dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Brama garażowa a strop pomieszczenia

    Jestem na etapie projektowania garażu wolnostojącego. Chciałem go zrobić tanim kosztem, a jednym ze sposobów na oszczędność była rezygnacja ze stropu i poprzestanie na deskowanym dachu. Otwór na bramę 5m x 2,25m, od otworu do ściany po obu stronach 75 cm, nadproże 25 cm, wysokość pomieszczenia 2,5m. Zastanawiam się jednak, czy sufit w garażu nie jest mimo wszystko niezbędny, aby przymocować do niego elementy konstrukcyjne bramy segmentowej wraz automatem?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Elementy konstrukcyjne mozesz przymocowac do scian bocznych (ja tak mam w domu) do automatu mam jedynie stelaz puszczony z gory, ale z tym nie powinienes miec problemu do byle jakiej belki wystarczy to przymocowac
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Elementy konstrukcyjne mozesz przymocowac do scian bocznych (ja tak mam w domu) do automatu mam jedynie stelaz puszczony z gory, ale z tym nie powinienes miec problemu do byle jakiej belki wystarczy to przymocowac
    A prowadnica?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Prowadnica czego bramy czy napedu?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #5

    Domyślnie

    Załóżmy, że bramy. Prowadnice też można przymocować do ścian?

  6. #6

    Domyślnie

    odgrzewam ale odpowiem , prowadnica bramy jest montowana do sciany frontowej + podwieszona do sufitu.
    W niczym nie bedzie przeszkadzał brak "fizycznego" stropu z uwagi na to ze prowadnice ( podobnie jak automat) mozna podwiesic do belki

    Oczywiscie nic nie przeszkadza w tym zeby zrobic konstrukcje do sciany , ale bedzie z tym troche wiecej zabawy
    No i jak wiadomo z fizyki , lepiej bedzie te szyny podwiesic pionowo niz poziomo (rozklad sił)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony