dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybicie nowego otworu w ścianie nośnej - prośba o poradę

    Cześć,

    Potrzebuje przenieść drzwi w ścianie nośnej tak jak na zdjęciu. A obecne miejsce zamurować. Ściana jest zbudowana z pustaków. Myślę zastosować nadproże prefabrykowane, o długości drzwi + oparcie na murzę( min wysokość nadproża).Chciałbym zrobić to w następujący sposób.

    1. Skuć tynk
    2. Podeprzeć sufit z obu stron stemplami
    3. Wykuć otwór na wylot na nadproże plus wcięcie aby zamontować nadproże.
    4. Zamurować dokładnie nadproże
    5. Poczekać 2 dni.
    6. Wyburzyć wszystko pod nadprożem i wstawić drzwi.
    7. Zamurować obecne drzwi.



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	acd7f3eaad0d.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	3,0 KB
ID:	409460   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ed2dab8905c2.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	409461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61576d51bdef.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	409462  
    Ostatnio edytowane przez bartek70 ; 18-03-2018 o 12:33

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Teoretycznie masz rację, ale możesz mieć problem z osadzeniem nowego nadproża bo trafisz w stare. Oczywiści stare możesz skuć ale wtedy nowe nadproże nie ma na czym się oprzeć. To co pokazujesz wygląda na ścianę nośną tego typu nadproża wykonuje się z 2 profili stalowych wcinasz jeden z jednej strony obsadzasz a potem z drugiej i je skręcasz, ale poziom braku podpory moze wystąpić nie znam wymiarów dokładnych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Teoretycznie masz rację, ale możesz mieć problem z osadzeniem nowego nadproża bo trafisz w stare. Oczywiści stare możesz skuć ale wtedy nowe nadproże nie ma na czym się oprzeć. To co pokazujesz wygląda na ścianę nośną tego typu nadproża wykonuje się z 2 profili stalowych wcinasz jeden z jednej strony obsadzasz a potem z drugiej i je skręcasz, ale poziom braku podpory moze wystąpić nie znam wymiarów dokładnych.
    OK. Czytałem o tej metodzie. Raczej myślę o prefabrykowanych że względu na niższą cenę i w miarę dobrą jakość. Takie nadproza kładzie się jedno obok drugiego? Bo jedno na szerokość nie wystarczy.

    Czyli jeśli dam stemple po obu stronach (jeden z deską u góry na każdą stronę) w okolicy około metra od drzwi to można bezpiecznie wykuc i zamontować prefabrykaty? Po dwóch dniach usunąć stemple i usunąć ścianę.

  4. #4

    Domyślnie

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Chciałbym ruszyć w tym tygodniu z pracami.

  5. #5

    Domyślnie

    Znajdź lokalnego konstruktora z uprawnieniami, takich rzeczy nie robi się bez planów i na forum. Jak Ci się ściana zawali nie daj Boże, to do kogo będziesz miał pretensje?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    Znajdź lokalnego konstruktora z uprawnieniami, takich rzeczy nie robi się bez planów i na forum. Jak Ci się ściana zawali nie daj Boże, to do kogo będziesz miał pretensje?
    Rozumiem. I wiem że ma Pan racje
    Ale mi to bardzo proszę o odpowiedź

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek70 Zobacz post

    Czyli jeśli dam stemple po obu stronach (jeden z deską u góry na każdą stronę) w okolicy około metra od drzwi to można bezpiecznie wykuc i zamontować prefabrykaty? Po dwóch dniach usunąć stemple i usunąć ścianę.
    Metr od ściany to strasznie daleko, jeden stempel to mało. Nie wiemy nawet jaki masz strop, jaki układ pomieszczeń ........... tak przez net ciężko radzić.

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro wiesz, że mam rację mówiąc byś nie szukał porady na forum, to po co o nią prosisz ponownie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony