dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja mieszkania 73 m2 - proszę o pomoc

    Witam,

    chcemy kupić nowe duże mieszkanie. Upatrzyliśmy sobie 73 m2, dobrze oświetlone, tylko nie bardzo mamy pomysł jak je urządzić. Rozkład jest dość trudny i jakiś taki chyba mało praktyczny z uwagi na umiejscowienie wejścia do mieszkania w rogu. 14,5 m2 zajmuje sam korytarz, którego nie potrafię zagospodarować.
    Proszę o pomoc, może Wam uda się jakoś rozplanować lepiej przestrzeń. Jest opcja przesunięcia ścianek działowych.
    Zależy nam również na dużej wannie z kabiną prysznicową lub wanna + oddzielnie prysznic.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170324_205703 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	385240

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak na taką powierzchnię to faktycznie płacenie tyle za korytarz jest stratą kasy. Nie ma lepszych mieszkań w tym bloku?
    Bo nie bardzo idzie tam coś kombinować, ze względu na rozmieszenie pionów wod-kan i prawie same ściany nośne w tym mieszkaniu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zrobiłam korytarz po skosie, co pozwoliło na wyodrębnienie dużej garderoby zamykanej suwanymi drzwiami.
    W większej łazience jest pralka i miejsce obok na dużą szafę lub suszarkę elektryczną.
    Aneks kuchenny przesłonięty wysoką zabudową na lodówkę i piekarnik (lub szafę i piekarnik pod płytą). od strony salonu, na plecach wysokiej zabudowy witryna na szkła lub półki na książki.
    Ale to, czy da się tak to zrobić, by było wygodnie, potrzebne jest dokładnie rozrysowanie (konieczne wymiary ścian) i znajomość dokładnej lokalizacji pionów do-kan w łazienkach.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-03-2017 o 19:19

  4. #4

    Domyślnie

    Wrzucam plany wszystkich mieszkań. To które przedstawiłem wcześniej najbardziej mi pasuje ze względu na naturalne światło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170324_205703 - Kopia (2) (1280x960).jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	385279
    Mieszkania o numerkach 6 i 9 mają najlepsze wykorzystanie przestrzeni, m.in. dlatego, że wejście jest na środku (najmniejsze korytarze, kuchnia bliżej wejścia itd.) - ale mi zależy na słońcu, a w nich jest go mniej :/
    Twój pomysł z garderobą jest super! Zastanawiam się też nad zrobieniem kuchni otwartej na salon jak proponujesz. Teraz jesteśmy 2+1 ale kto wie Dodatkowy pokój sypialny na pewno by się przydał, choć z drugiej strony ściankę działową zawsze można dostawić.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Żadne z tych mieszkań nie jest dobre, jeśli chciałbyś połączyć salon z kuchnią a przy okazji mieć ustawne sypialnie.

    Dodatkowy pokój ograniczony jest ilością dostępnych okien. Jedynie można wyodrębniać kosztem kuchni, ale wówczas salon, by zrobić w nim aneks kuchenny musi znajdować się przy pionach wod-kan.
    Ten blok ma prawie same ściany nośne - bardzo ciężko w nim będzie o jakiekolwiek przeróbki.
    IMHO sensowniej rozplanowane mieszkanie o tej powierzchni znajdziesz w blokach z wielkiej płyty z lat 80-tych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-03-2017 o 23:28

  6. #6

    Domyślnie

    Oj źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że wahamy się czy otwierać kuchnię na salon czy zostawić ją jako oddzielne pomieszczenie. Jeśli usuniemy ściankę działową, zostaną tylko dwie sypialnie + salon połączony z kuchnią. Przy jednym dziecku to optymalne rozwiązanie ale przy dwójce już nie
    Zmartwiłaś mnie tą małą możliwością przeróbek przez ściany nośne chyba jednak zdecydujemy się na mieszkanie ostatnie (nr 9, zaznaczone na żółto) - to jednak chyba najlepszy rozkład bez ingerencji.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wybrałabym 7, bo 9: 1) ma maciupeńkie 2 pokoje, 2) jest kiepsko doświetlone.

  8. #8

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez maggikk ; 03-04-2017 o 02:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony