dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła Vaillant

    Witam, stoję przed decyzją zakupu pompy ciepła. Dom parterowy 149 m2 włącznie z garażem, podłogówka położna wszędzie oprócz spiżarni i garderoby (łącznie około 8 m2) i w garażu (35 m2) można powiedzieć że przez pół. Czyli +- wychodzi jakieś 130 m2 podłogówki.
    Na podłodze 15 cm styropian (10 cm EPS 100 i 5 cm styropian parkingowy swisspor), na strychu 20 cm eps 100. Na ścianach 15 cm grafitowego (na jednej ścianie 20 cm bo skrzynka pod rolete ). W domu planuje rekuperacje.
    Została mi zaoferowana pompa ciepła marki Vaillant aroTHERM VWL split 75/5AS o mocy 7 kW ze zbiornikiem 190 l za 29 tys z montażem oraz taka sama pompa z osobnym zbiornikiem za 28,5 tys.
    Pytanie czy to 7 kW to nie za mało ? Rodzina 4 osobowa, temp około 21-22 stopnie.
    Czy sama marka, serwis itd są w porządku ?
    Czy cena jest adekwatna do wartości urządzenia ?
    Czy jest szansa że koszty ogrzewania oraz ciepłej wody zmieszczą się w 2500 zł rocznie ?

    Bardzo proszę o odpowiedź bo dopiero staram się ogarnąć temat ale jak to mówią nie ma głupich pytań

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Na 4 osobową rodzinę to zasobnik cwu 190l zdecydowanie za mały, minimum z minimum to 300l.
    Czy zejdziesz z kosztami pon.2500zl rocznie ? Na dwoje babka wróżyła bo to zależy wszystko od domu,jego tzw "mocy przerobowych" i skłonności do "nadgodzin"
    A do tego dochodzi jeszcze "bat nad głową domu" czyli taryfa pradowa w jakiej zamierzasz grzać
    2500zl w taryfie G11 to jakieś 4500kWh a to z cwu będzie na limicie a widać, że Twój dom nie będzie skłonny do oszczędzania, za mało go wypiesciles...

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobny metraż i ocieplenie i mam Panasonic T-Cap 9kW, ale spokojnie dziś bym brał 7kW. Zbiornik 200l jest wystarczający, chyba że wszyscy korzystacie z wanny w tym samym czasie. Koszty spokojnie wyjdą około 1500 rocznie i to przy tęgiej zimie. Zobacz sobie do projektu na strony projektowana charakterystyka cieplna (albo energetyczna). Tam będziesz miał opisane jaką moc przy -20 będziesz potrzebować.
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    A czy ktoś ma wiedzę/informacje na temat samej marki Vaillant ? Jak się to sprawdza ?
    Z tego co udało mi się dowiedzieć to pompa składana jest w Niemczech oraz wszystkie części są dostępne od ręki w razie serwisu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikm1 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedzi.
    A czy ktoś ma wiedzę/informacje na temat samej marki Vaillant ? Jak się to sprawdza ?
    Z tego co udało mi się dowiedzieć to pompa składana jest w Niemczech oraz wszystkie części są dostępne od ręki w razie serwisu.
    SUPER- chwyt Marketingowy. Pod osłoną domu reklama marki. Gratulacje . A dwója dla tych co się dali wkręcić.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikm1 Zobacz post
    A czy ktoś ma wiedzę/informacje na temat samej marki Vaillant ?
    Z 10 lat temu Vaillant - to była dobra firma na kocioł gazowy, obecnie to wielka lipa,
    Zrób profesjonalne OZC budynku,
    Celuj w markowe pompy; Panasonic, Atherma, Samsung,
    Najkorzystniej mieć serwis kumaty blisko domu,
    Jest szereg tematów odnośnie doboru pompy
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony