dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wymiana okna w kamienicy- Oknoplast Pixel / Izoplast ?

    Witam !

    Chcemy wymienić stare okno w kamienicy wymiary 1200 x 2200cm do sypialni. Prośba o poradę jakie konkretnie modele polecacie ?

    W załączniku przesyłam zdjęcie. Na żywo podobał mi się model PIXEL by oknoplast jednakże zastanawiają mnie jego parametry Uw dla tego okna wyszlo na ofercie ze salonu ... 1.50 .... czy to nie slaby wynik( Rw standardowo 32 db) ??
    Cyt. " ....Natomiast od 1 stycznia 2017 roku nastąpi zmiana tych wymagań na 1,1 W/m2K dla okien pionowych... ??

    Cena wraz z obróbka która została mi zaoferowana to 1650zł. ( pixel standard dwu szybowy ). Natomaist Izoplast zaproponowal swoj model Extremo ARCADE profil 5 komorowy do ktorego dolozylem 3 cia szybe ( Uw okna 1,22 W/m2K ,brak danych o Rw) i za wszystko 1450zl .( razem z obróbka).. Troche sie zastanawiam czy nie ma żadnego ukrytego "haczyka" w tej ofercie, fakt ze profil 5 komorowy ale czy ma to takie wielki znaczenie ?

    Jak oceniacie te oferty, ich firmy i parametry ? Moze cos innego ?


    Na czym mi zależy ?
    - przyzwoite wykonanie
    - "cieple" ale ważniejsze dla mnie będzie dźwiękoszczelność okna .... ( sypialnia - dźwięki z podwórza ....) w przypadku oknoplastu pewnie będzie trzeba dokupić trzecia szybę czyli pewnie z 200-300zl więcej.
    - duza przepuszczalność światła
    - sensowna cena


    Dzieki za pomoc i uwagi ! Dostalem deadline na decyzje do początku tygodnia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	385089  
    Ostatnio edytowane przez sabrinq ; 26-03-2017 o 01:19

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_San Zobacz post
    Sporo wymagań jak na jedno okno To wysokie okno, więc musi być robione na solidnie wzmocnionych profilach, żeby się nie odkształcało. Jeśli chodzi o termoizolacyjność, to są na rynku cieplejsze systemy.

    Cena, którą podajesz, może mieć haczyk, koniecznie dopytaj, czy oferują ciepły montaż.

    Z rozwiązań, które mogę doradzić, przychodzi mi do głowy system Schuco Living Okna Mielczarek. To okna siedmiokomorowe, ze współczynnikiem dla samej ramy 0,96 W/m2K. Jeśli dodać do tego dwukomorową szybę Ug=0,5 W/m2K, wychodzi nawet standard pasywny, ale w zupełności wystarczy standardowa szyba jednokomorowa. Widziałem je ostatnio w salonie, wyglądają całkiem estetycznie, mają wąskie ramy.

    Nie podpowiem, jak wychodzi kosztowo, ale warto sprawdzić również tą opcję.
    Oo.. juz stracilem nadzieje ze ktos odpowie na moj temat

    po przemysleniu jednak najwazniejsza cecha bedzie odpowiednia izolacja akustyczna, mamy ogrzewanie z maista nieopomiarowane , to i tak bedzie cieplo

    Ktos z was mial do czynienia z pakietami szybowymi powyzej 40 db ?

    Pytanie czy warto pytac o "cieply montaz" ? czy to ma sens w nieocieplanej kamienicy ? cieply montaz jakos do tej pory kojarzyl mi sie znowymi domami ... Czy warto zadac pytanie o to z jakich materialow wykonuja montaz ? specjalne pianki itp ?
    Ostatnio edytowane przez sabrinq ; 14-04-2017 o 17:42

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sabrinq Zobacz post
    Oo.. juz stracilem nadzieje ze ktos odpowie na moj temat
    ..
    Zabiorę Ci tą nadzieję: pan Andrzej jest tylko zwykłym spamerem działającym na zlecenie firmy na M. i jeśli nie poprawi swojej wypowiedzi to zostanie zbanowany.
    Poza tym Twój dead line już też chyba minął? i jeszcze żyjesz? A co do pomocy - unikamy na forum udziału w tematach wyglądających jak reklama.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zabiorę Ci tą nadzieję: pan Andrzej jest tylko zwykłym spamerem działającym na zlecenie firmy na M. i jeśli nie poprawi swojej wypowiedzi to zostanie zbanowany.
    Poza tym Twój dead line już też chyba minął? i jeszcze żyjesz? A co do pomocy - unikamy na forum udziału w tematach wyglądających jak reklama.
    Czesc Finlandio!
    Dadline minal , jednak za duzy to wydatek zeby na szybko cos zamawiac ..

    Ciezko jest jednak zakladac watek nie podajac jakis konkretnych firm , modeli :> narazie czekamy jeszcze na dokladna wycene izopolastu szyby 40db ( w oknach MS Pani doliczyla sporo bo 250zl za m2 .. za szyby 40db, oknoplast wyslal wycene po prawie 1.5tyg slabo to troche wyglada, az strach pomyslec co by bylo w przypadku usterek ), dziwi mnie to ze w sumie jest mało opinii w internecie o konkretnych firmach / salonach sprzedaży okien ... ja staram czesto cos napisac zarowna jak jest wszystko ok i zle.

    No nic chyba będzie troche loteria z tymi oknami, na szczescie jest to jedno okno a nie caly dom

    btw. ok rozumiem ze ilosc postow i data mojej rejestracji na forum nie wzbudzaja zaufania Ale czytelnikiem incognito jestem od dawna
    Ostatnio edytowane przez sabrinq ; 15-04-2017 o 20:13

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Witam, mam podobny problem. Stary Blok jest tak dziurawy i nieszczelny, że zimą temperatury są masakryczne, a mieszkanie 45m2 ogrzewane jest piecem gazowym - więc koszta 300-350 zł / miesięcznie to norma, a wcale super ciepło nie jest. We wrześniu w końcu rozpocznie się termomodernizacja i na szczęście będzie cieplej (mam taką nadzieję) no i przed termomodernizacją chce wstawić w całym mieszkaniu porządne 3 okna, które będą przede wszystkim zabierać jak najmniej ciepła, ważna też jest dźwiękoszczelność bo to parter, ale to jest mniej ważne. Ciepło to priorytet. U mnie okna na szerokość są standardowe, ale na wysokość mają 1500 więc chce zmienić na 1460 ( standard) ładniej to wygląda no i chyba będą mniejsze straty ciepła ? Jednak wiąże się to z nadbudówką i dodatkowo to będzie koszt 250 zł / okno. Ale to jest jedyny moment żebym to mógł zrobić bo po termomodernizacji już nie będzie takiej możliwości. Obecnie są tam okna pcv, ale to są tego pierwszego typu sprzed 20 lat, więc myślę, że warto wymienić żeby później nie płakać z powodu wysokich rachunków za ogrzewanie.

    Sprawa wygląda tak, że zrobiłem wycenę w Dobroplast (najbliższy sklep z oknami) i za jedno okno 6 komorowe z montażem wyszło 800 zł + nadbudówka 250 zł (trochę drogo według mnie). dodatkowo za trzyszybowe dopłata jest 135 zł - (myślę, że warto) jest to model okna OVLO CLASSIC. Rozmyślam, czy nie dopłacić do najwyższego modelu czyli PRIME 7 komorowy. Prosiłbym o opinie czy warto inwestować w model PRIME.

    Czytałem opinie o oknach z dobroplast i nie są najlepsze, ale to wszystko stare opinie, może te okna jakościowo jednak już są lepsze? Ewentualnie jaką firmę jeszcze warto sprawdzić i poprosić o wycenę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony