dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jakie kołki do silikatu 24 cm?

    Witam!

    Muszę umieścić na ścianie nośnej budynku dwie prowadnice o długości 2 metrów każda i powiesić na tym ciężar o wadze 250 kg. Każda z prowadnic ma 3 otwory, czyli potrzebuję 6 kołków. Tylko teraz pytanie jakich? Pamiętam, że montując toaletę wiszącą był spory problem, aby stelaż się nie gibał, bo te silikaty są przecież częściowo puste w środku. Macie jakiś pomysł jak to zrobić?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał KK2012 Zobacz post
    Witam!

    Muszę umieścić na ścianie nośnej budynku dwie prowadnice o długości 2 metrów każda i powiesić na tym ciężar o wadze 250 kg. Każda z prowadnic ma 3 otwory, czyli potrzebuję 6 kołków. Tylko teraz pytanie jakich? Pamiętam, że montując toaletę wiszącą był spory problem, aby stelaż się nie gibał, bo te silikaty są przecież częściowo puste w środku. Macie jakiś pomysł jak to zrobić?

    Pozdrawiam!

    Jak zwykle najlepsze są rozwiązania najprostsze

    czyli dziura na wylot, trochę z drugiej strony podkuć i śruba z dużą podkładką na przestrzał...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KK2012 Zobacz post
    Witam!

    Muszę umieścić na ścianie nośnej budynku dwie prowadnice o długości 2 metrów każda i powiesić na tym ciężar o wadze 250 kg. Każda z prowadnic ma 3 otwory, czyli potrzebuję 6 kołków. Tylko teraz pytanie jakich? Pamiętam, że montując toaletę wiszącą był spory problem, aby stelaż się nie gibał, bo te silikaty są przecież częściowo puste w środku. Macie jakiś pomysł jak to zrobić?

    Pozdrawiam!
    jak zacząłem budować chałupę z silikatów pełnych (NP25) z zacementowanym zamkiem to się ze mnie co poniektórzy śmiali, teraz za to nie mam żadnych problemów z mocowaniem czegokolwiek: okna, wc , stelaże, elewacja hahahahaha.

    Jak mówił przedmówca, tylko na przelot ponieważ ładunek chemiczny wyjdzie bardzo kosztownie.
    Nie lubię sygnatur

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A kołki nylonowe, takie do pustaków, nie wystarczą? Duże, porządnie skręcone?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Wystarcza jak chycą...Czasem udają, ze chyciły tylko na początku...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie mam żadnych doświadczeń z silikatami, ale szczerze mówiąc trudno mi to sobie wyobrazić. Przecież ten kołek albo się rozeprze, jak trafi w twarde, albo zasupła na węzeł, jak siedzi w pustce. Czy silikaty mogą się z czasem np. wykruszyć?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Właśnie to miałem na myśli. Nie zaufałbym jednemu kołkowi w "dziurawym" silikacie. Pustaki to szereg ścianek i tam to działa inaczej.

  8. #8

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, może nie całkiem związany z kołkami ale chodzi mi o wkręty. Na filmach widuje jak wkręt świetnie wkręca się w beton komórkowy i można śmiało mocować np łatę prowadzącą, deski do szalunków itp. A jak się sprawa ma z silikatami czy ktoś z Was stosował jakieś specjalne wkręty montażowe do bloczków silikatowych ? Takie na tymczasowe mocowanie czyli wkręcić i wykręcić.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    Widzę że spodobał się pomysł Łukasza na montowanie desek wkrętami silikat jest dość twardy więc może to nie wyjść. Do ceramiki też są wkręty ale najpierw trzeba nawiercić otwór a potem wkręcasz wkręta ( tak montują czasem płytę obornicką

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie tak pomysł dobry ale sprawdza się w BK, silikat będzie problematyczny bo się kruszył będzie. Przeprowadzę testy może znajdę jakieś rozwiązanie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony