dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie okna buczące/drżenie

    witam
    mam od 2 lat okna pvc pewnej polskiej firmy,to okna z gornej polki modeli i firma uwazana za dobra. Mam prawie 2km do duzej trasy, i czasem szum dochodzi do mnie, ale taki z oddali.
    Zauwazylem ze okna wydaje buczenie jakby szyby lekko drgały(niewyczuwalne) ale wydają cichy ale bardzo irytujacy odglos.
    Czy ktos zetknal sie z czyms takim? Czy to wada pakietow szybowych?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    nie. to normalne
    Są pewne granice tłumienia hałasu przesz szyby
    A hałas przenosi się z zewnątrz do wewnątrz właśnie poprzez drgania
    Może gdybyś powiedział sprzedawcy o zagrożeniu hałasem to zaproponowałby Ci zupełnie inne szyby a tak pozostaje tylko pokochać ten szum
    Najważniejsze że nie szumi jak cieknąca woda z kranu,,,przynajmniej nie działa moczopędnie

  3. #3

    Domyślnie

    a to że buczą jak wieje wiatr i pada deszcz to też normalne?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Czy na pewno ten halas powoduja szyby ? A nie za.slabo docisniete skrzydla ?

  5. #5

    Domyślnie

    okna są b.mocno dociśnięte. szum/bucznie słychać wyraźnie ood szyb.

    Dodam jeszcze, że okna mają teoretycznie izolacyjnosc akustyczną 34(-1,-6) a po sprawdzeniu sonometrem różnica jest ~14 db (zewn/wewn),
    Mam nieodparte wrażenie, że coś jest z nimi grubo nie tak.

    Czasem po zamknięciu okien słychać nawet rozmowę na ulicy - 10m w linii prostej.
    Jak jedzie osobówka powoli to bardzo dobrze ją słychać, to uliczka wewnętrzna.
    Jak sąsiad czasem stanie osobówka pod swoją bramą, to moje okna potrafią wpaść w taki rezonans, że aż kłuje w uszy.
    Pies szczeka, to świetnie go słychać po zamknięciu okien.

  6. #6

    Domyślnie

    Partactwo i tyle. Stawiam na kiepski montaż

    Nie tłumi dźwięków - wyciekł gaz, albo zły montaż.
    Rezonuje - złe szklenie, albo zły montaż.

    Reklamować. Jak nie zareaguje firma montująca lub producent to powołać biegłego, z ekspertyza do sądu z podaniem o zapłacenie biegłego i kosztów procesu.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Może tak na próbę, wklej pakiet/pakiety szybowe w ramę okna i sprawdź efekt. Wklejenie zleć firmie od okien. Jak pomoże, to wkleisz pakiety we wszystkich oknach.
    U mnie wszystkie pakiety szybowe są wklejone w ramy włącznie z fiksami, ale w celu poprawienia szczelności i antywłamaniowości, a nie z powodu wibracji.
    Można też spróbować nakleić na szyby przeźroczystą folię.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Partactwo i tyle. Stawiam na kiepski montaż

    Nie tłumi dźwięków - wyciekł gaz, albo zły montaż.
    Rezonuje - złe szklenie, albo zły montaż.

    Reklamować. Jak nie zareaguje firma montująca lub producent to powołać biegłego, z ekspertyza do sądu z podaniem o zapłacenie biegłego i kosztów procesu.

    "Wyciek" gazu? Złe szklenie? Czyli jak być powinno? Coś mi się wydaje, że podane przez Ciebie argumenty są "z czapy" i zupełnie nie mają przełożenia na rzeczywistość.
    Wynik 34dB nie jest jakiś rewelacyjny by oczekiwać po nim cudów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Może być to wina tego, że nie było dobrego montażu. Na pewno są np. dobrze wyregulowane okna?
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    "Wyciek" gazu? Złe szklenie? Czyli jak być powinno? Coś mi się wydaje, że podane przez Ciebie argumenty są "z czapy" i zupełnie nie mają przełożenia na rzeczywistość.
    Wynik 34dB nie jest jakiś rewelacyjny by oczekiwać po nim cudów.
    Przestrzenie między szybami wypełniane są np argonem. Z czasem gazu ubywa i okna mniej tłumią dźwięki. Mam na stanie takie okno i taką ekspertyzę. Złe szklenie się zdarza i akurat mi się zdarzyło. Niestety zły montaż również (np. kotwy do gk zamontowano do muru ceglanego, nie zrobiono ciepłego montażu - polecana firma). Różne remonty i różne przypadki - mam wyjątkowe szczęście do okien. Znam mieszkania przy torach tramwajowych, w których brzęczą szkła w regałach, a szyby milczą.

    Szyby nie powinny rezonować i tyle, a jeśli mimo szczelnego zamknięcia wszystko słychać to coś jest nie tak. Zwalanie wszystkiego na niską dźwiękoszczelność to jest dopiero od czapy, bez obrazy.

    Też pomyslałam o folii.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Swego czasu był na forum prawdziwy spec od szyb(poważnie). I twierdził, że pakiety są nabite dobrze powyżej 90% gazem. Ubytek to nie więcej niż 1% rocznie, przy czym za spełnianie norm uznawało się zawartość .. 70% - poprawcie mnie jeśli źle zapamiętałem.

    Inne przypadki - to ewidentna wada.
    Rezonans pakietów - Nie bardzo to widzę. Osadzone na podkładkach, zaizolowane elastycznymi uszczelniaczami, oparte z dwóch stron na uszczelkach. Jak mogą drżeć?

    Słaby montaż - to możliwe.. ale raczej bardzo słaby. Pianki mają podawaną izolacyjność na poziomie ok 60dB! więc w grę wchodzi tylko dziura w uszczelnieniu.

    Chcę powiedzieć tylko tyle, że problem może być zbyt złożony by tak po prostu rzucić hasło typu "wyciek gazu". Ktoś jeszcze pomyśli, że to norma.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Kolega ale Ty p...
    Argon nie ma.zadnego wplywu na tlumienie dzwiekow mogloby go wogole nie byc.
    Rozszczelniony pakiet rosi sie wewnatrz i od razu to widac
    Autor jasno opisal - drza mu szyby i sluszy glos od szyb a nie od sciany orzy oknie. Wbrew pozorom dzieki specyfice rozchodzenia seie fal dzwiekowych (klania sie fizyka) mozna bardzo dokladnie ustalic misjce prEdostawanie sie dzwieku

  13. #13

    Domyślnie

    finlandia i to chodzi, szyby nie powinny rezonować. Jeśli to robią to coś jest nie tak.

    Gaz to inna sprawa - pisałam odnośnie hałasu. U mnie wyciekł szybciej przez uszkodzenie szyby, które znajdowało się na samym brzegu. Szyba pękła, ale nic nie było widać. Zdarzają się błędy montażowe przy produkcji lub przy osadzaniu, albo wady materiałowe.


    OknoHouse gdzie nie czytać to podają, że na izolacyjność akustyczną szyb zespolonych mają wpływ: rodzaj i grubość szkła, odległość pomiędzy szybami i rodzaj gazu.

    ps
    Coś mi się przypomniało - czy aby szyby w zespolonym o dużej izolacyjności nie powinny być o różnej grubości, właśnie po to, żeby nie wpadały w rezonans?
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 31-03-2017 o 23:06

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    To doczytaj o tym gazie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony