dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Domek letniskowy

    Witam panowie , mam działkę około 600m2 (ciut więcej) i postanowiłem żeby postawić/zamówić jakiś domek parterowy na zgłoszenie , czyli 500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady , chodzi mi o coś w miarę taniego max 20 tyś zł i nie wiem czy coś murować czy kupić jakiegoś gotowca z drewna , czy ktoś to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii , murować coś tam umiem jedynie na fundamentach się nie znam i jak zrobić zbrojenie i więźbę , czy ktoś coś może doradzić co wyjdzie taniej , nie oczekuje żadnych szaleństw przynajmniej w tym roku może to być tylko jedne duże pomieszczenie bez podziału (no może łazienkę bym wydzielił ) .Budynek bez ocieplenia pokryty blachodachówką (będzie służył tylko w ciepłe dni jako nocleg z soboty na niedzielę.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cześć Staszek

    Ja jak zaczynałem to nie znałem się kompletnie na niczym. Pytanie jak bardzo chce się zrobić to samemu. Witaj w klubie samoroba.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  3. #3

    Domyślnie

    najgorsze jest to że mam wolne 2 x w tygodniu a na działkę mam 25 km urlop najwcześniej za ok pół roku (zmieniłem pracę) więc na razie sonduję temat co ile może kosztować itp , myslę że wymurować ściany to nie problem i nie powinien zająć więcej jak 3 - 4 dni tym bardziej że teraz są różne zaprawy/kleje do gazobetonu.

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie a co myślicie o takim projekcie + 5 cm styropianu z tynkiem akrylowym , i jak się wam wydaje czy jest szansa zamknięcia się w 10 tyś zł ?? z blachodachówką na stropie , nie trzeba fundamentu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zxzx.jpg
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	386907  
    Ostatnio edytowane przez Stasiu ; 19-04-2017 o 00:51

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Za 10 tyś masz wakacje życia w Kenii :d

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady
    Myślę, że warto pomyśleć nad "nieco" większym domkiem letniskowym ; )
    A tak na poważnie, to życzę powodzenia i dużo samozaparcia.
    Będę podglądał, bo w planach na kiedyś tam mam postawienie budynku gospodarczego.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 19-04-2017 o 20:33

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie RE: Domek letniskowy

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    Witam panowie , mam działkę około 600m2 (ciut więcej) i postanowiłem żeby postawić/zamówić jakiś domek parterowy na zgłoszenie , czyli 500mm x 700mm z dachem jednospadowym i jakiś taras na biesiady , chodzi mi o coś w miarę taniego max 20 tyś zł i nie wiem czy coś murować czy kupić jakiegoś gotowca z drewna , czy ktoś to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii , murować coś tam umiem jedynie na fundamentach się nie znam i jak zrobić zbrojenie i więźbę , czy ktoś coś może doradzić co wyjdzie taniej , nie oczekuje żadnych szaleństw przynajmniej w tym roku może to być tylko jedne duże pomieszczenie bez podziału (no może łazienkę bym wydzielił ) .Budynek bez ocieplenia pokryty blachodachówką (będzie służył tylko w ciepłe dni jako nocleg z soboty na niedzielę.
    Witam,
    ja w zeszłym roku zrobiłem u siebie na działce drewniany (4x5 m +mały stryszek na graty) + 1m przedłużony dach nad wejsciem.
    Konstrukcja drewniana wypełniona wełną + folie + boazeria postawione na słupach betonowych przykryte blachą.
    Nie liczyłem dokładnie ale na pewno poniżej 8tys. jeszcze nie ma tarasu i jakichś drobnych pierdołek ale jest woda i prąd...
    Nie umiem wklejać tu jeszcze foto (mogę na @ podesłać) ale myślę ze wyszło przytulnie...jakbyś jakieś porady potrzebował pisz...

    I jak tu ktoś napisał nie ważne jak zielony jesteś ważne ile ci sie chce samemu zrobić.....
    Pozdrawiam

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    Panowie a co myślicie o takim projekcie + 5 cm styropianu z tynkiem akrylowym , i jak się wam wydaje czy jest szansa zamknięcia się w 10 tyś zł ?? z blachodachówką na stropie , nie trzeba fundamentu
    Szanowny Kolego. Pisałeś o domku letniskowym a wrzucasz tutaj foto ,, bunkra,,. Ten , apartament,, z foto mija się całkowicie z głównym wątkiem założycielskim postu.W takim obiekcie nawet i latem stawy Ci powykręca . Odpuść sobie ten beton.

  9. #9

    Domyślnie

    ale że niby jak , ma stawy powykręcać ? przecież większość społeczeństwa mieszka w mieszkaniach z wielkiej płyty zrobionych z betonu , ba nawet teraz sporo buduje się z betonu dając szalunki i lejąc betonowe ściany

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    To chcesz za 20 czy 10 tysięcy?
    Za 20 powinieneś się zmieścić w stanie deweloperskim z parterowym budynkiem szkieletowym całorocznym.
    Jak liczyłem ile mnie wyniesie szkieletowy budynek gospodarczy 35m2 to wychodziło około 5000, bez okien, bez podłogi i ocieplenia.

    Zobacz sobie na Allegro, są gotowe domki drewniane, może jakiś ci podpasuje.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #11

    Domyślnie

    wreszcie mam prąd na działce , (od zeszłego piątku) co do tego "bunkra" to jego koszt (ścian z montażem) 5 x 7 m to 8 tyś zł więc temat odpuściłem , raczej na wiosnę wyleje płytę fundamentową i postawie coś z pustaka , pierwszą rzeczą jaką zamówię to garaż blaszany żeby gdzieś przechowywać wszystkie graty i materiały . Budowa mam nadzieję ruszy w kwietniu - maju

  12. #12

    Domyślnie

    Panowie a co sądzicie o domku z płyty warstwowej , czy ktoś stawiał z tego materiału ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony