dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie pogodowe pompy ciepła

    Planowałem gaz z kotłem kondensacyjnym + kominek z płaszczem wodnym, jednak gazu nie będzie i rozważam pompę ciepła. Pomysł pompy powietrznej do końca do mnie nie trafia, raczej myślę nad gruntową. Jeśli to ma być opłacalne raczej tańsze produkty.

    A teraz do rzeczy – zacząłem od najtańszych produktów czyli Meeting. Od dystrybutora dostałem instrukcję pomp geotermalnych i wygląda na to że temperatury można ustawić na sztywno i nie ma możliwości ich zmieniania przez zewnętrzne urządzenie ani ustawiania krzywej grzewczej. A skoro pompa ciepła to podłogówka, jak podłogówka to sterowanie podłogowe?
    Jak rozwiązują ten problem użytkownicy Meetinga, i jak jest to rozwiązane wśród innych producentów budżetowych pomp ciepła?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ja mam gruntówke on/off i steruje termostatem pokojowym, pobiera on też dane pogodowe - przyszłe- i w ten sposób za pomocą sobie tylko znanego algorytmu nastawia kiedy pompa ma się załączyć, moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie od pogodówki. Oczywiście można też nastawiać w jakich godzinach ma pracować, ale nie da sie ukryć, że czasami zaczyna wcześniej aby dobić do zadanej temperatury przy końcu (jak się da).
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 26-03-2017 o 09:24
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Możesz zamontować regulator pogodowy npfirmy Compit ,Frisko i tp

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie czy da się podłączyć zewnętrzny regulator pogodowy do tej pompy?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał WMaciek Zobacz post
    Pytanie czy da się podłączyć zewnętrzny regulator pogodowy do tej pompy?
    Temperaturę ustawiasz na sterowniku a potem możesz dawać z zewnętrznego sterownika pompie sygnał on albo off.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony