dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 160
  1. #141

    Domyślnie

    Jeśli już szukasz rozwiązania "domowego" to wcale nie musi być to fuszerka. Można pokusić się o zrobienie "systemu fasadowego" samodzielnie
    Znajdujesz normalne okna w ramach, które zwyczajnie Ci odpowiadają i można je montować w systemie ciepłego montażu (to ważne) - sprawdzasz ich wagę.
    Idziesz do konstruktora z uprawnieniami, który zna się na konstrukcjach stalowych. Zadaje obciążenia, parcie wiatru... dobiera przekroje.
    Robisz ruszt stalowy gdzie każde okno będzie miało swoje miejsce w ruszcie.
    Po ustawieniu konstrukcji stalowej instalujesz okna na "ciepły montaż" w ruszcie stalowym.
    Od zewnątrz pomiędzy okna układasz izolację, szczelnie izolujesz, maskujesz przerwy blachą podpinając się pod wpusty parapetowe.
    Od wewnątrz maskujesz konstrukcję kształtkami U z blachy lub drewna.

    Podejrzewam, że za taką samoróbkę zapłacisz połowę ceny systemowej ale czy uda Ci się to zrobić tak by wyglądało profesjonalnie i czy nie będziesz miał problemów eksploatacyjnych to już inna kwestia.

  2. #142

    Domyślnie

    Tak z ciekawości się zapytam, jaka jest całkowita waga tego okna fasadowego, oraz łączna waga wkładów szybowych ?

    Okno będzie na ścianie południowej ?

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Nie wiem ile to waży. Planowałem zrobić sam ale na konstrukcji drewnianej. Cena jednak fasady aluminiowej jest na tyle atrakcyjna, że nie widzę sensu kombinowania. Pytałem o pakiety trzyszybowe ale w tym systemie nie ma możliwości ich zamontowania. Uw w tym co teraz wyniesie 1,1.
    Ostatnio edytowane przez ppar ; 08-06-2017 o 11:08

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    zakładając że całość ma 25 mkw i wszystkie szyby są 6mm w pakiecie trzyszybowym będzie ważyło około 1.125 kilo czyli ponad tonę

    Ppar - zmień system na taki gdzie trzyszybówki zrobić można
    Straty będą co najmniej dwa razy mniejsze przy 3 szybach co przy takiej powierzchni jest już znaczącym wydatkiem na ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 08-06-2017 o 11:15

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    ..Uw w tym co teraz wyniesie 1,1.
    Jesteś pewien? Bo jeśli dobrze widziałem, to ramy mają U 2,0 + szyby (załóżmy optymistycznie) 1,1 to całość na pewno nie osiągnie takiego wyniku.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jesteś pewien? Bo jeśli dobrze widziałem, to ramy mają U 2,0 + szyby (załóżmy optymistycznie) 1,1 to całość na pewno nie osiągnie takiego wyniku.
    nawet gdyby ramy miały też 1,1 to uwzględniając PSI nie ma szans na 1.1 całej konstrukcji Problem w tym, że spora część programów wyliczających oferty i Uw okna nie bierze tego parametru pod uwagę

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Polegam na tym co napisał mi producent. Uw 1,1

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To mozesz miec calosc za friko bo bajki Ci napisali
    Zamowic
    Zamontowac
    Wziac rzeczoznawce by wyliczyl faktyczne Uw
    Dac sprawe do sadu
    Wygrac
    Dostac zwrot kasy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    To mozesz miec calosc za friko bo bajki Ci napisali
    Zamowic
    Zamontowac
    Wziac rzeczoznawce by wyliczyl faktyczne Uw
    Dac sprawe do sadu
    Wygrac
    Dostac zwrot kasy
    Sorry ale ja chcę mieć dom a nie sprawy w sądzie. Pytałem o to U. Producent twierdzi, że przy pakiecie dwuszybowym jest 1,1 a przy trzyszybowym 0,9. ale musiałby zmienić profile. Mówi, że nie ma sensu, bo to się nie zwróci w jakimś sensownym czasie.

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    To twoje zdanie że się nie zwróci
    Poproś w takim razie sprzedawcę niech wyliczy Uw dla całej konstrukcji
    Straty w przypadku dwóch jak i trzech szyb pod jednym warunkiem że przyjmie prawdziwe założenia
    0.1 różnicy Uw między dwiema a trzema szybami jest to spore przeklamanie z jego strony
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 08-06-2017 o 20:01 Powód: Kosmetyka wypowiedzi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    Sorry ale ja chcę mieć dom a nie sprawy w sądzie. Pytałem o to U. Producent twierdzi, że przy pakiecie dwuszybowym jest 1,1 a przy trzyszybowym 0,9. ale musiałby zmienić profile. Mówi, że nie ma sensu, bo to się nie zwróci w jakimś sensownym czasie.
    Ach, widze ze juz jest nowa oferta - Aluprof. Patrze w ulotkę. Jeśli nie mogą zaszklić w niej szyb o wsp. U 0,5-0,6 to raczej jest to jakaś uboższa wersja - widzę ich tam szesc wariantow - i dla tych dwóch "slabszych" systemodawca nawet nie podaje U (by nie odstraszać). Także - uzyskanie Uw 1,1 wydaje się byc w tej sytuacji mocno wątpliwy. Zakładam że sprzedawca operował parametrem Ug licząc na nieświadomość rozmówcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    PPar
    Wyślij zapytanie do naszej fabryki. Awilux ex Hekaplast w Lesznie. Zapewne skierują Cię do przedstawiciela w Twej okolicy
    Masz do wyboru profile Schuco i Aliprof
    Aliprof wychodzi taniej

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    PPar
    Wyślij zapytanie do naszej fabryki. Awilux ex Hekaplast w Lesznie. Zapewne skierują Cię do przedstawiciela w Twej okolicy
    Masz do wyboru profile Schuco i Aliprof
    Aliprof wychodzi taniej
    Dziękuję, ale przedstawicielem Aluprof na zachodniopomorskie jest firma, która robiła mi kalkulację.

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Oj....Aliplast a nie Aluprof.
    Tak to jest jak się pisze z komórki będąc w terenie

    Firma trzyma się sztywno wytycznych systemodawcy Schuco czy Aliplasta więc o statykę jak i dokładne wyliczenia Uw bym się nie martwił ale Ty decydujesz gdzie szukać
    Zrobisz jak uważasz choć to żadna filozofia wysłać maila

  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Oj....Aliplast a nie Aluprof.
    Tak to jest jak się pisze z komórki będąc w terenie

    Firma trzyma się sztywno wytycznych systemodawcy Schuco czy Aliplasta więc o statykę jak i dokładne wyliczenia Uw bym się nie martwił ale Ty decydujesz gdzie szukać
    Zrobisz jak uważasz choć to żadna filozofia wysłać maila
    Przepraszam ale byłem przekonany, że to aluprof i się po prostu przejęzyczyłeś. Jasne, że wyślę do nich maila. Dzięki za namiary.

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pomijając zbieżność nazw Aluprof i Alipast. To, że firma jest "przedstawicielem" nie oznacza że ma jedyną słuszną licencję na produkcję. Jak w każdej branży - każdy wprowadza do swojej kuchni różne rozwiązania, czasem autorskie i końcowy produkt może wyjść diametralnie różny, nawet jeśli robią z tych samych profili i teoretycznie wg tego samego przepisu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dlaczego aluminium zawsze wycenia fabryka żeby nie było kwiatków statyce bo wiadomo że sprzedawcy zależy przede wszystkim by sprzedać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pomijając zbieżność nazw Aluprof i Alipast. To, że firma jest "przedstawicielem" nie oznacza że ma jedyną słuszną licencję na produkcję. Jak w każdej branży - każdy wprowadza do swojej kuchni różne rozwiązania, czasem autorskie i końcowy produkt może wyjść diametralnie różny, nawet jeśli robią z tych samych profili i teoretycznie wg tego samego przepisu.
    Pewnie tak ale, wcale nie jest łatwo znaleźć tych przedstawicieli. Jareko podsunął mi namiary ale fasad nie robią.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Awilux nie robi fasad ? Od kiedy bo nie wiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pomijając zbieżność nazw Aluprof i Alipast. To, że firma jest "przedstawicielem" nie oznacza że ma jedyną słuszną licencję na produkcję. Jak w każdej branży - każdy wprowadza do swojej kuchni różne rozwiązania, czasem autorskie i końcowy produkt może wyjść diametralnie różny, nawet jeśli robią z tych samych profili i teoretycznie wg tego samego przepisu.
    Na finalny produkt ma wpływ nawet jakość maszyn na których została zrobiona stolarka. Jedno CNC może diametralnie różnić się precyzją od innego CNC a to już mocno wpłynie na końcowy produkt.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony