132 to mb? (to też całkiem niemało jak na dom)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrakow

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przepraszam, 132mb - tyle mam w wycenie. 23 okna ( a to nie wszystkie jeszcze bo okna w garażach wymieniał będę później)

  12. #12

    Domyślnie

    Szczerze to przy wentylacji grawitacyjnej większość oszczędności pomiędzy oknami 3szybowymi a 2 szybowymi wyleci Ci przez komin.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrakow

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    5

    Domyślnie

    tak mi wlasnie tlumaczyli budowalńcy i jeden sprzedawca

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Echhh...ciagle pokutuje wrzucanie do jednego wora strat wynikajacych z wymiany powietrza i strat generowanuch przez okno samo w sobie.
    A co gdy bedziesz mial zamkniete wszystkie okna przzez pol dnia lub noca?
    Tez cieplo ucieknie przez komin ?
    Pomijaj juz fakt ze WG mozna zautomatyzowac i idpowiednio wyregulowac by zminimalizowac straty jakie powoduje.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Echhh...ciagle pokutuje wrzucanie do jednego wora strat wynikajacych z wymiany powietrza i strat generowanuch przez okno samo w sobie.
    A co gdy bedziesz mial zamkniete wszystkie okna przzez pol dnia lub noca?
    Tez cieplo ucieknie przez komin ?
    Pomijaj juz fakt ze WG mozna zautomatyzowac i idpowiednio wyregulowac by zminimalizowac straty jakie powoduje.
    Zalecasz wstrzymanie wentylacji w nocy ? WG regulowana automatycznie - możesz rozwinąć myśl ?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    ogólne straty domu to suma strat poszczególnych jego elementów
    Straty generują ściany, dach, okna i WENTYLACJA
    Wbrew pozorom WM także generuje straty
    łączenie strat generowanych przez wentylację do strat samych okien jest błędem

    Dodanie nawiewnika do okna zmniejsza jego Uw poprzez przepływ powietrza w obrębie między ościeżnicą a skrzydłem
    Można się tego pozbyć dodając do okna od góry choć 20 mm poszerzenie i w nim montując nawiewniki - metoda stara jak nawiewniki i stosowana tam gdzie świadomość techniczna jest większa niź u nas
    Ale nawet wychodząc z założenia że nawiewnik zmniejsza Uw całego okna przez zjawisko już opisane powyżej lepiej jak obniżymy je w oknie mającym Uw np. 0,8 niż Uw=1,0 stąd wbrew pozorom istotne jest jakie okno wybierzemy i tu inwestycja w jak najcieplejsze ma sens

    WG można skompensować tak by gwarantowała zimą wentylację na odpowiednim poziomie i nie powodowała dużych strat ale wymaga to nakładów finansowych a tego ciągle inwestorzy nie chcą ponieść. Mało tego, są już nawiewniki ścienne i chyba już także weszły na runek nawiewniki okienne odzyskujące ciepło
    Są nasady kominowe regulujące ciąg i mające wpływ na intensywność wymiany. Są nawiewniki higrosterowane. jest wiele rozwiązań umożliwiających wymianę powietrza w sposób ciągły i założony a niezależne od różnicy temperatur między wnętrzem a otaczającym światem, czy też dynamicznego wyciągania powietrza z wnętrza przy wiejącym wietrze bądź z ząłożenia żle zaprojektowanej wysokości komina taki cug wymuszającej zawsze ponad potrzeby
    Przyzwyczajenie do starych rozwiązań i żal każdej wydanej złotówki powoduje że WG buduje się u nas ciągle jak za czasów średniowiecza

    Sugi. Wentylacja wnętrza przy WG zależy od przyzwyczajeń użytkowników. Jedni mają okna cały czas rozszczelnione, inni wietrzą otwierając je co jakiś czas inni mają nawiewniki. Jedno jest pewne - wymianę zużytego powietrza robić trzeba i chyba każdy to rozumie
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 25-03-2017 o 11:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony