dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w aranżacji aneksu kuchennego

    Drodzy użytkownicy,

    Chciałabym Was poprosić o pomoc w aranżacji aneksu kuchennego w moim 2-pokojowym mieszkaniu. Niestety, ograniczeniem jest fakt, że wszystkie meble mam zamiar zakupić w IKEI, więc trzeba coś wybrać z ich oferty, nie mam możliwości robić ich na wymiar. Załączam dwa widoki dużego pokoju (wraz z najważniejszymi wymiarami), w którym chciałabym zmieścić trzy strefy: salon, biuro i aneks kuchenny.

    Początek jest w miarę prosty ze względu na istniejące przyłącza, patrząc od prawej strony chciałabym by w aneksie znalazła się lodówka w zabudowie, zlew, zmywarka i płyta grzejna z piekarnikiem. Dalej interpretacja jest już dowolna.

    Pewną swoją koncepcję już mam, mogę dodać jeśli kogoś interesuje. Jednak nie chciałam niczego sugerować tak by zobaczyć jak Wy ugryźlibyście ten temat że tak powiem "od zera".

    Zależy mi na trzech głównych rzeczach:

    1) aby w kuchni było jak najwięcej szafek, szuflad i blatu roboczego, gdyż dużo gotuję i mam trochę sprzętów, które trzeba gdzieś upchnąć;
    2) chciałabym mieć wyspę (najlepiej też z jakimiś szafkami pod spodem), przy której mogłyby usiąść i wygodnie zjeść dwie osoby. Dobrze by było gdyby siedzący skierowani byli w stronę przestrzeni biurowej, gdzie na biurku jest ekran służący jako telewizor;
    3) w części kuchennej na podłodze będą kafelki, a w salonie i biurze podłoga drewniana. Wolałabym zatem żeby wejście do aneksu było raczej od strony biura, tak aby siedząc w salonie nie widzieć przejścia między drewnem a kafelkami.

    Mam nadzieję, że w miarę jasno to wszystko wyraziłam. W razie potrzeby służę dodatkowymi informacjami.

    Z góry dziękuję za Waszą pomoc gdyby ktoś miał ochotę i czas podrzucić mi jakieś pomysły aranżacji. Pozdrawiam serdecznie!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	385298Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	385299
    Ostatnio edytowane przez Roo ; 28-03-2017 o 12:29

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Idziesz do ikei i miła Pani narysuje Ci to co chcesz zrobi projekt na miejscu i doradzi

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Idziesz do ikei i miła Pani narysuje Ci to co chcesz zrobi projekt na miejscu i doradzi
    Dziękuję za poradę. Byłam. "Miła pani" nie była miła i do tego chciała żeby mój projekt realizował młody człowiek mający o tym mniejsze pojęcie ode mnie. Niestety, ale wolę pieniądze za taką usługę (swoją drogą całkiem niemałe) przeznaczyć chociażby na kafelki.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dorota_ke

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-332
    Posty
    3

    Domyślnie

    My planując aneks kuchenny korzystaliśmy z planera ze strony ikei. Na początku w domu sami, a potem udaliśmy się do ikei i Pani nam pomogła w ulepszeniu naszego projektu. Nie musisz nawet planować w domu, możesz od razu udać się do nich i narysować na miejscu

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, wiem że można iść do IKEI. Niestety z racji na odległość bywam tam rzadko, do tego obsługa klienta średnio mi do gustu przypadła, więc chciałam udać się już z gotowym projektem. Stąd moja prośba o pomoc na tym forum.

  6. #6

    Domyślnie

    Po opisie wiadomo jak chcesz rozplanować. Pytania - naprawdę oglądasz filmy tylko siedząc przy stole?, laptop czy stacjonarny?

  7. #7

    Domyślnie

    Stacjonarny, który służy do pracy, a wieczorami oglądaniu telewizji podczas gotowania albo jedzenia.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rysowałam na różne sposoby, ale nic rozsądnego mi nie wychodzi, żeby to nie wyglądało jak kuchnia z aneksem kanapowym tylko salon z aneksem kuchennym.
    Niestety wyspa koszmarnie pomniejsza pomieszczenie.
    Bez niej dałoby się zrobić całkiem przestronne wnętrze

  9. #9

    Domyślnie

    Jak byś to widziała bez wyspy?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Panele na całości, żeby nie dzielić optycznie wnętrza.
    Kuchnia w L-kę, stół i inaczej rozmieszone strefy:




  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za pomysły. Najbardziej podoba mi się ostatnie rozwiązanie, tylko strasznie dużą wtedy ta kuchnia wychodzi. Do tego na ścianie B we wnęce gdzie wstawiłaś piekarnik i szafkę 80 jest zabudowana biblioteka, bardzo ładna i solidna, więc wolałabym ja zostawić. Właśnie z tego powodu chciałam mieć w tym miejscu biuro.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    miało byc duzo szafek

  14. #14

    Domyślnie

    to jeszcze cos ode mnie
    o blibliotece nie wiedzialam, wiec 1 projekt odpadl




  15. #15

    Domyślnie

    Sawadi, fajny pomysł z tą lodówka na pierwszym obrazku.

    Dziękuję wszystkim za pomysły, będę się starać je wykorzystać!

  16. #16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony