dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 37
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 736
  1. #701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nikt nie mówi, ża ktoś ma w zimnie siedzieć, tylko, że władował trochę bezsensownej kasy w rurki i rozdzielacze.
    Instalator się cieszył, jeśli materiały zapewniał
    Widziałem ogłoszenia 80źł m² i rozstaw co 10cm i wtym już rozdzielacze i skrzynki

  2. #702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Albo odwrotnie , stracił kasę w bezsensowny projekt , i nie ma możliwości zmiany kafli na np. panele , parkiet , itp .
    Dobry projekt może taką zmianę uwzględniać, na życzenie użytkownika.
    Mój uwzględnia.
    Cena projektu podłogówki to 400zł, choć ja oszczędziłem i tą kwotę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Z przyjemnością przyznaję Ci rację. Strzeliłem małą gafę. Niższa Tz i dłuższa praca.
    I niestety ale z przykrością tym razem stwierdzam iż pospieszyłem się z tym wnioskiem i zmuszony jestem odszczekać to stwierdzenie i pozostać przy pierwotnym zdaniu. Choć stwierdzenie Niższa Tz = dłuższa praca jest prawdziwe. Ale dłuższa praca pompy szytej na miarę od pompy przewymiarowanej wcale nie będzie wynikała z faktu iż pompa szyta na miarę będzie pracowała na niższej Tz. Jedynym powodem jej dłuższej pracy będzie czas potrzebny do osiągnięcia zadanych parametrów.
    Tak więc ale niestety wszystko co napisałem poniżej podtrzymuję:
    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jesteś w błędzie. Mój dom potrzebuje przy -20 około 120kWh. Obecnie moja pompa aby to dostarczyć teoretycznie powinna pracować z pełną mocą 14 godzin. Gdybym dał pompę o 1/3 mniejszą to po prostu ona musiałaby tylko dłużej pracować - około 20 godzin. Ani w układzie rurek ani w Tz nic by się nie zmieniło. To wszystko. Zbędna jest ingerencja w cokolwiek. Przypuszczam również że ogólne zużycie kWh było by na bardzo zbliżonym poziomie, natomiast rachunki już nie koniecznie bo w dużo większym zakresie bym korzystał z I taryfy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Widziałem ogłoszenia 80źł m² i rozstaw co 10cm i wtym już rozdzielacze i skrzynki
    Świetnie, mnie wyszła 52zł/m2, po części pewnie dlatego, że rur mniej, tudzież rozdzielaczy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I niestety ale z przykrością tym razem stwierdzam iż pospieszyłem się z tym wnioskiem i zmuszony jestem odszczekać to stwierdzenie i pozostać przy pierwotnym zdaniu. Choć stwierdzenie Niższa Tz = dłuższa praca jest prawdziwe. Ale dłuższa praca pompy szytej na miarę od pompy przewymiarowanej wcale nie będzie wynikała z faktu iż pompa szyta na miarę będzie pracowała na niższej Tz. Jedynym powodem jej dłuższej pracy będzie czas potrzebny do osiągnięcia zadanych parametrów.
    Tak więc ale niestety wszystko co napisałem poniżej podtrzymuję:
    Ale PC szyta na miarę to np o takiej mocy cieplnej aby przy -20* na zewnątrz i +20* wewnątrz pokryła 100% strat domu. Niemniej zdecydowana większość sezonu grzewczego to jednak temperatury 0*C/-5* , więc Pc szyta na miarę jest przez zdecydowana większość sezonu przewymiarowana , po co PC przewymiarować dla warunków -20*C/+20* ? Teraz napiszę jak miłośnic pc p-w DLA TYCH PARU GODZIŃ W ROKU

  6. #706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Świetnie, mnie wyszła 52zł/m2, po części pewnie dlatego, że rur mniej, tudzież rozdzielaczy.
    Ile u mnie wyjdzie ciężko powiedzieć materiał będę miał swój tylko rozłozenie 25 złm² a czy w kuchni pod szafkami też mam kłaść ?

  7. #707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie pod szafkami biegną 2 rury w rozstawie 30cm.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I niestety ale z przykrością tym razem stwierdzam iż pospieszyłem się z tym wnioskiem i zmuszony jestem odszczekać to stwierdzenie i pozostać przy pierwotnym zdaniu. Choć stwierdzenie Niższa Tz = dłuższa praca jest prawdziwe. Ale dłuższa praca pompy szytej na miarę od pompy przewymiarowanej wcale nie będzie wynikała z faktu iż pompa szyta na miarę będzie pracowała na niższej Tz. Jedynym powodem jej dłuższej pracy będzie czas potrzebny do osiągnięcia zadanych parametrów.
    Zadanym parametrem nie bedzie zapewne jakas z gory ustalona Tz, ale temperatura wylewki (nawet jesli bedzie to posrednio poprzez zadana temp. pomieszczenia). Pompa pracujaca dluzej nie osiagnie maksymalnej Tz tak wysokiej jak pompa o wiekszej mocy z tym samym GZ. Dlatego wlasnie przy grzaniu bez nastawiania sie na tani prad inwertery osiagaja wieksze sprawnosci. Modulujac moc pracuja na nizszej Tz a chalupe i tak ogrzeja, tylko popracuja dluzej.

    No nic, krok w przod juz zrobiles, zrobiles tez wstecz, ale przynajmniej cos drgnelo w rajstopach.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie pod szafkami biegną 2 rury w rozstawie 30cm.
    A jak kiedys przestawisz szafke i staniesz w tym miejscu stopa? Jedna na rurce a jedna pomiedzy.
    Po chlopie bedzie. Taka roznica temperatur moze Cie spokojnie zabic.

    MSPANC.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 21-04-2017 o 09:18
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Pyxis
    Ale Ty cały czas piszesz z punktu on/of . W inwerterze można ustawić ma tem zasilania i tak będzie chodziła , do jakiegoś tam czasu . I teraz jest tak ( mam na myśli pc inwerter na szytą na miarę ) przyjmijmy że temperatura posadzki potrzebna w domu żeby była komfortowa temperatura to np 24*C a że na początku sezonu tem DZ ( koniec października 15*C początek grudnia 8*C = średnia 12,5*C) i wtedy mamy do dyspozycji 10 godzin taniej taryfy , pc on-of wykorzysta do ogrzania domu np tylko 4-5 godzin , inwertera możemy puścić na 10 Godzin , poprzez nastawę niższej tem zasilania np 27*C . Wtedy przez tę pierwsza część sezonu osiągniecie cop-u w granicach 8 osiągalne jest , 100% w taniej taryfie . Później w zależności od srogości zimy możemy wydłużyć czas racy pc inwerter poprzez dodanie prac w drogiej taryfie , ale często to są 2-3 godz , komfort jednak większy op ogólnie i tak lepszy od on/of , a i poprzez długotrwałe zasilanie podłogi , można zejść o 1-2*C z tem w domu i nie jest to odczuwalne dla komfortu , ale spadek tem w domu też wpływa na spadek kosztów ogrzewania . Użycie dużej ilości rurek w podłodze skutkuje tym że pompka obiegowa najczęściej pobiera mi ~ 7 watt mocy . Jak przyjdą warunki -20*C/+20*c to pc inwerter działa jak zwykły on/of , ale przeważająca ( nie wiem ile % w sezonie grzewczym , pewnie zaraz sprawdzisz ) to raczej tem trochę poniżej 0*C i w tym czasie wykorzystanie EKONOMICZNEJ pracy pc inwerter w taniej taryfie jest bardzo duże .

  10. #710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Podłogówkę wodną robi się wszędzie , to że nie da się gdzie pod szafką wcale nie wpłynie radykalnie na koszta instalacji , no chyba że robi się na super rurkach , które maja wkładkę ze złota , wtedy taka rurka kosztuje z 50 zeta za m i można sie bawić w oszczędności , użycie 100 mb zwykłego pexa jakoś na kolana nie powali .

  11. #711
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Podłogówkę wodną robi się wszędzie , to że nie da się gdzie pod szafką wcale nie wpłynie radykalnie na koszta instalacji , no chyba że robi się na super rurkach , które maja wkładkę ze złota , wtedy taka rurka kosztuje z 50 zeta za m i można sie bawić w oszczędności , użycie 100 mb zwykłego pexa jakoś na kolana nie powali .
    Już gdzieś na fm było pisane że pod szafkami sie nie powinno robić niechodzi mi o oszczędności tylko wyczytałem że sie szafki rozsychaja i wogole wiec wolalem sie zapytać

  12. #712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Zadanym parametrem nie bedzie zapewne jakas z gory ustalona Tz, ale temperatura wylewki (nawet jesli bedzie to posrednio poprzez zadana temp. pomieszczenia). Pompa pracujaca dluzej nie osiagnie maksymalnej Tz tak wysokiej jak pompa o wiekszej mocy z tym samym GZ. Dlatego wlasnie przy grzaniu bez nastawiania sie na tani prad inwertery osiagaja wieksze sprawnosci. Modulujac moc pracuja na nizszej Tz a chalupe i tak ogrzeja, tylko popracuja dluzej.
    .
    W tym problem iż nie do końca tak jest. Wszystko zależy na jakim czujniku dana pompa pracuje i czy jest ON/OF czy inwerter. Jeśli pracuje na czujniku pogodowym to jej głównym parametrem jest osiągnięcie zakładanej temp wynikającej z krzywej i delty. Po jej osiągnięciu ON/OF po prostu się wyłączy czekając na określony spadek temp na zasilaniu i ponownie się uruchomi, natomiast inwerter - starszy typ zacznie stopniowo obniżać moc do momentu aż nie będzie już w stanie utrzymać zadanych parametrów i dopiero zrobi OF, nowszy typ inwertera zaczyna od obniżenia przepływów co powoduje zwiększenie delty i dalszą pracę na max wydajności i dopiero po osiągnięci minimalnego przepływu uruchamia się spadek mocy. Gdy oba te parametry będą już na minimum a Tz musiała by rosnąć a delta zakładana maleć to pompa zrobi OF. Tutaj pompy w ogóle nie interesuje co dzieje się w pomieszczeniu czy w wylewce. Natomiast na czujniku czy to pokojowym czy w wylewce zadaniem pompy jest jak najszybsze uzyskanie zakładanych parametrów czy to w danym pomieszczeniu gdzie wisi lub jest zatopiony w podłodze czujnik. Tutaj Tz jest drugorzędnym czynnikiem i może być nawet znacznie wyższa od tego co sobie założyliśmy. bardziej istotnym dla pompy bedzie zachowanie zakładanej delty. Tutaj ON/OF wyłączy się bez względu na to jaka będzie temp. zasilania - równie dobrze może to być 25 jak i 38 stopni - w momencie osiągnięcia zadanej temp. czy to w pomieszczeniu czy to w wylewce, natomiast inwerter tak długo będzie zjeżdżał z mocą lub z przepływami i mocą dopóki tą temp będzie na określonym poziomie mógł utrzymać i zrobi OF. Jest jeszcze trzeci rodzaj działania a mianowicie praca pompy zarówno na sterowniku pogodowym i pokojowym lub zatopionym w wylewce. I tutaj jej praca zależy od tego który z tych czujników ustawimy jako priorytetowy. Może się zdarzyć w tym przypadku że pompa ON/OF się wyłączy po osiągnięciu zakładanej TZ i delty ale nie dogrzaniu pomieszczeń , jak również w przypadku nie osiągnięcia zakładanej Tz i delty ale uzyskania odpowiedniej temp. na czujniku czy to pokojowym czy w wylewce. Inwerter będzie natomiast dążył do odpowiednich parametrów na obu czujnikach. Czyli będzie pracował na max parametrach wynikających z krzywej do momentu aż uzyska odpowiedni odczyt z czujnika pokojowego i wtedy zacznie zjeżdżać z mocą. Lub zacznie zjeżdżać z mocą nie osiągając zakładanych parametrów wynikających z krzywej w momencie gdy czujnik pokojowy da sygnał że ma już dość.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #713
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Już gdzieś na fm było pisane że pod szafkami sie nie powinno robić niechodzi mi o oszczędności tylko wyczytałem że sie szafki rozsychaja i wogole wiec wolalem sie zapytać
    Nie robi się ale pod szafkami W KUCHNI bo tam się grzeje mocno i produkty spożywcze gniją, a pozostałe miejsca się rozkłada.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Nie robi się ale pod szafkami W KUCHNI bo tam się grzeje mocno i produkty spożywcze gniją, a pozostałe miejsca się rozkłada.
    I już jakieś rozeznanie jest ale w sumie jak będą pętle obok szafki to wylewka i tak ciepło odbierze i pod szafkami bedzie grzało ale oki nie będę pod szafkami rozkładał

  15. #715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Nie robi się ale pod szafkami W KUCHNI bo tam się grzeje mocno i produkty spożywcze gniją, a pozostałe miejsca się rozkłada.
    Srednio przy temp. zewnetrznej ok 0 oC temperatura podłogi jest wyzsza od temp powietrza w pomieszczeniu o ok 2-2,5 oC, jezeli mamy temp. wewnątrz 20 oC to posadzka ma ok 22-22,5 oC. Czy to mocne grzanie? i które artykuły gniją przy 23 oC, a które nie gniją przy 20 oC? Co w przypadku gdy w lecie słonce nagrzeje nam szafki do wyzszych temperatur, to czy musimy je okrywac aby nie zgniły produkty w nich przechowywane?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 21-04-2017 o 11:01

  16. #716
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Srednio przy temp. zewnetrznej ok 0 oC temperatura podłogi jest wyzsza od temp powietrza w pomieszczeniu o ok 2-2,5 oC, jezeli mamy temp. wewnątrz 20 oC to posadzka ma ok 22-22,5 oC. Czy to mocne grzanie? i które artykuły gniją przy 23 oC, a które nie gniją przy 20 oC? Co w przypadku gdy w lecie słonce nagrzeje nam szafki do wyzszych temperatur, to czy musimy je okrywac aby nie zgniły produkty w nich przechowywane?

  17. #717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W tym problem iż nie do końca tak jest. Wszystko zależy na jakim czujniku dana pompa pracuje i czy jest ON/OF czy inwerter. Jeśli pracuje na czujniku pogodowym to jej głównym parametrem jest osiągnięcie zakładanej temp wynikającej z krzywej i delty. Po jej osiągnięciu ON/OF po prostu się wyłączy czekając na określony spadek temp na zasilaniu i ponownie się uruchomi, natomiast inwerter - starszy typ zacznie stopniowo obniżać moc do momentu aż nie będzie już w stanie utrzymać zadanych parametrów i dopiero zrobi OF, nowszy typ inwertera zaczyna od obniżenia przepływów co powoduje zwiększenie delty i dalszą pracę na max wydajności i dopiero po osiągnięci minimalnego przepływu uruchamia się spadek mocy. Gdy oba te parametry będą już na minimum a Tz musiała by rosnąć a delta zakładana maleć to pompa zrobi OF. Tutaj pompy w ogóle nie interesuje co dzieje się w pomieszczeniu czy w wylewce. Natomiast na czujniku czy to pokojowym czy w wylewce zadaniem pompy jest jak najszybsze uzyskanie zakładanych parametrów czy to w danym pomieszczeniu gdzie wisi lub jest zatopiony w podłodze czujnik. Tutaj Tz jest drugorzędnym czynnikiem i może być nawet znacznie wyższa od tego co sobie założyliśmy. bardziej istotnym dla pompy bedzie zachowanie zakładanej delty. Tutaj ON/OF wyłączy się bez względu na to jaka będzie temp. zasilania - równie dobrze może to być 25 jak i 38 stopni - w momencie osiągnięcia zadanej temp. czy to w pomieszczeniu czy to w wylewce, natomiast inwerter tak długo będzie zjeżdżał z mocą lub z przepływami i mocą dopóki tą temp będzie na określonym poziomie mógł utrzymać i zrobi OF. Jest jeszcze trzeci rodzaj działania a mianowicie praca pompy zarówno na sterowniku pogodowym i pokojowym lub zatopionym w wylewce. I tutaj jej praca zależy od tego który z tych czujników ustawimy jako priorytetowy. Może się zdarzyć w tym przypadku że pompa ON/OF się wyłączy po osiągnięciu zakładanej TZ i delty ale nie dogrzaniu pomieszczeń , jak również w przypadku nie osiągnięcia zakładanej Tz i delty ale uzyskania odpowiedniej temp. na czujniku czy to pokojowym czy w wylewce. Inwerter będzie natomiast dążył do odpowiednich parametrów na obu czujnikach. Czyli będzie pracował na max parametrach wynikających z krzywej do momentu aż uzyska odpowiedni odczyt z czujnika pokojowego i wtedy zacznie zjeżdżać z mocą. Lub zacznie zjeżdżać z mocą nie osiągając zakładanych parametrów wynikających z krzywej w momencie gdy czujnik pokojowy da sygnał że ma już dość.
    Sie przyłożyłeś , teraz poczekamy jak Pyxis zacznie Ciebie kąsać

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Już gdzieś na fm było pisane że pod szafkami sie nie powinno robić niechodzi mi o oszczędności tylko wyczytałem że sie szafki rozsychaja i wogole wiec wolalem sie zapytać
    Mit.
    Podobnie, jak to, że coś Ci gnije w szafkach.
    Są tu tacy specjeliści od mitów...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post

    A jak kiedys przestawisz szafke i staniesz w tym miejscu stopa?.
    Mało prawdopodobne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Sie przyłożyłeś , teraz poczekamy jak Pyxis zacznie Ciebie kąsać
    Mnie mozna do rany przylozyc raczej.

    Nie bedziemy znowu dzielic wlosa na czworo. Mi bardziej chodzilo o sam fakt, ze przy wiekszej pow. wymiany grzejnika podlogowego mozna dostarczyc te sama ilosc energii przy nizszej temperaturze zasilania. Co tam sobie pompa wymodzi i jaka to pompa jest sprawa drugorzedna.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mało prawdopodobne
    Czy jest to bardziej prawdopodobne niz przypadek, ze hydrometeory urzerza w Twoj dach?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 36 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony