dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie Znów ten mróz

    Jest niedziela wieczorem, a ja od wczoraj chodzę z duszą na ramieniu. Nie wiem czy mam wyjąć połówkę z lodówki i zacząć zatapiać smutki.

    W czwartek do południa skończyli murować ściany z pustaka p+w. Trzy dni murowania temperatura była na plusie dzień i noc.
    Niestety w piątek w nocy już było około -2/-3 na minusie. W sobotę już więcej.

    Niby po skończonym murowaniu te niecałe 48 godzin było bez mrozu. Zaprawa na plastyfikatorze do - 2 st.

    Podobno, dodali również coś na mocniejszy mróz ale ręki nie dam uciąć.

    Po czym poznać, że zaprawa przemarzła. Jak zrobi się na plusie, będzie widać od razu ?

    Trochę mnie terminy gonią, majster zapewniał, że murują w mrozy z dodatkami. Zaufałem im, lecz mam pewne obawy.

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem obawy niezasadne.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Obawa tylko trochę słuszna, ale nie powinno się nic dziać. Zaprawa która przemarzła będzie się kruszyła i wylezie z niej biały nalot.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Łatwo sprawdzisz, jak będzie na + to podnieść ostatni bloczek w warstwie - jeśli łatwo się odspoi to zamarzło nim związało.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Trochę mnie pocieszyliście. Mam nadzieję, że będzie w porządku.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Byłem dziś na budowie. Na murze, który murowany był we wtorek, gwoździem w ręku mogę wydrapać zaprawę z pod pustaka. Trochę siły muszę użyć ale nie jest to trudne. Po prostu sypie się po dłubaniu gwoździem. A czytałem, że gwoździa to ciężko powinno być wbić.
    Nie wiem czy tak ma być, czy wina źle zrobionej zaprawy, czy mrozu (ten dopiero na trzeci dzień złapał)
    Jutro będzie kierbud...ale gdzie tam do jutra

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zostaw, na razie w spokoju, niech będzie trochę w plusie, świeża zaprawa może taka być. Napij się ziółek i poczekaj. Pośpiech nie jest wskazany, a i tak na razie nic nie zrobisz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    zamartwiasz się niepotrzebnie. Czekolady musisz więcej jeść.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Poczekaj jak mówią przedmówcy do temperatury plusowej wtedy można będzie ocenić czy coś się stało czy nie. Na razie nie ma co się martwić na zapas, wyciąg połóweczkę z lodówki i się zrelaksuj.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony