dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 160
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Kombinuj
    Swoje zdanie wypowiedziałem
    To juz Twoje kombinacje.
    Co tam masz miec na parterze ? Fixy ? Czy cos otwieranego ?
    Kolejna sprawa
    Gorne szyby czasem trzeba myc. Pomyśl o szybach samoczyszczacych

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Na dole fixy, Te szyby samoczyszczące to niegłupi pomysł. Nie jestem jakimś zwariowanym zwolennikiem samoróby, za wszelką cenę, aby taniej. Wiem, że fasada z aluminium wyglądała by lepiej ale różnica w cenie, jak się spodziewam 40 tyś usprawiedliwia, myślę kombinowanie. Za tę mniej więcej cenę będę miał kompletny system grzewczy i CWU z pompą ciepła PW. To nieduży dom, Nie ma chyba sensu wydawać aż tyle na fasadę.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Wybacz. Wybrales taki a nie inny projekt.
    Trzeba mierzyc sily na zasobnosc konta.
    Ale wybrales. Masz pozwolenie. Pozostaje tylko rozsadne wykonanie tego wszystkiego ale z kosztami musisz sie liczyć i w 20 sie nie zmieścisz. Pomijam.juz kwestie montazu i montazu szyb na takiej wysokosci-to dodatkowe koszty z ktorych nie zdajesz sobie sprawy jak widze.
    Jakie to wszystko ma miec wymiary ?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Wybacz. Wybrales taki a nie inny projekt.
    Trzeba mierzyc sily na zasobnosc konta.
    Ale wybrales. Masz pozwolenie. Pozostaje tylko rozsadne wykonanie tego wszystkiego ale z kosztami musisz sie liczyć i w 20 sie nie zmieścisz. Pomijam.juz kwestie montazu i montazu szyb na takiej wysokosci-to dodatkowe koszty z ktorych nie zdajesz sobie sprawy jak widze.
    Jakie to wszystko ma miec wymiary ?
    Rozmiary to mniej więcej 6 m wys.w świetle razem z podciągiem (do niego około 4 m) i 5 m bez kilku centymetrów szerokość. Projekt jest kompromisem. Miałem mieć płaski dach ale się nie da, bo w WZ mam minimum 35%. Zgodzili się w urzędzie, by tylko część domu miała takie nachylenie, stąd ten trochę dziwny salon. Wiem jednak, że taki wysoki sufit ze skosami super wygląda. Okno na całą wysokość jest tu niejako oczywiste. Mógłbym zabudować górną część i pozostawić okno np 2,5m wysokości ale zrobi się jaskinia. Nie mam wyjścia. Muszę coś wykombinować. Robienie fasady aluminiowej za 60 tyś to dla mnie przesada. Gościu od okien, z którym rozmawiałem nawet mi takiej fasady nie zaproponował, chyba właśnie ze względu na cenę. Rama z klejonego drewna jest pomysłem znajomego stolarza i cieśli. Liczyliśmy pobieżnie koszty, z montażem włącznie i w 20 tyś powinienem się zmieścić. Można by w taką ramę wstawić fixy ale to zabierze sporo światła. Problemem, którego on nie rozwiąże jest sposób zamocowania i uszczelnienia pakietów szybowych stąd moje pytanie. Odprowadzenie wody spod uszczelek to nie problem.
    Może zrobić ramę a fixy dać na ramę na zewnątrz? Taka fasada z fixów. Jak jednak połączyć i uszczelnić szpary między poszczególnymi ramami fixów?

    Wiem, że kombinuję ale nie bardzo mam wyjście. Ta aluminiowa fasada ma cenę nie do zaakceptowania. To mniej więcej 20% kosztów całego domu. Bez sensu.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Widzisz...mądry Polak po a nie przed.
    Pieknie wyglada i owszem
    Taka dygresja natury ogolnej jak to ludzie nie zdaja sobie sprawy jak projekt moze generowac wzrost kosztow o jakim nie wiedzieli
    Kombinuj. Ja sie poddaje przy takim zalozeniu ze masz sie zmiescic w 20.
    Powodzenia

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    No ale co niby ma być takie drogie? Pakiety 10 tyś, rama 3 tyś. 7 tyś za resztę tj uszczelki plus duperelki i robocizna czyli osadzenie szyb to mało?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Może ktoś podpowiedzieć, bez zbędnego wymądrzania się w jaki sposób najlepiej osadzić pakiety szybowe w drewnianej ramie? Jakie uszczelki itp.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    fakt wymądrzam się bo za długo już w branży siedzę i swoje obserwacje mam.
    Jedna dolna szyba będzie ważyć około 300 kilo - to tak byś mógł sobie co nie co wyobrazić jakie zadanie Cię czeka
    Szklisz podobnie jak okna PVC
    wstawiasz szybę na podkładkach do szklenia
    silikonujesz z zewnętrzną szczelinę wprowadzając silikon głęboko - szyba do ramiaka nie może być dosunięta, musisz zostawić ok 2 mm luzu
    przybijasz listewki które będą pełnić funkcję listew przyszybowych zachowując taki sam luz między nimi a szybą
    Silikonujesz
    Później....modlisz się by drewno Ci się nie odkształciło w trakcie wysychania, nawet klejonka ma w trakcie starzenia ruch a tu masz jeden element długości 4 m i praca drewna może ci szyby tłuc
    Nie wierze w możliwość kupienia klejonki dobrej jakości na wolnym rynku

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Z dokładnością +- 20% cena całości w aluminium wyniesie Cię ok 50 tyś
    Bez montażu i kosztu wynajmu ciężkiego sprzętu do szklenia
    O rusztowaniu nie wspomnę bo tu pomysłowość wykonawców jest nieograniczona

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Dolne okno będzie podzielone na pół czyli szyba wysokości około 2 m. Pisząc o wymądrzaniu myślę o uwagach typu "mądry Polak..." Nie miałem wyjścia. Taki projekt albo żaden. 50 tyś to i tak za dużo. Nawet nie chodzi o bezwzględna wartość tylko o sens pakowania takiej kwoty, przy kosztach domu około 300 tyś. Klejonka będzie dobrej jakości ale wiem, że pakiety nie mogą być montowane "na sztywno".
    Dziękuję za uwagi i nie obrażaj się a spróbuj mnie zrozumieć. Może lepiej wręgi na pakiet zrobić od zewnątrz? Wstawić ramę a potem oszklić poszczególne segmenty. Jakie uszczelki zastosować?

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ciągle powracasz do uszczelek - zapomnij jeśli chcesz chałupniczo zrobić dobrze.
    Czyli jak rozumiem wysokość dolnych szyb będzie podzielona jeszcze na pół ? Waga szyby ok 150 kilo. Powierzchnia jednej szyby przekroczy 3,0 mkw i konieczne ciągle będzie zastosowanie szkła 6mm. NIe daj się namówić "specom" że niby 4mm wytrzymają bo ponoć do fixów można do 3,3mkw tylko gną się wtedy te szyby jak cholera i później pojawiać się może problem aż tak dużego wklęśnięcia szyb że na środku będziesz miał krążek wykroplonej pary wodnej

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Dolne okno też będzie podzielone pionowymi ramiakami. Rozmiar jednej szyby to około 0,8m szerokości x 1,5m wysokości i podział na wysokość na trzy z metrową szybą na górze lub na dole wysokość szyby 2m x0,8m szerokości a na górze jak wyjdzie (1,8 wys?) Pisze oczywiście o podziale na dole do podciągu. Ten rysunek, który zamieściłem jest trochę mylący. Fajnie mieć wielką szybę ale jak się stłucze to już niefajnie, koszt też jest większy. Szklić będzie szklarz, tylko nie wiem jak przygotować ramiaki. Wręgi od zewnątrz czy od środka? Rozumiem, że bez uszczelek a na silikon i listwy?
    Dzięki za poświęcenie czasu.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Na pewno łatwiej będzie gdy szyby będą wsadzane od zewnątrz
    Nawet później, jakby coś się z nimi stało łatwiej wymieniać z zewnątrz niż od wewnątrz - dlatego fasady szklone są z zewnątrz, to tak na marginesie
    Uszczelek realnie w warunkach poligonowych nie zamontujesz prawidłowo i trwale
    Ja bym zrobił uszczelnienie silikonem
    Nie wie co podpowiedzą inni ale u siebie zastosowałbym silikon

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Takie coś?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal okna 1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	385117
    A tu szczegół. Silikon dookoła ale zostawiłbym pod pakietem szczelinkę na wodę i co jakiś kawałek odpływ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osadzenie szyby.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	385118
    Przy montażu myślałem, by najpierw osadzić okno na jakichś dystansach, tak by nie dotykało w ogóle ramy a jak silikon zastygnie usunąć dystanse i dopiero wtedy umocować listwę. Chodzi o uniknięcie naprężeń przy zmianie wilgotności drewna.
    Ostatnio edytowane przez ppar ; 26-03-2017 o 12:26

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    Dolne okno będzie podzielone na pół czyli szyba wysokości około 2 m. Pisząc o wymądrzaniu myślę o uwagach typu "mądry Polak..." Nie miałem wyjścia. Taki projekt albo żaden. 50 tyś to i tak za dużo. Nawet nie chodzi o bezwzględna wartość tylko o sens pakowania takiej kwoty, przy kosztach domu około 300 tyś. Klejonka będzie dobrej jakości ale wiem, że pakiety nie mogą być montowane "na sztywno".
    Dziękuję za uwagi i nie obrażaj się a spróbuj mnie zrozumieć. Może lepiej wręgi na pakiet zrobić od zewnątrz? Wstawić ramę a potem oszklić poszczególne segmenty. Jakie uszczelki zastosować?
    około 300 tys. ? za całość? do zamieszkania? dom jaki masz na tej wizualizacji ze skthup ? nie żartuj zwykłego standardowego domu nie da się za tą kwotę postawić a nie mówiąc o takim. Moim zdaniem cena do 50 tys. powinna być realna. I myślę że spokojnie należałoby to zlecić jakiemuś ogarniętemu producentowi. Wyłącznie w aluminium. Odpuść sobie pomysł z drewnem bo tak jak koledzy piszą nie znajdziesz odpowiedniej klejonki. dobre drewno produkują austriacy ale tu znów koszty nie pozwolą ci myśleć o sprowdadzeniu takiego produktu. Zleć fasadę w aluminium i masz problem z głowy. Jeśli decydujesz się na taki projekt to powinieneś też zdawać sobie sprawę z tego ze w niektórych momentach , że tak brzydko powiem, "szkłem dooopy nie obetrzesz" i musisz zapłacić. Mój narożnik z HS em o powierzchni 17m2 kosztował 25 tys. to najdroższy pojedynczy element. w kolejnym domu takich przeszkleń będzie dwa albo trzy razy więcej mimo ceny. Warto. I nie patrz na cenę wprost. Bo gdyby nie okno w tym miejscu to ściana, a ściana z wykończeniem (tynk, szpachla, gruntowanie, malowanie) też kosztuje. Policz ile kosztowała by Cię tam ściana wykończona na zero a potem policz różnicę i to będzie faktyczny koszt tej fasady tak dla oszukania umysłu żeby łatwiej było puścić przelew producentowi Pomyśl też nad problemem gwarancji w razie W.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dzieki MAG bo juz myslalem ze tylko ja jakis porabany jestem i wygarniam do bolu


    Ppar tylko prosze nie obrazaj sie ale tak to naprawde wyglada. Moze nie jestes chytry ale na wlasne zyczenie chcesz sibie zafundowac problemy
    Ja wiem ze mozna wiele samemu zrobic....ale sa pewne granice majsterkowania. A przy tej konstrukcji te granice przekraczasz i pozniej bedziesz sobie plul w brode ze nie posluchales bardziej obeznanych w temacie.
    Wez nadgodziny. Odpusc sobie na jakis czas kafelki czy plazme 60 cali. Rzuc fajki. Jezdzij czesciej rowerem...swoja droga dobre dla.zdrowia. Uzbieraj kase i zlec to komus kto nie tylko sie na tym zna ale tez na siebie bierze pelna odpowiedzialnosc za wykonana robote i jeszcze Ci na nia daje gwarancje. Jak cos bedzie nie tak to bedziesz w chalupie stawial rusztowanie i naprawial ? A jak okaze sie mimo Twych zabiegow nieszczelne i szlag trafi posadzki czy inne elementy wnetrza? Zastanow sie.
    Zrobisz jak zechcesz ale moim zdaniem przeginasz w szukaniu oszczednosci.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    około 300 tys. ? za całość? do zamieszkania? dom jaki masz na tej wizualizacji ze skthup ? nie żartuj zwykłego standardowego domu nie da się za tą kwotę postawić a nie mówiąc o takim. Moim zdaniem cena do 50 tys. powinna być realna...
    Dom ma mieć 85m2 powierzchni użytkowej. Jakbym nie liczył więcej niż 300 tyś nie chce wyjść. 50 tyś to może realna cena za 25 m2 oszklenia w aluminium ale, szczerze mówiąc nie widzę słabych stron mojego planu a więc i powodów wydawania tych pieniędzy. Klejonkę będzie robiła firma od drewna klejonego. Będzie i stabilna i solidna. Jedynym problemem jest kwestia osadzenia pakietów w tej ramie ale myślę, że szklarz sobie poradzi. Zrobię jak radził OknoHouse. Wręgi od zewnątrz, na silikon i listwy. 20 tyś zamiast 50 tyś. Moim zdaniem gorzej nie będzie. Dziękuję wszystkim, szczególnie OknoHouse za podpowiedzi, pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppar Zobacz post
    Takie coś?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal okna 1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	385117
    A tu szczegół. Silikon dookoła ale zostawiłbym pod pakietem szczelinkę na wodę i co jakiś kawałek odpływ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osadzenie szyby.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	385118
    Przy montażu myślałem, by najpierw osadzić okno na jakichś dystansach, tak by nie dotykało w ogóle ramy a jak silikon zastygnie usunąć dystanse i dopiero wtedy umocować listwę. Chodzi o uniknięcie naprężeń przy zmianie wilgotności drewna.
    Sorki ale ale na czym opiera się pakiet osadzony w drewnianej ramie ? na izolacji ?? Jak Ty to sobie wyobrażasz??

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ppar

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin - Płonia
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Sorki ale ale na czym opiera się pakiet osadzony w drewnianej ramie ? na izolacji ?? Jak Ty to sobie wyobrażasz??
    Na silikonie. To cienka warstwa. Tak sugerował OknoHouse

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    NIE !!! Nigdzie tak nie napisalem. Mowilem.o uszczelnieniu miedzy szyba a ramiakiem. Szyna ma byc na odpowiednio rozmieszczonych podkladkach do szklenia a nie stac na ramiaku. Jesli tak zeobisz jak na rysunku to na 100% peknie

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony