dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szczelności wentylacji

    Dzień dobry!
    Mam taką wątpliwość. Czy robi się testy szczelności wentylacji w systemie pe-flex?
    Firma przyszła, rozłożyła, twierdzi że to szczelne, ale czy na pewno?Twierdzą, że nie robi się testów. Są normy szczelności, tylko jak to sprawdzić bez testu?
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Nie słyszałem o takich testach, zresztą jak poprawnie jest zrobione - wszystkie połączenia rur z rozdzielaczami sa sklejone taśmą to jakie to ma znaczenie? Przy takich cisnieniach to powierze 'pójdzie' tam gdzie mu łatwiej- czyli przez anemostaty. No i chałupy Ci nie zalaje...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Sam robiłem swoje skrzynki anemostatowe i rozdzielcze z ocynku, na laserze i krawędziarce, zamontowałem i stestowałem. Gość od blower door test wyliczył wymianę średnio 0,39, przy czym dla nadciśnienia 0,28 i winna była klapa od strychu, bo się odginała przy podciśnieniu i wpuszczała powietrze. Test obejmował także system wentylacji aż do rozdzielaczy, bo pompowana piłka zaślepiająca była zamontowana właśnie na nich.

    Dzisiaj swoje skrzynki sprzedaję. Niedrogo - większość domów poniżej 1000zł za komplet.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony