dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Temat: Projekt Talia

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie Projekt Talia

    Witam wszystkich
    Działka jest projekt jest fundamenty w ubiegłym roku wylane po wielkich trudach teren gliniasty po ulewach nie obyło się bez fadromy która musiała wyciągać gruszkę ale się udało na fundamenty domu i garażu 9.20x6x50 poszło w sumie 40 m betonu choć metr by się przydał w efekcie tego w budynku garażowym zabrakło 20cm żeby się zrównać z poziomem gruntu przez co miałem utrudnione zadanie w murowaniem bloczka musiałem zrobić prowizoryczne odwodnienie żeby mi cały czas woda nie wchodziła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170326_174820 (Copy).jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	385153   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170326_174712 (Copy).jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	385154   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170326_174542 (Copy).jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	385155   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170326_174609 (Copy).jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	385156  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Dom miała mi stawiać ekipa ale stwierdzilem że za 20 parę tysięcy to sam powoli postawie w sumie troche murowałem ,dom bedzie z porothermu 25 łatwo z nim idzie strop miał być teriva bo przy takich pracowałem to wiem co i jak ale po przemysleniach bedzie monolit 18cm jak w projekcie i tu mam najwieksze obawy jak sie tu za niego zabrać

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak monolt to zaczynasz od szalunku
    reszta sama pójdzie. Jak masz 18 cm to dosyć sporo ???
    Zaczynasz od złapania poziomu i zamocowania desek do ścian, potem belki - wszystko to opuszczone o grubość deskowania
    Następnie stemple i potem deskowanie.
    Jak masz deskowanie to wszystkie wieńce i inne robisz a potem dolne i górne zbrojenie. Jak masz dobry projekt zbrojenia to bez problemu to zrobisz.
    Ktoś by sie przydał do wiązania bo trochę tego będzie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Jak monolt to zaczynasz od szalunku
    reszta sama pójdzie. Jak masz 18 cm to dosyć sporo ???
    Zaczynasz od złapania poziomu i zamocowania desek do ścian, potem belki - wszystko to opuszczone o grubość deskowania
    Następnie stemple i potem deskowanie.
    Jak masz deskowanie to wszystkie wieńce i inne robisz a potem dolne i górne zbrojenie. Jak masz dobry projekt zbrojenia to bez problemu to zrobisz.
    Ktoś by sie przydał do wiązania bo trochę tego będzie.
    Generalnie szalunki i podciagi robiłem i wiem jak zrobic poskrecac żeby było oki w projekcie mam 18 cm i wiem że gorna siatka to 30z30 i tylko dolne jakieś kombinacje troche tych pozycji jest a.do skrecania to kolega pomoże

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Pogoda dopisuje więc drenaż dokończony tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem owijając rurę włókniną ciekawe czy jej nie zamuli obsypałem 25m rury obsypką z drobnego kamyka 1 tona ,i udało mi się pomalować dysperbitemKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170327_164628 (Copy).jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	385432Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170327_170938 (Copy).jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	385433Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170329_132837 (Copy).jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	385434Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170329_132643 (Copy).jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	385435Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170329_132643 (Copy).jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	385435 i żona przy okazji zasadzia trzy wierzby

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ta trawa wewnątrz fundamentu... czy został nie ściągnięty humus?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Ta trawa wewnątrz fundamentu... czy został nie ściągnięty humus?
    Nic nie było wybierane ,teraz wybieram tak na sztycha bo później już glina sie zaczyna wiem mogłem to wczesniej zrobić ale tak jakoś wyszło ,murarz który miał mi stawiać nic nie kazał wybierać tylko rozwalić resztke tej gliny z fundamentu dosypać piaschu

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Nic nie było wybierane ,teraz wybieram tak na sztycha bo później już glina sie zaczyna wiem mogłem to wczesniej zrobić ale tak jakoś wyszło ,murarz który miał mi stawiać nic nie kazał wybierać tylko rozwalić resztke tej gliny z fundamentu dosypać piaschu
    Tak szczerze to miałem nic nie wybierać ale jak malowałem bloczek i odwaliłem trochę tej gliny z trawy to zapachy nieprzyjemne i wole stracić dzień czasu mieć święty spokój

  9. #9

    Domyślnie

    Buduj, buduj Witamy w dziale samorobów.

    PS. Masz tam kawałek działki i do tego ładnie położonej. Cisza i spokój...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Pogoda trochę się zrobiła więc trzeba trochę popracować wczoraj koparkowy zrył mi pół działki ale najważniejsze że humus wybrany i droga bez której ani rusz wykorytowana tylko teraz przeraza mnie ilość piasku do wsypania pod chudy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170419_182140 (Copy).jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	387055   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170419_184400 (Copy).jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	387056   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170419_190446 (Copy).jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	387057  

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Widzę, że sprzet grający jest . U mnie weszło 200t (no może z 7 mniej bo to już poza wysypane). Pamiętnej tylko o zagęszczaniu warstwami.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Widzę, że sprzet grający jest . U mnie weszło 200t (no może z 7 mniej bo to już poza wysypane). Pamiętnej tylko o zagęszczaniu warstwami.
    Właśnie o tym myślałem znajomy ma skoczka ale niewiem czy nim da radę dobrze to zrobić małą zageszczarką warstwami 20cm chyba lepiej by było

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ja zagęszczałem skoczkiem warstwy po ok 25 cm. Powiem, że żeby nie to że miałem pomoc to było by ciężko bo trzęsie to. Ale gdy kopałem pod kanalizację to powiem, że byłem w szoku jak ciężko się kopało. Piach według mojej oceny zagęszczony bardzo dobrze ( wbicie pręta więcej niż kilka centymetrów było ciężkie)

    U mnie każda warstwa była zagęszczana minimum 3 razy. Myślę, że taki skoczek lepiej zagęszcza niż taka 100 kilogramowa płyta. Tylko roboty więcej bo powierzchnia robocza mniejsza.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Ja zagęszczałem skoczkiem warstwy po ok 25 cm. Powiem, że żeby nie to że miałem pomoc to było by ciężko bo trzęsie to. Ale gdy kopałem pod kanalizację to powiem, że byłem w szoku jak ciężko się kopało. Piach według mojej oceny zagęszczony bardzo dobrze ( wbicie pręta więcej niż kilka centymetrów było ciężkie)

    U mnie każda warstwa była zagęszczana minimum 3 razy. Myślę, że taki skoczek lepiej zagęszcza niż taka 100 kilogramowa płyta. Tylko roboty więcej bo powierzchnia robocza mniejsza.
    Jak się zageszcza tym i tym to doskonale wiem pracowało sie przy tym i zdaje sobie sprawe z tego że zagęszczarką lepiej i szybciej ale skoczka mam za darmo i w każdej chwili jadę i biorę a zageszczarke muszę z wypożyczalni i to na całą dobę a mi raptem na parę godzin potrzeba i tak w kołko co warstwa a tych warstw ze 4 będzie chyba jednak skoczkiem zageszczał będę

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    U mnie skoczek dał rade. Jedyny minus dłużej ale jak masz za darmo to bym się nie zastanawiał. Ja wyrobiłem się (3 warstwy po 25 cm) w czasie 9-18 - choć można było już o 15 kończyć ale skoro za dobę płace to jeszcze pojeździłem po ostatniej warstwie kilka razy (ta była pewnie z 6 razy robiona)

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zagęszczarka na kilka godzin? Coś mi się nie wydaje

    U siebie próbowałem skoczkiem, ale za mało lałem (wtedy) wody i tylko rozpychał pospółkę na boki. Lej wodą i będzie dobrze, bo suchego to niczym nie zagęścisz, nawet największą zagęszczarką.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Zagęszczarka na kilka godzin? Coś mi się nie wydaje

    U siebie próbowałem skoczkiem, ale za mało lałem (wtedy) wody i tylko rozpychał pospółkę na boki. Lej wodą i będzie dobrze, bo suchego to niczym nie zagęścisz, nawet największą zagęszczarką.
    Oto mi chodziło że znajomy ma koparke podjedzie wsypie mi warstwe piasku ja sobie zageszcze i nastepnego dnia znowu mi sypnie tak to cały dzień by mi sie zeszło z tym sypaniem i zageszczaniem a godzinki za koparke lecą u mnie 100zł

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ja płaciłem 90 zł ale muszę Ci powiedzieć że nie miała przestojów. Koparkowy ogarnięty chłopak wsypywał i rozgarniał łyżką w środku tak że wystarczyło tylko rogi podsypać. Zanim podsypał do wszystkich "pomieszczeń" to już to pierwsze było gotowe (3 x zagęszczone) i mógł zaczynać tam sypać. A jak już się zdarzyło, że miał stać to rozwoził ziemię z wykopu wokół budynku. Więc uczciwie zapracował na swoje wynagrodzenie.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Ja płaciłem 90 zł ale muszę Ci powiedzieć że nie miała przestojów. Koparkowy ogarnięty chłopak wsypywał i rozgarniał łyżką w środku tak że wystarczyło tylko rogi podsypać. Zanim podsypał do wszystkich "pomieszczeń" to już to pierwsze było gotowe (3 x zagęszczone) i mógł zaczynać tam sypać. A jak już się zdarzyło, że miał stać to rozwoził ziemię z wykopu wokół budynku. Więc uczciwie zapracował na swoje wynagrodzenie.
    W sumie to i u mnie ziemi jest sporo do przewiezienia ale narazie jest za mokro ostatnio troche pojezdził i koleiny po kolana więc sie wstrzymam z tym rozworzeniem później będę miał mniej niwelowania

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Jak się zageszcza tym i tym to doskonale wiem pracowało sie przy tym i zdaje sobie sprawe z tego że zagęszczarką lepiej i szybciej ale skoczka mam za darmo i w każdej chwili jadę i biorę a zageszczarke muszę z wypożyczalni i to na całą dobę a mi raptem na parę godzin potrzeba i tak w kołko co warstwa a tych warstw ze 4 będzie chyba jednak skoczkiem zageszczał będę
    Tylko sobie tak wymyśliłem że zrobie 40 cm na gotowo ułoze kanalize i dosypie resztę mniej kopania bede miał

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony