dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie projekt MALINA pracownia DOBRE DOMY

    Witam. Jestem właśnie w trakcie finalizowania zakupu działki budowlanej, upatrzyłam też już projekt domu który chciałabym wybudować - https://www.extradom.pl/projekt-domu-malina-WRP1476. Niestety moim problemem będzie ograniczony budżet dlatego chciałabym zasięgnąć waszej opinii.
    Na dom będę miała ok 200tyś, działki nie trzeba wliczyć w tą sumę, przyłącza też nie powinny kosztować jakichś kokosów ponieważ studzienkę i słup mam ok 2m od ogrodzenia czyli jakieś 6m od miejsca w którym ma stanąć dom. Z podciągania gazu na chwilę obecną rezygnuję. Działka jest ogrodzona, przed budową zostanie wyrównana itp więc tego też nie trzeba wliczać w koszta. Czy zmieszczę się w 200tyś z budową tego domu?
    Dach zaplanowałam prosty dwuspadowy z blachodachówki.
    Planuję zrezygnować z kominka oraz balkonu.
    Strop, na chwile obecną skłaniam się ku terivie.
    Usługi elektryka będą za darmo, interesować mnie będzie tylko materiał.
    Większość wykończeniówki planujemy zrobić we własnym zakresie.
    Elewacja też bez szaleństw.
    Ogrzewanie na paliwo stałe.
    Dom chciałabym zrobić w średnim standardzie( bez np wanny za 1000zł czy prysznica za 2000zł bo można całkiem dobrej jakości kupić za mniejsze pieniądze). Jak myślicie da radę ten dom wybudować? Ewentualnie jeśli macie jakieś sugestie co by można było zmienić żeby wyszło taniej lub podrzućcie jakiś inny fajny projekt do 100m który można wykonać w tej cenie. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    hmmm zejdzmy na ziemię i zastanów się czemu nikt Ci nawet nie odpowiedział...nie wiem co uważasz po pierwsze pod pojeciem "przyłącza nie powinny kosztować jakichś kokosów", ale z tysiaka na każdy przyłącz do granicy działki se przygotuj, z zaokrągleniem do góry.... kolejna rzecz przyłącz do domu..;] 200k na dom, tez bym chciał z a tyle zbudować, sama robocizna SSo 30/40k? szczerze , jeszcze raz się zastanów czemu Ci nikt nawet nie chciał odpisać kup projekt, zajdź do arch po adaptację, uwierz nie zrobi CI tego za darmo, geodeta, kierbud, odbiory..... kurcze masz piękne marzenia, dom do wprowadzenia za 200k, ale ja sobie tego jakoś nie wyobrażam, fakt buduje 230mkw,projekt indywidualny ,podpiwniczone z dobrej jakości materiałów, gdzie sama piwnica wyszła 100k.. brak mi słów,ale szczerze trzymam kciuki

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    nie ma sznas,

    to dom z poddasze, dość duży dach, okna dachowe itp.

    Ja bez 300 000 bym nie zaczyna l z budową tego domu.

    Koszta początkowe: przyłacze wody projekt + wykonanie 1,5 -2 tyś, prąd 75zł z 1 KW czyli około 1 - 1,5 tyś, projekt + adaptacja 4 - 5 tyś, mapka do celów projektowych 600-800 zł, geodeta 600-800 zł... i tak dalej. Już 10 000 jak nic

    Z doświadczenia forum, domy w okolicach 100 m najtaniej wychodzą parterowe, bez konieczności wykonywania stropu betonowego i okien dachowych.
    Dach - Mnie materiały na dach 140 m wyszły około 25 000 bez więźby (dachówka, membrana, rynny, okna i inne rzeczy)
    Elektryka samodzielna - oszczędność około 3-4 tyś na takim domku.
    Elewacja - bez szaleństw tj, styropian + tynk = min. 110 zł za m2. Zobacz jak fajnie wygląda domek z tymi dodatkami jak na wizualizacji, ajk polecisz zwykłym tynkiem domek straci urok.

    Reasumując - jeśli myślisz o domu 100 m2 to ten dom jest drogi (strop, poddasze, duży dach, okap itp). Szukaj dalej.

    Licz 2 500 zł za metr domy po podłodze (nie użytkowej)
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony