dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy zbrojarz zamawia inne zbrojenie?

    Witam,

    W projekcie mam rysunek zbrojenia i tabelkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 zbrojenie law.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	385203
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 zbrojenie material.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	385204

    A zbrojarz chce żebym mu zamówił:
    1. pręt fi 12 42 szt. x 12m łącznie 504m
    2. pręt fi 6 64 szt. x 6m łącznie 384m

    Ja w zestawieniu materiałów z Archonu nigdzie nie widzę pręta fi 6 do zbrojenia... pominął też chyba siatki 6#8
    Pomoże ktoś?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ty masz w zestawieniu fi 8 i to żebrowane na strzemiona i pręty rozdzielcze, zbrojarz chce dać na to fi 6. W zasadzie nie powinno się dyskutować z projektem, ale fi 8 na strzemiona i na rozdzielcze to przesada. Robi się takie strzemiona ale jak belki sa mocno obciążone, wysokie, raczej tu nie zachodzi taka potrzeba.
    Strzemiona z #8 się po prostu ciężko robi dla zwykłego domku fi6 ma zwykle zapas nośności. Co na to kierownik to on się pod tym podpisze.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem już po rozmowach z kierownikiem budowy. Pręt fi 6 powiedział, że jest jak najbardziej ok. Jego propozycja jest taka, że rezygnujemy z siatek w fundamentach (duży koszt) i robimy jeszcze jeden wieniec w górnej części ściany fundamentowej (znacznie mniejszy koszt niż siatki). Mnie to w zasadzie przekonuje. Czy takie rozwiązanie jest praktykowane?

    Mam jeszcze pytanie odnośnie izolacji poziomej na ławach. Daje się czy nie? Pytam bo w projekcie nie mam, ale niektórzy na forum piszą, że dają papę.

  4. #4

    Domyślnie

    Daje się to jest tzw izolacją startowa a pod ścianę nośną daje się drugi raz i jest to izolacja końcowa. Wszystko jednak uzależnione jest od gruntu na jakim budujesz i jaki masz poziom wód. Jeśli malujesz ścianę fundamentową dysperbitem i masz tylko lekką izolację przeciwwilgociową to papa na ławie jest tylko kasą wyrzuconą w błoto (dosłownie i w przenośni) bo zapobiegniesz podciąganiu kropelkowemu od ławy wyżej ale woda i tak wniknie przez ścianę pionową. Co innego jak dajesz np papę w pionie to wtedy ma to jakiś sens bo łączysz jedną z drugą i masz szczelne połączenie od podstaw ...ehm przynajmniej z jednej strony
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Ścianę fundamentową będziemy jedynie malować dysper... coś tam, bo tych nazw jest multum. Ok, czyli papy na spodzie nie będzie. Dzięki kolego.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie w tym kierunku podążaj, nie minimalizuj a zwiększ w granicach rozsądku, zwłaszcza jeśli chodzi o fundament czyli podstawę domu. Zamiast dysperbitu można zastosować coś trochę lepszego i do tego dać papę na ławę. Teraz masz wszystko świetnie ale dom buduje się na lata i za 10, 20, 30 albo i 50 lat warunki wodne mogą się zmienić, a dysperbit się rozpuści i nie będzie nic co ochroni ścianę. Z resztą decyzja należy do Ciebie i do kierownika budowy, ja nie znam warunków gruntowych i nie chcę żeby mnie ktoś przeklinał
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7

    Domyślnie

    Plan jest taki, że dajemy dysper... + styrodur + folia kubełkowa. Według kier buda wystarczy. Wykopię dzisiaj dołek na działce i zobaczę jak głęboko jest woda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony